Skocz do zawartości

Prism v8


Amper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem zapytać czy ktoś z astro fotografów korzystał z TEGO programu. Interesuje mnie czy warto w niego zainwestować, jest tańszy i ma wiele funkcji, być może wcale nie gorszych od Maxima. Ja dopiero zaczynam wchodzić w świat astro foto, więc nie wiem czy byłby, to dobry wybór. Jeżeli funkcjonalnością nie odbiega od Maxa, to po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się kiedyś gdzieś napatoczyła wcześniejsza wersja. Maxim ma 1 podstawową zaletę: wszystko z nim działa, każda kamera, każde koło filtrowe, etc. Jest niejako standardem. Od niedawna producenci kamer robią drivery ASCOM, ale nie wszyscy. Np. FLI z tym raczej nie zadziała, bo drivery pisane są z myślą o Maximie.

 

Musisz po prostu sprawdzić, czy sprzęt, który masz, będzie z tym działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to "stoi" w kilku miejscach na głównej stronie. Nie chciało Ci się przeczytać :P

 

PRISM is a very powerful software and easy access that allows everyone (beginners and experts) to acquire images with any instrument, and then analyze them (preprocessing, processing) without swapping multiple other software.

Indeed, most other software, currently available, offer features that are specific and limited.

The great advantage of Prism is that it is complete and can perform all these operations.

 

To jest ciekawe:

Prism has been developing for almost 20 years and has benefited from breakthroughs in this activity, and field return from many users.

 

On jest starszy niż Maxim. Korzysta z niego m.in. ekipa ESO.

 

A complete skymap module allowing you to achieve efficient observations

A complete full observatory control software (telescopes, filter wheel, focuser, dome, derotator, weather station, pointing model), this is performed either by native API or by ASCOM.

Supporting a vast range of CCD cameras from different manufacturers, and two cameras at the same time (primary and secondary guiding camera). Canon DSLR cameras are also controlled..

Embedding powerfull preprocessing functions, to remove all unwanted image artifacts from CCD cameras.

Integrating image processing functions allowing to get the best out of your images.

Featuring unique image analysis functions such as plate solving, photometric data reduction, asteroid search and much more

Having an automated observation module, that allows to automate remotely your observations.

Offering complete script language allowing to create your own functions or automate your tasks

Cheap, because ratio between price and feature is very low.

An unique software that has no equivalent in the market.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.