Skocz do zawartości

Delta Optical zabiera głos


Grzegorz M.

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy miłośnicy astronomii,

 

Do tej pory nie byliśmy aktywni na forum i nie zamierzamy tego zmieniać, gdyż uważamy, że posty umieszczane na forum przez sprzedawców sprzętu astronomicznego nie mogą być obiektywne, a całkowita obiektywność umieszczanych wypowiedzi powinna być celem nadrzędnym. Niemniej jednak postanowiliśmy zabrać głos. Dlatego, ponieważ niejednokrotnie spotkaliśmy się z krytyką naszej firmy związaną z poziomem cen oferowanych przez nas produktów jak i ich dostępności w naszej firmie. Nie wiemy czy posty te są umieszczane przez osoby nie znające realiów prowadzenia businessu w Polsce czy przez osoby niezbyt nam życzliwe. Chcielibyśmy ustosunkować się do stawianych nam zarzutów:

1. Poziom cen oferowanych przez nas produktów (zwłaszcza Celestrona) jest NIŻSZY zarówno od poziomu cen w Niemczech jak i w Czechach (tak często polecany sklep w Pradze ma ceny o około 10% wyższe od naszych…). Mogą to Państwo sprawdzić – cennik Celestrona jest umieszczamy na naszej stronie www pod adresem http://www.deltaoptical.pl/cennik_celestron.rar

Przykłady:

Lornetka Celestron Sky Master 15x70: Delta Optical 549,00zł; Supra Praga 626,00zł

Okulary Celestron X-Cel: Delta Optical 399,00zł; Supra Praga 427,00zł, Baader Niemcy 465,00zł

Teleskop Celestron C6 R + EQ5: Delta Optical 4900,00zł; Supra Praga 5560,00zł, Baader Niemcy 7119,00zł

etc.

Ceny wyliczone wg średnich kursów NBP z dnia 03.02.2004

2. Importując towar jesteśmy zmuszeni zapłacić cło, VAT powiększone o wartość transportu i oczywiście odprowadzić podatek dochodowy od (wbrew pozorom) niewielkiego zysku. Porównywanie naszych cen i cen w USA jest prostym zajęciem. Jednak różnica wynika z faktu, iż USA oraz Polska (i Europa) mają zupełnie inny system podatkowy.

3. Mamy NAJTANIEJ sprzęt Yukon w Polsce. Chcielibyśmy podkreślić, że jesteśmy JEDYNYM AUTORYZOWANYM PRZEDSTAWICIELEM firmy YUKON w Polsce – jeśli ktoś oferuje w Polsce sprzęt tej firmy, na pewno nie sprowadza go od producenta – skąd go ma – to nas nie interesuje. Innymi słowy tylko Delta Optical kupuje bezpośrednio w fabryce

4. Jeśli chodzi o dostępność oferowanych przez nas produktów – ze względu na to, iż rynek astronomiczny w Polsce nie jest jeszcze zbyt rozbudowany nie sprowadzamy dużych ilości sprzętu jak również staramy się konsolidować dostawy, aby obniżyć koszty transportu a tym samym i finalną cenę oferowanych przez nas towarów – dlatego mogą występować braki w danym asortymencie. Zapewniamy jednocześnie, iż w zasadzie KAŻDY produkt firmy Celestron możemy sprowadzić w ciągu około 1 miesiąca (chyba, że w momencie zamówienia będzie problem z dostępnością w Centrali, ale to już jest niezależne od nas) – dlatego proszę nie zrażać się słowem „brak” na naszej stronie www ale wysłać zapytanie e-mail’em.

5. Ostatnia, dosyć przykra sprawa: dostaliśmy niepokojące sygnały, iż ceny na produkty firmy Celestron mogą ulec NIEZNACZNEJ podwyżce – niestety, nie jest to zależne od nas. Popyt na Celestrona na całym świecie stale się zwiększa. Decyzja o podwyżce została podjęta przez centralę w Stanach. Pocieszeniem może być informacja, że od maja zostanie zniesione cło a tym samym ceny ulegną obniżeniu. Informujemy o tym, gdyż nie chcemy by zostało to odebrane jako kolejna próba "wyciskania ostatniego grosza" z polskich miłośników astronomii.

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Państwa wątpliwości. Zapewniamy, iż ciągle pracujemy nad poprawą jakości obsługi w naszej firmie jak i atrakcyjnością naszej oferty dla Państwa. Pragniemy podziękować za wszystkie głosy otuchy i sympatii.

 

Pozdrawiamy serdecznie.

