Skocz do zawartości
gregohr

Kosmos-tajemnice wszechświata

Promowane odpowiedzi

♥ wimmer    3290

Właśnie widziałem reklamę w TV.

Zbiorę całość, właśnie po to, aby dostać ten teleskop :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gilbii    0

Z góry przepraszam ze umieszczony w złym dziale, proszę o przeniesienie.

Ostatnio w kiosku zobaczyłem że ukazał się 1 numer gazety "Kosmos Tajemnice Wszechświata".

Nie czekając od razu zakupiłem pierwszy numer wraz z płytą.

Gazeta jest godna polecenia , zawarto w niej dużo ciekawych informacji.

Dodatkowo jeżeli zamówimy prenumeratę w prezencie dostajemy "chińska" lunetę:) ( pewnie do czegoś się przyda;p)

Także więc nie czekajcie KUPUJCIE:)

Pozdrawiam

Gilbii

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
♥ wimmer    3290

Połączyłem te 2 tematy. Traktują o tym samym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gregohr    85

Gilbii, czy jest w niej coś więcej niż normalnie można znaleźć na forach i portalach astronomicznych? (ew. w literaturze traktującej o astro- choćby podstawowej)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gilbii    0

gregohr Co prawda nie jestem skrupulatnym "pszeszukiwaczem" forum ale coś więcej na-pewno się dowiedziałem z tej gazetki ( filmu jeszcze nie obejrzałem)

Ale na pewno cała ta wiedza jest lepiej " sklejona w całość". Czyta się wygodnie i miło:):) Szczerze polecam:)

Pozdrawiam

Gilbii

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Dawid   
Gość Dawid

na lunetę nie liczyłbym na waszym miejscu.. z tego co się orientowałem jest firmy typu no name (pewnie o wartości nie więcej niż 20 -30 zł) - lepiej korzystać z lornetki, by nie zrazić się do obserwacji.

Co do czasopisma, to zdecydowanie za mało treści i stron a za dużo ,,komputerowych obrazków" (bo zdjęciami nie pogardzam;) ).

Chyba rozsądniejsze jest kupić kilka książek, choć pozostaje kwestia filmu - zobaczymy ocenimy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
♥ wimmer    3290

na lunetę nie liczyłbym na waszym miejscu.. z tego co się orientowałem jest firmy typu no name (pewnie o wartości nie więcej niż 20 -30 zł) - lepiej korzystać z lornetki, by nie zrazić się do obserwacji.

...

Zdajemy sobie z tego sprawę. Żartowaliśmy tylko :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gregohr    85

Zdajemy sobie z tego sprawę. Żartowaliśmy tylko :lol:

ja tam chętnie przytulę nostrusia ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Dawid   
Gość Dawid

Swoją drogą to sporo na tym zarobią. Docelowo ma być 55 numerów z czego od 3 będzie kosztował 10 zł = ok. 540 zł :g: czyli nie najgorszy teleskop.

Post Gilbii'ego nie wygląda jak żart :rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
polaris    474

Dają "teleskop" który potrafi odebrać cała chęć i zapał początkującego astromiłośnika :( Poszli po bandzie, nie ma co.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Dawid   
Gość Dawid

już po filmie...

i całkiem nieźle :yes:

Mi osobiście nigdy nie podobały się programy typu Discovery, gdzie emocje były ważniejsze od treści.

W filmie z czasopisma wszystko zostało dość w jasny sposób przedstawiony, ale nie bez przesady (jak to mają w naturze powszechne super amerykańskie dokumenty dla przeciętnego zjadacza hamburgerów).

Zdziwiła mnie jedynie postać astronomki, wykonującej taniec brzucha, wyglądem przypominająca ,,skinhead girl" (no, ale w końcu Amerykanka :D ).

Jak na niecałe 3 zł za film 44 minutowy polecam: początkującym i średnio zaawansowanym, a absolwentom astronomii wskazać mogę jedynie fajne animacje. :unsure:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Darek   
Gość Darek

Gdzie kupiliście??? W necie czy w kiosku\sklepie???. Jeżeli w kiosku bądź w sklepie, to w jakim???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Dawid   
Gość Dawid

Gdzie kupiliście??? W necie czy w kiosku\sklepie???. Jeżeli w kiosku bądź w sklepie, to w jakim???

w pierwszym lepszym kiosku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Darek   
Gość Darek

Dzięki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Czarek   
Gość Czarek

Witam.

Mam takie pytanie, czy warto zbierać czasopismo dla samej wiedzy, cyt. czasopisma plus film dvd?

Darując sobie ten cały teleskop, który jest marnej jakości.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Dawid   
Gość Dawid

Witam.

Mam takie pytanie, czy warto zbierać czasopismo dla samej wiedzy, cyt. czasopisma plus film dvd?

Darując sobie ten cały teleskop, który jest marnej jakości.

Pozdrawiam.

Trudno ocenić na podstawie pierwszego numeru. Samo czasopismo nie dostarcza obszernej wiedzy, natomiast film, tak jak napisałem wcześniej, został ciekawie zrealizowany o charakterze - w miarę możliwości - naukowym. Niestety nie znalazłem informacji o czym będzie numer drugi.

Aaa i jeszcze jedna zaleta - jest aktualny i oparty na danych z przed kilku miesięcy. Do tej pory przyzwyczaiłem się, że dane z książek kończą się na latach 1990-2005 :mellow:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Dawid   
Gość Dawid

PS No i oczywiście należy wziąć pod uwagę, że przy całej kolekcji to spory wydatek. Za to możemy kupić teleskop + wypożyczać książki z biblioteki i efekt będzie pewnie lepszy, oczywiście jeszcze trzeba chcieć po nie się udać i przeczytać :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Czarek   
Gość Czarek

Pierwszy numer też mam, bo to tylko nie całe 3 zł. więc na próbnę można kupić. Całą zawartość przeczytałem, został do obejrzenia film i zastanawiam się, co dalej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość lukashinho   
Gość lukashinho

ja też kupiłem. i wg mnie fil 5/5 a gazteta 3/5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta