Skocz do zawartości

Jaki webcam wybrac?


andy_k

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, ktory tylko wydaje sie prosty. Wszyscy polecaja Veste. Tylko gdzie ja znalezc? Na allegro wcale jej nie ma jak niektorzy mowia. W zwiazku z tym zwracam sie do Was z takim oto pytaniem:

Jaka kamere internetowa z obecnie produkowanych (takich ktore bez problemu dostane w sklepie) polecilibyscie do astro?? Najlepiej zeby miala odkrecany obiektyw i mozliwosc zamontowania na statywie fotograficznym - Vesta ma ponoc jedno i drugie. Od czasu pojawienia sie Vesty musialo sie chyba pojawic cos na rynku nadajacego sie od astro?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Niestety Vsta była zbyt dobrze zrobiona i za solidna aby była długo w sprzedaży, szybko zastąpiono ją masowym, tanim w produkcji i w pełni plastikowym toUcam'em bez gwintu statywowego i bez metolowego gwintu pod obiektyw :Cry:

No bo po co klient miałby ją wieszać na statywie, przerabiać, focić niebo skoro ma stać na monitorze komputerowym i pokazywać tylko ryjek Internauty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem poprzedniego modelu Logitecha: QuickCam Pro 3000. Kamerka ta ma takie same parametry i tylko trochę inny wygląd niż 4000. Ogólnie jestem zadowolony z jej możliwości. Planetki, Księżyc i Słońce wychodzą bardzo dobrze, do DSów nie próbowałem, bo nie przerabiałem kamerki na długie czasy (max jest 1/5 sek). Jest tylko mała niedogodnoć. Żeby wykręcić oryginalny obiektyw i przykręcić przejściówkę do zwykłych obiektywów fotograficznych trzeba nieco przyciąć obudowę (na szczęście jest plastikowa i nie jest to trudne nawet nożem kuchennym:-)). Po tej operacji kamerka już nie wygląda tak ładnie, ale działa bez problemów i chyba nawet trochę lepiej się chłodzi :D

 

Szczegóły na stronie:

http://www.republika.pl/nocneniebo/sprzetKamery.htm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem poprzedniego modelu Logitecha: QuickCam Pro 3000. Kamerka ta ma takie same parametry i tylko trochę inny wygląd niż 4000.
Parametry to moze ma takie same, ale QC 3000 ma sensor Sony ICX098AK (taki sam ma Vesta), a QC 4000 ma nowszy Sony ICX098BQ (taki jak w ToUcamie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy probowal ktos wykorzystac opcje krecenia filmow aparatu cyfrowego jako kamerke do astrofoto? Oferowana rozdzielczosc (zwykle do 320x240) nie jest zbyt duza ale podobno nie wielkosc sie liczy ;)  

Ma ktos za soba jakies doswiadczenia w tej materii?

Jaki masz aparat? Wydaje mi sie, ze do astrofotografii lepszy jest aparat w roli aparatu (dlugie czasy nasw.), niz kamery (z wyjatkiem planet).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze z aparatami cyfrowymi mozna probowac wielu wariantow, choc nie pozwalaja na dlugie czasy naswietlania (15sek to duzo), np: zastanawialem sie jakie efekty mozna osiagnac programujac aparat na sekwencje 100 zdjec, kazde naswietlane 15sek.

 

Chodzi mi dokladnie o przypadek uzycia aparatu cyfrowego w formie kamery. Czy jakos matrycy aparatu jest porownywalna (o niebo lepsza/gorsza) od tych stosowanych w tanich kamerkach internetowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.