Skocz do zawartości

EQ6+lapek


orome4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Tak milo bylo mi pracowac na eqmodzie dopoki nie musialem sie przesiasc na lapka i tu zaczyna sie historia.

 

Moj 64bitowy lapek ma jedynie 3 wejscia USB i zeby polaczyc montaz eq6 uzylem USB serial converter (poprawnie zainstalowany jako COM3). Wszystko na prozno, poniewaz lapek i montaz nie moga sie dogadac.

Kable dzialaja i sa poprawnie podlaczone. Ascom wraz z driverami do eq5/6 oraz eqmod zainstalowane i zintegrowane z CDC. Uruchamiam panel sterowania w CDC i przechodze do wyboru montazu i opcji wejscia COM3 po czym pojawia sie komunikat, ze "Error connecting to telescope". Uzywam wersji POTH SETUP jak zaleca CDC.

 

Moze trzeba cos zmienic w windowsowskim panelu sterowania zeby wyswietlal COM, ale nie mam pojecia jak to zrobic i czy w ogole to moze byc przyczyna braku polaczenia lapka z montem.

 

Jesli macie pomysl jak rozwiazac te zagadke to prosze o rady.

Clipboard013.jpg

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez orome4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Tak milo bylo mi pracowac na eqmodzie dopoki nie musialem sie przesiasc na lapka i tu zaczyna sie historia.

 

Moj 64bitowy lapek ma jedynie 3 wejscia USB i zeby polaczyc montaz eq6 uzylem USB serial converter (poprawnie zainstalowany jako COM3). Wszystko na prozno, poniewaz lapek i montaz nie moga sie dogadac.

Kable dzialaja i sa poprawnie podlaczone. Ascom wraz z driverami do eq5/6 oraz eqmod zainstalowane i zintegrowane z CDC. Uruchamiam panel sterowania w CDC i przechodze do wyboru montazu i opcji wejscia COM3 po czym pojawia sie komunikat, ze "Error connecting to telescope". Uzywam wersji POTH SETUP jak zaleca CDC.

 

Moze trzeba cos zmienic w windowsowskim panelu sterowania zeby wyswietlal COM, ale nie mam pojecia jak to zrobic i czy w ogole to moze byc przyczyna braku polaczenia lapka z montem.

 

Jesli macie pomysl jak rozwiazac te zagadke to prosze o rady.

Przede wszystkim zmień w ustawieniach na EQmod, a nie Poth.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmień w ustawieniach na EQmod, a nie Poth.

 

Jarek, to nie takie proste :) Poth nie daje sie zmienic na nic innego, poniewaz w FAQ jest napisane, ze drivery nie chodza w 64 bit, dlatego zaleca sie zmiane na 32, ale nie wiem jak mam to zrobic. Znam jezyk angielski, ale to nie o jezyk chodzi, lecz o obycie z systemem windows, programami itp.

 

Wyszukalem SYSWOW64 w systemie, ale nie wiem co mam z tym zrobic. Czy ktos moze wylozyc to na jezyk laika?

 

Why don't my scripts work on a 64-bit system?

Most ASCOM drivers and the ASCOM support components are 32-bit. If you run your script by double-clicking it or using cscript on the command line, it uses the 64-bit script engine. The 64-bit script engine cannot use 32-bit components. On a 64-bit system, you must use the 32-bit script engine for ASCOM scripts. The easiest way is to use a command shell like this:

 

c:\whatever\> %windir%\SYSWOW64\cscript.exe myscript.vbs (or myscript.js for JScript)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Why don't my scripts work on a 64-bit system?

