Skocz do zawartości

Moje pierwsze próby dawne i obecne


Mat

Rekomendowane odpowiedzi

kontynuacja z wątku http://astropolis.pl/topic/36562-cygnus/page__view__findpost__p__436304

 

wstawiam zdjęcie Łabędzia z Canon 1000D, przyznam, ze niebo było gorsze jednak wciąż na poziomie 4.6 mag, a tu taki zonk, wszystko pomarańczowe, a Drogę Mleczną widziałem gołym okiem bez problemu

 

co ja robię nie tak,

Postawiłem Canona na statywie i tyle

 

Obraz to 15x 15s przy 800ISO, z surowego stacka nie da się nic wyciągnąć bo wyłazi pomarańczowe tło, a ja przecież widziałem gołym okiem DM.

 

Zainteresowanym mogę wysłać surowego TIFFA, czy poszczególne klatki (JPG ia także RAW), może coś zle robię, póki co kompakt z 2004 roku wygrywa.....

erwttgryh4.jpg

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat wstaw gdzieś surowy stack tych 15 klatek - zobaczymy co tam siedzi w środku :)

 

Dodatkowo odsyłam Cię do wątku o astrofotografii ze statywu. Jak dla mnie to wielka skarbnica wiedzy dla początkujących

http://astropolis.pl/topic/28505-fotografia-statywowa/

 

Są też tam moje pierwsze próby Canonem 350D na statywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat wstaw gdzieś surowy stack tych 15 klatek - zobaczymy co tam siedzi w środku :)

 

Dodatkowo odsyłam Cię do wątku o astrofotografii ze statywu. Jak dla mnie to wielka skarbnica wiedzy dla początkujących

http://astropolis.pl/topic/28505-fotografia-statywowa/

 

Są też tam moje pierwsze próby Canonem 350D na statywie.

 

simarik, już wstawim ;D

 

Kurcze on wazy 60 MB, to normalne?

 

może go zmniejszyć?

 

Dobra przeskalowałem go do mniszej rozdzielczości bez kompresji, to dalej tiff

 

nieaktualny link

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniłeś rozszerzenia na .jpg to już lipa z tego - z tego pliku nie da się nic zrobić - szum ogromny

 

Chyba Mat się nie dogadamy - Po prostu wstaw gdzieś surowy stack - czyli:

- składasz materiał np. w DSS (z rawów lub jpg - lepiej z raw)

- potem to co wypluje DSS (plik autosave.tiff) wstawiasz gdzieś do pobrania - będzie to zapewne dość duży rozmiar pliku

- żeby zmniejszyć chociaż trochę rozmiar pliku to spróbuj zmienić go z 32bit -> na 16bit - będzie wtedy lżejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniłeś rozszerzenia na .jpg to już lipa z tego - z tego pliku nie da się nic zrobić - szum ogromny

 

Chyba Mat się nie dogadamy - Po prostu wstaw gdzieś surowy stack - czyli:

- składasz materiał np. w DSS (z rawów lub jpg - lepiej z raw)

- potem to co wypluje DSS (plik autosave.tiff) wstawiasz gdzieś do pobrania - będzie to zapewne dość duży rozmiar pliku

- żeby zmniejszyć chociaż trochę rozmiar pliku to spróbuj zmienić go z 32bit -> na 16bit - będzie wtedy lżejszy

 

ok, masz racje zaraz wstawię

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak duży plik nie pójdzie za darmo z tego serwera. Cały czas dostaję komunikat:

Plik: autosave.tif

Serwer z którego próbujesz pobrać plik jest chwilowo niedostępny.

Spróbuj później lub pobierz ten plik z serwera Premium!

 

Ale będę probował

 

 

simarik

 

ale ja cie męczę. Pogrzebałem trochę w pliku, i udało mi sie go zmniejszyć do 8 MB, teraz powinieneś ściągnąć

 

http://www.sendspace.pl/file/437eda1f1bcb66edf3c2edf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat - żółty kolor pochodzi prawdopodobnie od złego balansu bieli. Aby w canonie ustawić na "nocny" balans bieli musisz poszukać w ustawieniach Custom White Balans i skierować aparat w strone żarówki i wcisnąć SET. Od tej pory w nocy używaj tylko ten balans.

 

A pliku nie da się pobrać :( Na PW podam ci maila. Przyślij mi pojedyncze RAW'y i zobaczymy co da się zrobić.

 

edit

 

ok, udało się ściągnąć :)

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda sprawdzilem tego jpg tylko na komorce, ale z tego co widac na ekranie telefonu, to bardzo malo gwiazd sie zarejestrowalo, wiec podejrzewam slabo ustawiona ostrosc. Jak ustawiales?

Zobaczysz, jak tylko uda ci sie zlapac ten punkt ostrosci (minimalnie przed "nieskonczonoscia"), lustrzanka pobije kazdego kompakta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona ma 15s i z kompakta ma 15s..... :D

 

co do ostrości to sprawdzałem i wydawało mi sie ze jest idealna (tzn. na tyle ile się da) ale chyba jak mówicie nie do konca

powiedzcie czy punkt ostrości jest w jakimś bardzo wąskim zakresie?, kręciłem po minimetrze obiektyw i tak ustawiałem ostrość, oczywiście robiąc zdjęcia poglądowe

 

no właśnie minimalnie przed nieskończonością. Na nieskończoność nie było wogole ostrości, a trochę przed nią też, ostrość tak dziej ustawiłem 2/3 skali

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a używałes LIVE VIEW na jasnej gwieździe? z powiększniem 5x da się prawie idealnie ustawić ostrosć.

 

:Boink: o ja... zapomniałem ze ten aparat ma live view.... no nic do następnego razu ;P, bo aparat oddałem ;D a jak sobie radzić be live view np. 350D?

 

A ja się tak męczyłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Canonie 350 D ustawiam ostrość na na bieżąco na ekranie laptopa - poprzez odpowiedni soft do szybkiego podglądu zrobionego zdjęcia. Na wizjerze też można ale to już ryzyko popełnienia błędu jest o wiele większe. Akurat tak się złożyło, że z używanymi przeze mnie do astrofoto obiektywami M42 Canon ostrzy mi najlepiej na końcu pierścienia ostrości. Więc teraz nawet nie muszę zabierać laptopa na sesje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Canonie 350 D ustawiam ostrość na na bieżąco na ekranie laptopa - poprzez odpowiedni soft do szybkiego podglądu zrobionego zdjęcia. Na wizjerze też można ale to już ryzyko popełnienia błędu jest o wiele większe. Akurat tak się złożyło, że z używanymi przeze mnie do astrofoto obiektywami M42 Canon ostrzy mi najlepiej na końcu pierścienia ostrości. Więc teraz nawet nie muszę zabierać laptopa na sesje!

 

tak się złożyło, czy to jest jakaś reguła ;P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.