Skocz do zawartości

Szczty głupoty - cud w mediach


Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, ale tym razem nie mogłem się powstrzymać. Sądziłem, że ten znany redaktor ma trochę więcej masy między uszami :( Poziom mediów dawno temu sięgnął dna, ale widać, że można jeszcze niżej. Informacja na czołówkach polskich mediów. Płakać mi się chce :(

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niezwykle-zjawisko-cud-jana-pawla-ii-wideo,1,4311663,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to szczyt głupoty a jednocześnie szczyt tego co może wymyślić katolik nie wiedzący co to znaczy być Katolikiem. Oczywiście można uznać to jako ciekawy znak ale dla siebie w sercu zaś publiczne gloryfikowanie takich przypadków jest dalekim odbieganiem od sedna Katolicyzmu. Ba, o ile znam się na Prawie kanonicznym takie interpretacje można wręcz uznać za grzeszne...

Nie mniej zwracam uwagę, że temat ten może wywołać skrajne emocje wśród katolików (specjalnie używam małej litery) i tych, których katolicy drażnią.

Dlatego proponuję temat zamknąć powołując się na stosowny punkt regulaminu mówiący o nie poruszeniu wątków religijnych.

 

Paweł Maksym

 

PS

Dodam jeszcze, że mimo wieloletniego przebywania we Włoszech i specjalizacji w tematach Watykańskich to red. Pałasińskiego nie można nazwać profesjonalnym Watykanistą i wiele razy jego wypowiedzi w tej tematyce były błędne!

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, zupełnie nie chodzi mi tu o aspekt religijności. Chodzi o ludzką głupotę, a ta, jak wiemy, jest bardzo uniwersalna. Cierpi na nią cała ludzkość, niezależnie, czy jest się Katolikiem, czy kimś innym.

 

To prawda. Głupota jest ponad wszelkimi podziałami - i politycznymi, i religijnymi, i rasowymi, i wszelkimi innymi. Nawet ponad barierami wykształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.