Skocz do zawartości

[S] SCT 8" (tanio), Lumenera i trochę innych pierdółek


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

1.

Mam do sprzedania teleskop w systemie SCT o aperturze 8" firmy Celestron (Starbright Coatings).

Optyka czysta bez rys. Tuba ma parę drobnych rysek i odprysków.

 

Cena 1350zł

 

A czemu tak tanio? Ano trzeba trochę nad nim popracować. Kupiłem go prawie rok temu rozregulowanego. Może trzeba posiedzieć nad kolimację może trzeba sprawdzić ustawienie luster, nie wiem. Krążki dyfrakcyjne nie są idelane. A skoro przez tak długi czas tego nie zrobiłem to już zapewne tego nie zrobię. Szczególnie, że parę tygodni temu nabyłem innego plantearnego kilera to nie mam już żadnej motywacji ;) Chcę mieć temat z głowy...

W tym, czasie używałem go chyba ze dwa razy do oglądania Księżyca i nic poza tym (no, raz zamontowałem filtr solarny). Księżyc był ok ale obrazy gwiazdek pokazywały, że potrzebuje regulacji.

W zestawie jest nowiutki Visual Back 2" z clamping ringiem.

 

Co jeszcze?

 

2.

Został mi jeden filtr Lumicona "Solar Priminences" czyli filtr do obserwacji protuberancji na Słońcu. W zestawie jest filtr w paśnie h-alfa 1,5A i prefiltr (Energy Rejection Filter) o aperturze 58mm. Mam zrobiony pierścień do filtra by w łatwy sposób można go było montować do pokrywy teleskopu (off-axis mask). Samą pokrywę na życzenie mogę zrobić z plexi.

Jeden raz zamontowałem filtr na SCTka i muszę przyznać że w porównaniu z Luntem szersze pasmo Lumicona pokazało większą protuberancję. Na tarczy detalu zero, akurat plam nie było.

Z uwagi na to, że stan zestawu nie jest idealny (drobne ryski, do przeczyszczenia itp) to cena wynosi jedynie 800zł.

 

3.

Sprzedam też monochromatyczną kamerkę firmy Lumenera LU070M (board version)

Rozdzielczość 640x480

Przetwornik 12bit

do 100 klatek na sekundę

Ekstra kamerka do planet, Księżyca i Słońca. Zrobiłem nią mnóstwo świetnych fotek Słońca, które mogliście oglądać. Czas na większą matrycę ;)

Cena 1400zł

 

Padam na pysk więc fotki dodam jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki:

 

DSC_0443.JPG

DSC_0444.JPG

DSC_0445.JPG

DSC_0446.JPG

 

Filtr solarny Lumicona z prefiltrem:

 

DSC_0447.JPG

 

I kamerka. Jak pisałem jest board version czyli bez obudowy. Jest to dokładnie to samo co Lumenera LU075M, która kosztuje w USA 995$. Tylko obudowy brak ;)

Kamerka pobiera zasilanie przez USB ale jest też port na zewnętrzne zasilanie.

 

DSC_0448.JPG

DSC_0449.JPG

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.