Skocz do zawartości

Ach ta grypa


Rekomendowane odpowiedzi

Mirku, nigdy nie brałem szczepionki przeciwko grypie, ponieważ większość moich znajomych tuż po zaszczepieniu chorowała. Nawet był jeden przypadek osoby, u której grypa rozwinęła się tak szybko, że ledwo ją uratowano. Efektem było to, że 2 tyg. po zaszczepieniu była temp. prawie 40 stopni, szybkie tętno i utrata przytomności.

Po drugie jeżeli nie choruję, to po co się szczepić, tym bardziej, że wirusy mutują w ciągu kilku miesięcy i właściwie szczepionka jest produkowana wcześniej na inny rodzaj wirusa.

Po trzecie szczepionki produkowane są na bazie białka bydlęcego a za takie "coś" dziękuję.

Znany był fakt, że kiedyś z Francji sprowadzono przeterminowane szczepionki przeciwko "polio" i zaszczepiono polskie dzieci, efektem było kilkanaście tysięcy zachorowań na "polio" więcej niż zakładała to statystyka.

Szczepionki to też niezły biznes. :wink:

Dlatego leczę się skutecznie sam, odciążam tym samym od wydatków tak biedną dziś służbę zdrowia. 8) :wink:

Dodam tak na zakończenie, że oczywiście każdy organizm reaguje inaczej, ja akurat tej szczepionki nie potrzebuję a np. paracetamol nie ma na mnie żadnego wpływu. Wolę zwykły syrop np. Guajazyl lub Tussipect lub Pini Compositum, Calcium bez aspartamu (bo i takie się zdarza), Calcipirynę, ewentualnie Rutinoscorbin lub Sulfonamid.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki, tak trzymać. Czytam te wypowiedzi z wypiekami na policzkach, są fascynujące :D . Jeszcze trochę, a wydam książkę z dowcipami :wink: .

Oskar - leki p-grypowe istnieją.

 

Pewnie masz racje bo ja zawsze wierzę profesjonalistom. Mój doktor mi dał jakiiś grypostat czy jakoś tak. Ale wszystko mi przeszło jak skoczyłem na narty! Ja myślę, że ważna jest też kwestia psychiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to nie jest lek p-grypowy mimo pasującej nazwy. To przykład chamstwa handlowców i robienia pacjentów, a jak widać i niektórych lekarzy, w trąbę.

Ale masz rację Oskar, psychika jest bardzo ważna, chociaż chorobę warto odleżeć i nie męczyć w tym czasie organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leki brałem, ale najbardziej mi pomogła myśl, że muszę wyzdrowieć, żeby na urlop wyskoczyć. I przeszło mi na dzień przed wyjazdem. Potem mimo braku troski o zdrowie, przeszło mi wszystko. Dlatego myślę, że nastawienie jest bardzo ważne. Po prostu odleciałem od wszystkich codziennych trosk i poczułem się zdrowy jak byk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.