Skocz do zawartości

Televue DELOS


bartolini

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronce Televue pojawiła się nowa seria okularów televue - DELOS

http://www.televue.com/engine/TV3_page.asp?id=183&Tab=_con

 

Na razie dostępne będą dwa okularki, o ogniskowych 6mm i 10mm - czyli odpowiedniki Pentaxów XW5/XW7 oraz XW10.

Porównuję z okularami XW ponieważ pole (72*) i ER (20mm) jest deklarowane na takim samym poziomie jak w linii Pentaxa.

 

Na razie w kilku sklepach za oceanem zbierane są przedpłaty:

http://www.astronomics.com/main/category.asp/catalog_name/Astronomics/category_name/D99ELG7ANPE29PNFNDLG57KEE2/Page/1

 

Cena 330 USD nie oszałamia. W astronomicsie, którego podlinkowałem dokładnie tyle samo kosztują "krótkie" Pentaxy XW.

Także hit to nie będzie - byłby takim okular o polu Naglerów i ER~20mm, z zakresu ogniskowych 5-15mm, ale takim cudo zabrałoby dużą część potencjalnych chętnych na Ethosa.

 

Ups - Marek_N mnie uprzedził... :szczerbaty:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups - Marek_N mnie uprzedził... :szczerbaty:

Jak widać nawet na forum trzeba mieć moc przebicia :D

 

Delosy hitem może nie będą ale z pewnością znajdą wielu nabywców. Zresztą po ostatniej promocji, przez najbliższe miesiące sprzedaż okularów TeleVue będzie bardzo kiepska (ci co mieli kupić już to zrobili), więc cała nadzieja producenta w Delosach.

 

Wielką pomocą może być problem z dostępnością Pentaxów XW, z którymi Delosy mają konkurować. Po ostatnim wydarzeniach w Japonii ich produkcja została wstrzymana. A ponieważ od momentu przejęcia Pentaxa przez koncern Hoya, produkty związane z astronomią są sukcesywnie kasowane, dlatego istnieje obawa że ich produkcja może już nie zostać wznowiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielką pomocą może być problem z dostępnością Pentaxów XW, z którymi Delosy mają konkurować. Po ostatnim wydarzeniach w Japonii ich produkcja została wstrzymana. A ponieważ od momentu przejęcia Pentaxa przez koncern Hoya, produkty związane z astronomią są sukcesywnie kasowane, dlatego istnieje obawa że ich produkcja może już nie zostać wznowiona.

 

Jeśli chodzi o Pentaxy XW, to raz że trzęsienie ziemi, a dodatkowo krążą pogłoski (na CloudyNights) o przeniesieniu produkcji na Taiwan.

Teraz wszyscy nabywcy XW, czytający wspomniane przeze mnie forum sprawdzają, czy ich Pentax jest jeszcze Made in Japan, czy już Made in Taiwan.

Sprzedawca ze Scopecity opisuje nawet, że dostali partię XW z widocznymi zanieczyszczeniami w środku i ponóć były to okulary złożone na Taiwanie z Japońskich części. Taki trochę antymarketing szeptany - ale każdy czytający CloudyNights wie, że to twierdza Televue :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca ze Scopecity opisuje nawet, że dostali partię XW z widocznymi zanieczyszczeniami w środku i ponóć były to okulary złożone na Taiwanie z Japońskich części.

A ja dzisiaj odebrałem w DO w Katowicach Naglerka 13T6. Na miejscu wszystko wydawało się w porządku. Jak przyjrzałem mu się dokładniej w domu pod lampką to doznałem szoku. Na wewnętrznych powierzchniach soczewek wszystko co mozliwe: drobinki kurzu, jakieś plamy i rysy :blink: WTF? Nie ma już chyba żadnych świętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj odebrałem w DO w Katowicach Naglerka 13T6. Na miejscu wszystko wydawało się w porządku. Jak przyjrzałem mu się dokładniej w domu pod lampką to doznałem szoku. Na wewnętrznych powierzchniach soczewek wszystko co mozliwe: drobinki kurzu, jakieś plamy i rysy :blink: WTF? Nie ma już chyba żadnych świętości.

 

Myślę, że mogłeś dostać zwrota - albo jakiś "artysta" rozkręcał celowo, albo rozkręcił się komuś podczas obserwacji, przy wykręcaniu zakleszczonego filtra.

Poskładał go i oddał do Delty ponieważ nie minęło 10 czy tam 14 dni, a teraz trafiło na Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.