Skocz do zawartości

NGC 7000 i okolice


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Obrazek pokazuje mgławicę NGC 7000 ( Ameryka), IC 5070 ( Pelikan) oraz kilka mniej znanych obiektów. Są tu trzy gromady otwarte z tym że tylko NGC 6997 na pewno jest związana z mgławicami. Widać ją w 3/4 wysokości obrazu dokładnie na środku ( dla znających geografię- tam gdzie jest Niagara:) ). Ponadto jest tu mgławica pyłowa LDN 935 oddzielająca Pelikana od Ameryki.

Odległość do kompleksu NGC 7000 to około 2000 lat biegu światła.

Refleks w prawej części zdjęcia pochodzi od Deneba - Alfa Cygni.

FSQ 106N, STL-11000, EM-11.

Ha:R:G:B- 120:60:60:60

Warszawa, Brok. czerwiec 2011.

 

 

Proszę o konstruktywna krytykę. :)

finalm.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie znakomite!

ale jak już prosisz, to się trochę przyczepię :flirt:

co mi odrobinę przeszkadza w odbiorze:

to ciemne pasmo pyłowe dzielące Amerykę od Pelikana jest w rzeczywistości na bliższym planie, niż one same,

a tak wybiórczo ostrząc krawędzie mgławic, zaburzyło mi się poczucie właściwej głębi tych obiektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie...no niestety jest tam tak płasko, na tej "ameryce" chyba. Coś pokombinuję jeszcze.

Raczej nie. Zobacz co BogdanJ. wyciągnął znacznie słabsza kamerą:

 

http://www.starrysit...h-a_(fs60c).jpg

 

 

ps. być może jednak masz za mało materiału w Ha

 

 

 

 

 

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to kwestia tego co się komu podoba. Ja lubię taką miekką obróbkę

Materiału jest dość, tylko zupełnie nie bierzesz pod uwagę faktu że fotkę cz-b zupełnie inaczej się odbiera.

Poniżej obróbka z podniesionym kontrastem.

Pozdr.

final1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tam nie jest tak monochromatycznie i sądzę, że chłopaki z tym właśnie mają problem. Zrobiłeś ze zdjęcia monoton. Zobacz moją fotkę z poprzedniego roku. To zaledwie kilka klatek RGB, bez żadnego Ha. Ja np. coś takiego rozumiem, jako subtelną obróbkę.

 

http://www.jesion.pl/blog/wp-content/uploads/2010/06/NGC7000-RGB_medium.jpg

 

A reszta to kwestia gustu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza chodzi o taki efekt końcowy?

 

Może nie jestem ekspertem ale swój gust mam, jest o sto razy lepiej. Już widać przestrzeń. Poprzednio to była fotka typu B/W ale w kolorach Red /Black i płaska jak stół a teraz już widać te subtelne cienie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poproszę ponownie o rzut oka. Oprócz korekty niebieskiego starałem się tez uwzględnić uwagę Sumasa i pokazać pasma pyłowe na pierwszym planie. Oceńcie czy się udało.

PS. Materiału naprawdę jest dość.

final2m.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.