Skocz do zawartości

Katowice i okolice


mardudus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak narazie to miejsce jest. Jest to ponoć stara cementownia która nazywa sie saturn. fajnie co nie. jest widok na obkolo po choryzont i na wzniesieniu. z jednej strony ciemno a z drugiej jakas huta ale daleko wiec nieprzeszkadza. jak bedzie pogoda to kto jedzie na kilka godzinek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie ja również ! :Cheers:

I wiecie co Wam powiem... ? Trochę już znam kaprysy tej naszej polskiej pogody i jeśli się nie mylę, to zaraz po świętach przyjdzie nam prawdziwie wiosenna pogoda. Nie będzie to długo trwało, ale z pewnością coś sobie wybierzemy :wink:

Propos Koszęcin Paweł. Mam tam znajomego, który prawie codziennie dojeżdża do Katowic z tamtąd i klnie na czym świat stoi, że daleko :) A więc to by się praktycznie pokrywało co piszesz. Tak sobie myślę, że jeśli w grę wchodziłoby 50km., to moglibyśmy już skoczyć w kierunku Siewierza tak jak pisaliśmy wcześniej, lub odwrotnie w kierunku Tychów. Tam niebo "o niebo" lepsze bo są liczne lasy zamiast oświetlonych ulic i blokowisk jak u nas.

Ale z drugiej strony ta cementownia nie jest taka zła :) Miałeś "nosa" mardudus ! To miejsce na prawdę bardzo mi się podoba i przede wszystkim jest dosyć blisko.

Myślę, że jak na razie mogłoby być, a jak już się wiosna zagości na dobre w naszych szerokościach geograficznych, to możemy zacząć szukać czegoś lepszego.

 

Pozdrawiam i czekam na sygnał czuwają ciągle w gotowości :salu: :)

Admiral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

Dobra, no te 50 km. to rzeczywiście za dużo. A jechać to najwcześniej za 2 tygodnie i 4 dni :wink: Znaczy tak z mojej strony by to wyglądało bo chyba z tym gipsem telepa nie bede taszczyć :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

E no było by miło! :) Jednak nie chciał bym robić kłopotu, a pozatym ja nawet w tym gipsie chodzc nie moge, kurde pod kulami jestem. Nie no serrio naprawdę nie da rady, dzięki za dobre chęci ale zabiore się z wami jak bede w pełni sprawny! :D A swoją drogą to może dziś coś tam u góry się poprawi, narazie tylko małe dziórki ale kto wie, może chciaż przez okno polukam :) Acha, posłałem "podanie" ( :D ) do PTMA o przydzielenie do odziału w Chorzowie,no i teraz czekam na legitke. Jest tu Ktoś kto tam (do oddziału Chorzowskiego) należy?? :rabbit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacunek na pierwszym miescu a tu kazdy do kazdego ma szacunek. i to mi sie podoba nie ma roznic wiekowych ani chamstwa

 

[ Add: Pon Kwi 12, 2004 14:02 ]

Co myslicie o dzisiejszym spotkaniu sie. niewiecie jaka bedzie pogoda? ja mam czas i czekam na propozycje co wy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

... i było fajnie :D Wczoraj przed 20 idę sobie tak z obiadku od babci i co widzę?? Wenus bije po oczach, patrzę cristal niebo :D . Wziąłem w łapę nową kamerkę JVC (potem podam numer bo wyleciał mi z głowy) i jazda nakręciłem krótki filmik z różnymi Zommami –o dziwo Wenus była ostra prawie przy każdym z nich (przy Zoommie cyfrowym, już takim dosyć mocnym nie dała się zogniskować)>>>postaram się ten filmik jeszcze dziś na kompa wrzucić no i polukać co z tego da się zrobić. O godzinie 23, 05 zacząłem obserwować z balkonu. Na pierwszą linie poszła M13, którą z każdą obserwacją odszukuje coraz to szybciej :D następnie luknołem na Epsilona Lutni - tych całych składników „C” i „D” za Chiny nie mogę rozdzielić :Cry: , z jakim to w końcu pawerem trzeba oglądać?? Potem wziąłem się za M57. Ostro się wysilałem, z mapką kręciłem, a tu się okazuje że mam w polu okularka prawie całą długość od Sheliak do Sulafata :D - teraz to już była łatwizna :-:z okularkiem 32mm zobaczyłem prawie nie odróżniający się od tła nieba obiekt przypominający gwiazdę bez ostrości, z okularkiem 18mm było już lepiej ale dopiero w okularku 6,3mm (powiększenie ok. 140x) oraz z 18-stce z 3 przedłóżkami i "dużym" Barlowem (powiększenie w telepie 200x) było na co patrzeć :D Widziałem dobrze oddzielone partie (ciemniejsze) środkowe od jaśniejszych, zewnętrznych, zerkaniem nawet chwilami włókna było widać :D >>>Steph 1 w Lutni >>>znowu M13 - teraz widok dużo lepszy z zerkaniem i okularkiem 6,3mm-piknie widać pojedyncze gwiazdki i to nawet całkiem blisko środka!!!

