Skocz do zawartości

Cygnus


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za opinie Marku. Przydał by się może jeszcze filtr UHC na obiektyw. Spróbuję jeszcze jak znajdę trochę wolnego czasu obrobić materiał na nowo i na spokojnie (mam już trochę pomysłów).

 

W sumie to jestem zadowolony z rezultatów które wyszły z tej sesji. A była ona zupełnie inna niż bym chciał. Miałem fotografować coś zupełnie innego ogniskową 135mm. Ale po pierwszych klatkach okazało się, że temperatura powietrza (ok 25*C) powodowała takie szumy w Canonie że nie było sensu zbierać materiału. Dlatego decyzja o zmianie obiektywu na znaleziony w szafie, trochę rozklekotany Pentacon 29mm F/2.8 i strzał w konstelacje Łabędzia.

Powiem szczerze, że taka ogniskowa właśnie ok 30mm zaczyna podobać mi się coraz bardziej. Można zmieścić w kadrze całe konstelacje - co nie zawsze udaje się przy ogniskowej ok 50mm - a z kolei szersze kąty (ok. 18mm) to moim zdaniem fajne tylko do pokazania wstęgi Drogi Mlecznej.

 

Marcin

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

coś pięknego, oczywiście obie wersję świetne :D wszystko co najważniejsze w Łabędziu jest na tym zdjęciu :banan:

 

jakie miałeś warunki (mag)?

zobacz co mnie wyszło przy 5,5 mag... chyba powinno być znacznie lepiej????

http://astropolis.pl/topic/35372-moje-pierwsze-proby-dawne-i-obecne/page__view__findpost__p__436296

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Miło mi, że się podoba.

Warunki miałem gdzieś na ok 5,5Mag. z tym że temperatura powietrza (ok 25*C) powodowała niemiłosierne szumy w Canonie.

 

Różnica między naszymi zdjęciami polega głównie na tym, że Twoje sa wykonywane z kompakta (jeżeli dobrze przeczytałem). Nie próbowałem fotografować kompaktem, ale podejrzewam, że to nie lada wyzwanie i efekty masz z tego niezłe. Kompakt, a lustrzanka - moim zdaniem tłumaczy różnicę która wychodzi na zdjęciach. Tak naprawdę to mając lustrzankę przeskakuje się na kolejny wyższy poziom w stawianiu pierwszych kroków w astrofoto. Zresztą sam zobaczysz jak cykniesz już pierwszą klatkę nawet ze zwykłym najtańszym obiektywem.

Zobacz tutaj jest właśnie jedna klatka cyknięta Canonem 350D i to tylko 60 sekund

Jednoklatkowiec

 

Tak że warto odkładać na lustro bo przeskok będzie olbrzymi.

 

P.S. Poprawiłem raz jeszcze ostatnią wersję - zobaczyłem dopiero na innym monitorze że było za ciemno :)

nowyforum1.jpg

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to Twój wątek simarik ale chciałbym odpowiedzieć na Twój poprzedni post, nie gniewaj się :)

 

 

Różnica między naszymi zdjęciami polega głównie na tym, że Twoje są wykonywane z kompakta (jeżeli dobrze przeczytałem). Nie próbowałem fotografować kompaktem, ale podejrzewam, że to nie lada wyzwanie i efekty masz z tego niezłe. Kompakt, a lustrzanka - moim zdaniem tłumaczy różnicę która wychodzi na zdjęciach. Tak naprawdę to mając lustrzankę przeskakuje się na kolejny wyższy poziom w stawianiu pierwszych kroków w astrofoto. Zresztą sam zobaczysz jak cykniesz już pierwszą klatkę nawet ze zwykłym najtańszym obiektywem.

Zobacz tutaj jest właśnie jedna klatka cyknięta Canonem 350D i to tylko 60 sekund

Jednoklatkowiec

 

Tak że warto odkładać na lustro bo przeskok będzie olbrzymi.

 

P.S. Poprawiłem raz jeszcze ostatnią wersję - zobaczyłem dopiero na innym monitorze że było za ciemno :)

nowyforum1.jpg

 

Wiem, wiem, wiem :( ale coś tu nie gra u mnie to nie działa, a dlaczego? poczytaj niżej

 

Otóż, tak się składa, że miałem w rekach (2 noce) do dyspozycji Canon 1000D, która po mojemu niczym nie różni się od 350D oprócz większej matrycy i innymi mniej ważnymi w astro foto pierdółkami. Nie wiem, może nie potrafię focić, może coś innego, ale gdy zrobiłem 20 x 15s na 400 ISO Łąbędzia to wynik był gorszy niż w moim kompakcie tej samej firmy.... jako dowód wstawię zaraz zdjęcia... zainteresowanym mogę podrzucić pliki składowe (JPG jak iRAW) może Wy coś poradzicie

 

wszystkich zainteresowanych odsyłam do mojego tematu by simarik'owi nie offtopować.

 

http://astropolis.pl/topic/35372-moje-pierwsze-proby-dawne-i-obecne/page__view__findpost__p__436296

 

doradźcie coś, bardzo zraziłem się do lustrzanek, miałem okazję naprawę tanio kupić Canona 400D, ale widząc co się wyprawia w jego młodszym bracie to naprawdę ręce opadają :(, chciałem wkroczyć do astro foto już od 2 - 3 lat (ustaliłem: tylko do poziomu aparatu + statyw, ew. 150/750 który mam) ale widząc swoje mizerne wyniki chyba odpuszczę... :huh:

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

doradźcie coś, bardzo zraziłem się do lustrzanek, miałem okazję naprawę tanio kupić Canona 400D, ale widząc co się wyprawia w jego młodszym bracie to naprawdę ręce opadają :(, chciałem wkroczyć do astro foto już od 2 - 3 lat (ustaliłem: tylko do poziomu aparatu + statyw, ew. 150/750 który mam) ale widząc swoje mizerne wyniki chyba odpuszczę... :huh:

 

No chyba nie jest tak, że Canon 100D robi kiepskie zdjęcia. Zobacz : http://astrophoton.com/milky_way.htm

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie jest tak, że Canon 100D robi kiepskie zdjęcia. Zobacz : http://astrophoton.com/milky_way.htm

 

 

proszę nie katujcie mnie.... cudo :szczerbaty:

 

PS już wstawiłem to zdjęcie w moim temacie - link wyżej

 

 

Wracając do Twojego zdjęcia drogi simarik, to powinno ono służyć jako wspaniale zdjęcie poglądowe "Gdzie co jest w Łabędziu", dzięki tobie pierwszy raz zobaczyłem Vail'a przez moją Lidletkę (niebo ok.5 mag)

Edytowane przez Mat
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.