Skocz do zawartości

Refraktor czy reflektor ?


mia93

Rekomendowane odpowiedzi

www.celestia.pl

 

i tam wpisz w szukaj [najtaniej] a potem [balkon] i w ogóle znajdz miejsce gdzie rozpatrują jaki teleskop do czego

 

 

pamietaj że generalnie kupujemy nie! na Allegro ale w sklepach internetowych np www.deltaoptical.pl (w tym akurat bez dopłaty za transport) i w niektórych dopłacamy za ów transport np 15 lub 20 zł.

 

 

Cena którą podałeś obliguje mnie do stwierdzenia że najczęsciej polecanym do 600zł jest refraktor sky watcher 90/900 na AZ3

 

 

ale Ty masz - powiedzmy 670 zł no to jest jeszcze wariant, o którym doczytałbyś sie w wątkach dookoła postów

 

ostrzezenie

 

oraz

 

kontrowersja

 

 

w tej cenie jedyny reflektor (czyli teleskop zwierciadlany) który do niej "dobrze pasuje" to (formalnie) ten:

 

bez_Ksiezyca

uwaga - nie sugeruj się opisami sklepowymi do czego nadaje się dany teleskop bo im sie zazwyczaj wydaje że dobry do wszystkiego :Doczywiście on raczej nie jest dla Ciebie bo tylko osoby świadomie nastawione na tak zwane DS-y czyli na "małe mgiełki i kupki gwiazd" czyli na mgławice i gromady roważały by jego zakup {ja aktualnie jestem takim "dziwakiem" :)} Gdyż do Księżyca i Planet to on sie słabo nadaje bo daje jasne obrazy (to zaleta przy ds-ach) ale nie tak bardzo powiększone jak warto(i mozna) przy Księzycu i planetach.

WSPOMINAM O NIM także dlatego BO BARDZO ZAINTERSOWAŁ MNIE JEGO STATYW + MONTAŻ CG-3 czy ktos coś wie o nim - czy jest lepszy od sky watcherowego EQ2? no bo statyw ma stalowy(to super - i nie dziwi - bo podobno ten telep był kiedyś droższy - aktualnie przecena)

on jest też ciut drożej ale w ciut bardziej wyspecjalizowanym sklepie czyli tu:

bez_ksiezyca2

 

 

 

 

 

A MOŻE NAJLEPIEJ to kup (jest tu dział) od kogoś kto ma dużo postów astronomicznych używaną syntę 6 cali (newton na dobsonie) o ile pogodzisz się z nie całkiem nową ale zadbaną "betoniarką"

 

 

NA KONIEC DODAM COŚ WĄZNEGO na tym forum istnieje tendencja żeby uświadamiać wszystkim że zwasze warto dozbierać

i kupic cos trochę droższego niż pierwotnie się chciało

 

ja jednak uwaząm że należy przedstawić krótko modele które się mieszczą w podanej cenie a dopiero na końcu napisac

 

(to także do Ciebie)

 

dozbieraj chłopie / dziewczyno jeszcze 200 zł bo wtedy to masz naprawdę dobry wybór

 

tu na przyklad byłyby to

 

jeśli Refraktor to: sky watcher 909 na EQ32

 

jesli reflektor to Sky watcher 6 cali na dobsonie (moim zdaniem ten optycznie znacząco lepszy choć "inaczej wygodny")

 

pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.