:D >>>M4 - niestety za nisko jeszcze była i nie mogłem jej wylukać :? A potem "Pawełłłłłłłł!!! Jest już po 2 w nocy!!!!!!! Wyłaź mi już stamtąd!” ... i tak się skończyła się moja wczorajsza sesja, jak uważam całkiem ciekawa.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he :) Aż miło popatrzeć na taki obserwacyjny zapał. Mnie czasami go brakuje, szczególnie jak przychodzę po pracy do domu... :|

Ale zależy jak i gdzie się obserwuje. Jak samemu - to trochę nudno i nie ma się z kim człowiek podzielić wrażeniami live. Jak w grupie - zupełnie inaczej się patrzy na niebo. 8) Jest z kim wymienić opinię, podzielić się spostrzeżeniami, sprawdzić swoje oczy względem innych, np.: "widziałeś może ten bolid o jasności -7mag. czy mi się przewidziało... ?" :D

 

Tak więc przydałoby się wybrać na wspólną sesję w okolicach Katowic.

Pozdrawiam

Admiral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacunek na pierwszym miescu a tu kazdy do kazdego ma szacunek. i to mi sie podoba nie ma roznic wiekowych ani chamstwa

 

I o to chodzi własnie. Pasja powinna łączyć. We wrocławiu też spotykają się ludzie w różnym wieku od 20 do 50 lat i jest kultura i szacunek. Pozdrowienia dla obserwatoró z Katowic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt
He he  :)    Aż miło popatrzeć na taki obserwacyjny zapał. Mnie czasami go brakuje, szczególnie jak przychodzę po pracy do domu... :|  

Ale zależy jak i gdzie się obserwuje. Jak samemu - to trochę nudno i nie ma się z kim człowiek podzielić wrażeniami live. Jak w grupie - zupełnie inaczej się patrzy na niebo.  8)  Jest z kim wymienić opinię, podzielić się spostrzeżeniami, sprawdzić swoje oczy względem innych, np.: "widziałeś może ten bolid o jasności -7mag. czy mi się przewidziało... ?" :D  

 

Tak więc przydałoby się wybrać na wspólną sesję w okolicach Katowic.

Pozdrawiam

Admiral

 

Może dzisiaj?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

Kurde a było tak blisko... :evil:

 

Rodzice w ostatniej chwili powiedzieli że kurde jutro ide do szkoły i trza wcześnie wstać :x

Koszmar!!! No ale nic może w weekend! Powodzenia Wam życze i relacje puźniej tu dajcie!!! (bo Mardudus idzie, chyba zresztą już pewnie wiesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, a musisz iść do tej szkoły ???

Jak chcesz to ja Ci załatwie usprawiedliwienie ze szkoły jutro z pieczątkami :) Mam kontakty z pełnoprawną organizacją astronomiczną i oni takie dokumenty wystawiają masowo dla uczestników obserwacji nieba :) Nie będzie problemu.

Serio ! Nie żartuje w tej chwili.

Pokażesz w piątek nauczycielowi i już sprawa załatwiona, a rodzicom obiecasz, że zaległości nadrobisz. :wink:

Co Ty na to ? Gdyby coś to pisz do mnie bezpośrednio na mail admiral@inetia.pl

 

Pozdrawiam

Admiral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

:D HeH!

Nie no może innym razem! Takie coś to gitna rzecz :D

Dziś byłem na konkursie z fizyki i raczej mi na nim zależało.

No a Wyście w końcu pojechali??

Ja trochę z balkonika polukałem:

21:00 - Jowisz = nie za dobrze widoczne pasy

21:35 - Pierwsza w życiu obserwacja M53 (gromada kulista w Warkoczy Bereniki)!!! Dosyć duża.

22:05 - Z nudów luknołem jeszcze na Alkaluropsa (gwiazda podwójna, Mi Boo)- składniki bardzo od siebie oddalone, kolory mniej więcej takie same choć jaśniejsza zdaje się mieć cieplejszy (żółtawy) kolor w przeciwieństwie do ciemniejszej która ma odcień bardzo zimny, niebieski (ale tak jak mówię różnica jest minimalna)

 

Szukałem jeszcze galaktyczek w Pannie ale kit, nic z tego, chyba za jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

O widze że następny chętny!!! :D

Admiral i Mardudus też są chętni!!! Acha, no ja też :D !!!

To co chłopaki jedziemy co nie???

Jeszcze pogadam z "wyrocznią" ale powinna się zgodzić bo w końcu budy w sobote nie ma! :)

Tego "dinksa" niestety nie widziałem Mardudusie :( . Lukałem na Wschód bo inaczej z mojego balkonika se nie da!!! Jak dla mnie to, to było UFO, bo nic nie leci tak długo i jest kulą jak się na to luka przez telepa, poprostu niezidentyfikowany obiekt latający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

[ Add: Sob Kwi 17, 2004 20:48 ]

;/ i pogody nie ma... kurde!!! No ale nic, może w następny weekend?? :wink:

A własnie Mardudusie to w końcu idziesz w Sobote na te spotkanie PTMA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja jestem z Piekar Śląskich i też z chęcią bym zrobił jakiś wypad.

Jak tylko bym mógł się przyłączyć będe wdzięczny ;)

Właśnie na forum astro4u pisałem o zlocie na śląsku i dowiedziałem się że Wy coś kombinujecie, więc można by coś zorganizować :) Co Wy na to?

PozdrawiaM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.