Most ASCOM drivers and the ASCOM support components are 32-bit. If you run your script by double-clicking it or using cscript on the command line, it uses the 64-bit script engine. The 64-bit script engine cannot use 32-bit components. On a 64-bit system, you must use the 32-bit script engine for ASCOM scripts. The easiest way is to use a command shell like this:

 

c:\whatever\> %windir%\SYSWOW64\cscript.exe myscript.vbs (or myscript.js for JScript)

 

Spróbuj tak:

WIN+R (START->Uruchom) i wpisujesz %windir%\SYSWOW64\cscript.exe sciezka_do_skryptu\nazwa_skryptu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, to nie takie proste :) Poth nie daje sie zmienic na nic innego, poniewaz w FAQ jest napisane, ze drivery nie chodza w 64 bit, dlatego zaleca sie zmiane na 32, ale nie wiem jak mam to zrobic. Znam jezyk angielski, ale to nie o jezyk chodzi, lecz o obycie z systemem windows, programami itp.

 

Wyszukalem SYSWOW64 w systemie, ale nie wiem co mam z tym zrobic. Czy ktos moze wylozyc to na jezyk laika?

 

Why don't my scripts work on a 64-bit system?

Most ASCOM drivers and the ASCOM support components are 32-bit. If you run your script by double-clicking it or using cscript on the command line, it uses the 64-bit script engine. The 64-bit script engine cannot use 32-bit components. On a 64-bit system, you must use the 32-bit script engine for ASCOM scripts. The easiest way is to use a command shell like this:

 

c:\whatever\> %windir%\SYSWOW64\cscript.exe myscript.vbs (or myscript.js for JScript)

Rozumiem, że w Ascomie masz wgrane pliki eqmod.dll i pozostałe ?

eqmod.jpg

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze nie smiga :szczerbaty:

 

To co masz na liscie , nie jest widoczne u mnie. Zainstalowalem:

 

EQASCOM_V123p

Celestron(5.0.23)

ASCOMPlatform6

 

Jesli jest cos jeszcze to prosze podaj linka :szczerbaty:

 

Drivery i dll

http://www.store.shoestringastronomy.com/downloads.htm

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem

 

Virtual COM Port Drivers for USB2EQ6 and USB2EQ5

EQDIRCheck v1.0.0

GPUSB ASCOM Driver v1.0.0

 

+ jeszcze inne dodatki z nadzieja na zmiane sytuacji. Nic z tego :compress:

 

Gdy uzywalem eqmoda na starym kompie z COM moglem wszystko: sterowanie montem z poziomu CDC, maxima...bajka...teraz mam schody :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poth nie daje sie zmienic na nic innego, poniewaz w FAQ jest napisane, ze drivery nie chodza w 64 bit, dlatego zaleca sie zmiane na 32, ale nie wiem jak mam to zrobic.

Czy chodzi o to, że nie ma na liście innych opcji, są nieaktywne, czy w ogóle nie łączy się przy EQMOD z montażem?

Mi do odpalenia wystarczyło jedynie zainstalować ASCOMPlatform6 i EQASCOM_V123p. Jesteś pewien, że przejściówka na COM jest dobra? Czy na stacjonarnym też się wyświetlał jako "USB serial Converter", zamiast na liście portów COM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iluvatar, tak, nie mozna wyswietlic wiecej opcji niz POTH, nie ma listy :blink: . Mysle, ze problem tkwi w 64bit i nie wiem jak zamienic prace na 32, co chyba uaktywniloby liste z opcja eqmod ascom eq5/6. Mi tez wystarczylo zainstalowanie 2 elementow ASCOMPlatform6 i EQASCOM_V123p i smigalo bez zajakniecia. Co do tej przejsciowki - nie sprawdzalem tego jeszcze na stacjonarnym.

 

Temat musze odlozyc do konca nastepnego tygodnia z barku czasu. Koledzy, dzieki za zainteresowanie :notworthy::friends:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, dziekuje za zainteresowanie oraz pomoc. Okazalo sie, ze w przeciwienstwie do Iluvatara moj lapek nie potrafil sie dogadac z softwarem eqmod, ascom w 64 bitach, natomist po przejsciu na 32 bit wszystko pieknie chodzi. Jesli ktos bedzie miec podobny problem to moze tutaj znajdzie odpowiedz :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.