Skocz do zawartości

Ciekawy produkt i niezwykły producent...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na zdjęciu po lewej stronie, zapakowany w zzieleniałą folię i nie otwierany przeze mnie od momentu zakupu, czyli od ponad 45 lat !! - znajduje się pewien towar. Widzimy, że ma pierścień i przymocowaną do niego rączkę – jest przeznaczony do używania w gospodarstwie domowym. Ale zawartość tego opakowania nie jest tajemnicą – to... skrobak do ryb :Boink: (niestety, instrukcji używania nie załączono...). Wiemy też, że była tam 1 sztuka i kosztowało to 15 zł.

Z innego powodu o tym produkcie pisała wówczas prasa, a szczególnie – „Przekrój”: chodziło bowiem o... producenta.

 

post-14903-093788200 1289492450_thumb.jpg

 

Pytanie jest proste: kto był producentem „skrobaka do ryb” ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Witam.

(...) PZO Warszawa ?

Oczywiście w ramach wykorzystania "wolnych mocy przerobowych". :)

Pozdrawiam.

co prawda nie PZO, ale na pewno "skrobaka do ryb" nie produkował zakład produkujący np. sztućce... Dodam jeszcze, że ten zakład nie znajdował się w Warszawie; pewnie już od dawna nie istnieje, bo w internecie nie znalazłem o nim żadnej informacji.

Moja podpowiedź: dwa pierwsze wyrazy nazwy zakładu "Zakłady metalowe... " :o

Edytowane przez Hermes1937
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Oto rozwiązanie zagadki:

 

post-14903-085805700 1289664685_thumb.jpg :helo::ha:

 

Jeden z czytelników „Przekroju” przesłał kiedyś redakcji albo cały towar, albo tylko opakowanie z informacją, co się znajduje w środku i kto jest producentem „Skrobaka do ryb”.

Nie pamiętam, czy artykuł ten był kupiony w sklepie muzycznym, czy w zwykłym sklepie GS.

 

Komentarz redakcji był następujący:

„Oto najnowszy (polski) instrument do muzyki KONKRETNEJ”.

Tak więc słuchacze w sali koncertowej, oprócz niecodziennych dźwięków wytwarzanych przez typowe instrumenty muzyczne, będą mogli teraz słuchać odgłosu „skrobanej ryby”.

 

A ja zastanawiam się, czy już jest pora, aby otworzyć opakowanie i zrobić zdjęcie „skrobakowi” (skrobać ryb nie będę...) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.