Skocz do zawartości

Guiding


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi guiding przerobioną kamerką internetową w programie GUIDEMASTER

 

Gdy kliknę przycisk sprawdzający połączenie, obojętnie który- RA+, RA- DEC+ DEC. Montaż zaczyna kręcić silnikami, ale niestety nie zatrzymuje się gdy "puszczę" .

 

Zna ktoś zwyczaje tego softu?

 

nawet gdy wyłączę program, silniki dalej kręcą osiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po wciśnięciu któregokolwiek przycisku silniki powinny się kręcić tylko przez określony czas czyli w/g zdjęcia 1000ms=1s i zatrzymać się. Przynajmniej u mnie tak to działało na ASCOMIE i przerobionym PHILIPSIE. Napisz coś więcej co i jak masz po podłączane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po wciśnięciu któregokolwiek przycisku silniki powinny się kręcić tylko przez określony czas czyli w/g zdjęcia 1000ms=1s i zatrzymać się. Przynajmniej u mnie tak to działało na ASCOMIE i przerobionym PHILIPSIE. Napisz coś więcej co i jak masz po podłączane.

 

 

To połączenie równoległe poprzez port LPT, wpięte jest 5 żył do wolnych pinów LPT jakie zostały, bo sama przerobiona kamerka internetowa wykorzystuje tylko 2 Piny.

 

RelayBox czyli skrzynka przekaźnikowa jako dodatkowa ochrona Portu LPT przed "sfajczeniem" ale z praktyki i różnego "kąbinactwa" wiem ze ten port wcale nie jest łatwo spalić. Producent SynScana wcale nie uważa relayBoxa za konieczność, co zresztą pisze w instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to puki nie uruchomi się programu który korzysta z LPT na wszystkich 8 pinach są wysokie stany> Jakoś tak to było że miałem podłączone LEDy do każdego sygnału i jak LPT był nie używany to wszystkie 8 lekko się świeciło. Ale mogę się mylić. Dziś już mi się nie chce ale jutro postaram się to sprawdzić z moim relayBox do LOSMANDY i GUIDEMASTERem o ile temat będzie jeszcze aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to puki nie uruchomi się programu który korzysta z LPT na wszystkich 8 pinach są wysokie stany

tak powinno być

niektóre programy nawet wstępnie ustawiają każdy bit w stan wysoki (na wszelki wypadek)

nie wszystkie przejściówki USB/LPT jednak to robią i ustawiają wszędzie zera, co uniemożliwia poprawne działanie kamerek i guiderów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powinno być

niektóre programy nawet wstępnie ustawiają każdy bit w stan wysoki (na wszelki wypadek)

nie wszystkie przejściówki USB/LPT jednak to robią i ustawiają wszędzie zera, co uniemożliwia poprawne działanie kamerek i guiderów

 

pozdrawiam

 

 

Wszystko działa,tylko jak mam zatrzymać silniki? Wyciągnięcie kabla autoguiding tylko skutkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wiem

wygląda na to, że program ustawia zero na odpowiednim bicie i tak zostawia ... a powinien po jakimś czasie ponownie ustawić jedynkę

trzeba by pogrzebać w ustawieniach programu Guidemaster

nie bawiłem się tym programem (tylko raz go uruchomiłem by sprawdzić czy działa z przerobioną kamerką)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napęd z pilotem to wystarczy wcisnąć przycisk przesuwu w danej osi - nie trzeba power off na twardo - przynajmniej ja tak miałem w CG5 GT

 

aha i jeszce warto sprawdzić inne ustawienie przerwań w biosie

 

u mnie poprawnie działało w PC stacjonarnym IRQ7 a na laptopie IRQ5

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwiąże problemu, ale pozwoli postawić precyzyjną diagnozę i monitorować nasze działania:

 

http://www.geekhideout.com/parmon.shtml

 

Ja tego typu softem wykryłem 2 błędy w oprogramowaniu PHD guide które chłopaki naprawili w kolejnej versji. Warto zainstalować i monitorować to co fizycznie dzieje się na porcie, zamiast monitorowania reakcji oprogramowania.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwiąże problemu, ale pozwoli postawić precyzyjną diagnozę i monitorować nasze działania:

 

http://www.geekhideout.com/parmon.shtml

 

Ja tego typu softem wykryłem 2 błędy w oprogramowaniu PHD guide które chłopaki naprawili w kolejnej versji. Warto zainstalować i monitorować to co fizycznie dzieje się na porcie, zamiast monitorowania reakcji oprogramowania.

 

Pozdrawiam.

 

Ciekawe- GUIDE GOG tak samo jak GUIDE MASTER tak samo się zachowują. To jest wina czego innego- najprawdopodobniej portu. Gdy stykam poszczególne piny z masą silniki kręcą jak puszcze to się zatrzymują ale softowo nie mogę tego zrealizować, nie da rady wyłączyć, tylko wyjęcie kabla.

 

Może przejściówka z USB na LPT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję podpiąć się w byle PC stacjonarny z LPT - będzie jasne

ja przez kilka dobrych nocy kręciłem się z kamerą SPC 900 i portem LPT, na PC działała bez problemów na laptopie nie (też port LPT bez żadnych przejściówek)

jak już wcześniej wspominałem problem był z ustawieniami IRQ w BIOS`ie komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję podpiąć się w byle PC stacjonarny z LPT - będzie jasne

ja przez kilka dobrych nocy kręciłem się z kamerą SPC 900 i portem LPT, na PC działała bez problemów na laptopie nie (też port LPT bez żadnych przejściówek)

jak już wcześniej wspominałem problem był z ustawieniami IRQ w BIOS`ie komputera

 

 

Jaki miałeś problem,że trzeba było "grzebać" w BIOS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.