Skocz do zawartości

M31- Pierwsze podejscie


tomciol24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Oto moja pierwsza w zyciu M31

Krytyka mile widziana

Co do swoich uwag to moze troche starałem sie wyciagnac detale i wylazł szum.

Niestety jeszcze bez korektora komy ale juz niedługo :wink:

 

Sprzet: Newton 200/1000 MON-2 Canon 350D nmod 60x25 sek ISO 800

post-13445-076405900 1289135222_thumb.jpg

Edytowane przez tomciol24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie przeurocza, a może coś o okolicznościach filmowania

p.s.

(ile jest gwiazd w M31 itp to może nie zapytam ;))

 

Okolicznosci filmowania były niezbyt dobre.Niestety zadciagajace chmurki popsuły mi szyki.No ale cóz zdarza sie :szczerbaty:

 

Ile jest gwiazd w M31..no własnie lepiej nie pytac...ale zapewne duzo :szczerbaty:

 

 

 

 

 

 

kurcze, rewelacyjny wynik jak na 25 sek klatki. mi nigdy tak nie chciało wyjść z 30 sek czasami na podobnym sprzęcie. jakiej jakości masz niebo?

 

 

hmm..nigdy nie byłem w tym dobry ale oceniam na 4.5 mag + pobliskie latarnie które mi niemilosiernie swieca juz od godz. 20 <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest gwiazd w M31..no własnie lepiej nie pytac...ale zapewne duzo :szczerbaty:

 

No własnie a taka informacja to by uczyniła to Twoje doniesienie "widomością nie tylko piekną ale i z pełną gębą"

 

To może wspólnymi siłami wzbogaćmy Twój news.

 

M31 liczy cztery tysiące miliardów gwiazd (inaczej mówiąc 4 biliony)

czyli 4 000 000 000 000

 

To ile gwiazd (średnio) przypadało czyli ZASILAŁO pojedynczy elemencik światłoczuły (detektor) Twojej matrycy ( CCD? czy jak to tam jest zwane). W każdej pojedynczej chwili?

 

I drugie fajne :szczerbaty: pytanie - ile gwiazd (średnio) tkwi na twoim zdjęciu w jednym pixelu typowego ekranu na jakim my to ogladamy (17 cali). Oczywiście po kliknięciu na Twoje zdjęcie?

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie a taka informacja to by uczyniła to Twoje doniesienie "widomością nie tylko piekną ale i z pełną gębą"

 

To może wspólnymi siłami wzbogaćmy Twój news.

 

M31 liczy cztery tysiące miliardów gwiazd (inaczej mówiąc 4 biliony)

czyli 4 000 000 000 000

 

To ile gwiazd (średnio) przypadało czyli ZASILAŁO pojedynczy elemencik światłoczuły (detektor) Twojej matrycy ( CCD? czy jak to tam jest zwane). W każdej pojedynczej chwili?

 

I drugie fajne :szczerbaty: pytanie - ile gwiazd (średnio) tkwi na twoim zdjęciu w jednym pixelu typowego ekranu na jakim my to ogladamy (17 cali). Oczywiście po kliknięciu na Twoje zdjęcie?

 

 

O matko....zmuszasz mnie do intensywnego myslenia :szczerbaty: a z tym mam ostatnio problemy :szczerbaty:

 

Nawet nie staram sie tego policzyc :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.