 

Zespół Delta Optical

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy panie Grzegorzu na pokładzie. Ja z obsługi przez firmę Himpol jestem zadowolony. Uważam także, że ceny jakie proponujecię są bardziej niż OK. Tylko kiedy Rosjanie poprawią te montaże w Tałach. Optykę mają wyśmienitą ale optyka dzisiaj to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki nowy?

 

bo z tego co wiem Tał 100RSM i Tał 200k (co do pozostałych nie jestem pewien więc nie mówię) mają nowy montaż na ślimakach w osi RA (w dec chyba sprężyny - nie wiem). Lotar mówi że dosyć płynnie chodzi jak na rosyjski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już wiele razy - ale jeszcze raz mam nadzieję nie zaszkodzi. :wink:

Nowy montaż teleskopów Tał ma ślimaki w obu osiach. Posiada fajną (podświetlaną) lunetkę biegunową a napęd jest zasilany 12V prądu stałego - można go zabrać w teren i odpalić z akumulatora.

Kilka fotek i parę zdań na jego temat można zobaczyć na mojej stronie.

 

Niestety, ja swojego teleskopu nie kupiłem w Delta Optical, został on przywieziony przez znajomych z Moskwy. Tam zapłacono za niego zaliczkę i czekałem 3 tygodnie aż przyjedzie z Nowosybirska.

A na polskiej granicy (wulg) celnik kazał wyrzucić skrzynię od niego i wziął 300$ łapówki - bo to przewoził rosjanin, a takiemu polski celnik pokaże gdzie jego miejsce.

Powinienem w sygnturce sobie wpisać "polski celnik chujem jest".

Przepraszam za offtopic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już wiele razy - ale jeszcze raz mam nadzieję nie zaszkodzi.  :wink:  

Nowy montaż teleskopów Tał ma ślimaki w obu osiach. Posiada fajną (podświetlaną) lunetkę biegunową a napęd jest zasilany 12V prądu stałego - można go zabrać w teren i odpalić z akumulatora.

Kilka fotek i parę zdań na jego temat można zobaczyć na mojej stronie.

 

W RSM ślimaki są tylko w RA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiem krótko. Kupiłem Tał 100 RSM. Kontakty jakie miałem z firmą Delta Optical odbyły się w miłej atmosferze, szybko i sprawnie.

 

Jeżeli chodzi o napęd Bielak już powiedział; oś RA ślimacznica, poza tym nie ma żadnych mikroruchów sprężynowych itp.

 

Bielak - byłem na twojej stronce, widziałem foto montażu (głowicy). Jednak bardziej zaciekawiła mnie ekspozycja filmów chyba DVD w tle - no, no 8)

 

Lotar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotar, rozumiem, że "nowy" montaż jest już dostepny? To świetnie. Co by tam o nim nie mówić, jest dużo lepszy niż ten stary.

Przy ogniskowej 2000 mojego Tała 200K cudów nie ma, ale wizual i webcam prowadzą się świetnie.

 

 

Bielak - byłem na twojej stronce, widziałem foto montażu (głowicy). Jednak bardziej zaciekawiła mnie ekspozycja filmów chyba DVD w tle - no, no 8)

Lotar

 

Ech, to tylko jakieś nowości do przeskanowania i załadowania do sklepu... Moja prywatna kolekcja niestety nie ma okładek (bo mam tylko kopie bezpieczeństwa), ale zajmuje o wiele więcej miejsca. O wieele więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że w końcu doczekaliśmy się głosu ze strony dystrybutora. Myślę, że nie ma w tym nic złęgo, aby zespół Delta Optical odzywał się u nas częściej, zwłaszcza, jak powstaną wątpliwości co do sprzętu celestrona czy tal.

Ja również kontakty z firmą Himpol (Delta Optical) pamiętam jako dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Belak

 

Mnie nie chodziło o materiały do przeskalowania, które przechowujesz jako kopie, lecz o płyty z okładkami "gorących panienek".

Nie wiem dlaczego, ale jakoś bezwiednie oko w tamtą stronę mi poszło :shock: . Ot co.

 

Pozdrawiam cię Lotar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , przedstawiciel Firmy się wypowiedział więc sprawdźmy jak to wygląda w praktyce . Właśnie wysłałem zmówienie na okular z krzyżem do szukacza . Czekam na informację o możliwości dostawy bo na stronie importera takiej pozycji nie znalazłem . Jednak sam Celestron sprzedaje taki okular pod symbolem bodaj : # 94169 . Jeżeli ktoś z kolegów chciałby się dołączyć do zamówienia to byłoby świetnie , zawsze kilka sztuk łatwiej sprowadzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.