Skocz do zawartości

NGC891


coy_coyote

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał zbierany przez ostatnie dwie noce. Sprzęt jak w stopce

Czasy:

Luminacja: 59x300s bin 1

RGB: 12x180s bin 2

W innej notacji: LRGB(295:36:36:36)

Czy zbieranie koloru w bin 1 coś by poprawia ?

NGC891_8bit_800pix.jpg

Już dawno pożegnałem się ze zbieraniem RGB bin2 - dlaczego ? Bo gwiazdki maja znacznie większe kolorowe otoczki. Jak to stwierdziłem ? - po prostu porównałem swoje materiały bin 1 i bin 2

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno pożegnałem się ze zbieraniem RGB bin2 - dlaczego ? Bo gwiazdki maja znacznie większe kolorowe otoczki. Jak to stwierdziłem ? - po prostu porównałem swoje materiały bin 1 i bin 2

następna sesja będzie w bin 1 flirt.gif dzięki Jarku

 

 

Fajnie wyszło, ale faktycznie gwiazdki jakieś takie rozlane :)

A jak wyszła sama luminacja?

no właśnie też mnie to zastanawia g.gif

W luminacji są na mniejsze ale nieznacznie huh.gif Może to też wina wypadkowej ogniskowej przy tej matrycy a może ten mój egzemplarz refraktora to kupa.gif

Sama luminacja

NGC891_8bit_luminacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, że gwiazdki są okrągłe, sugeruje że to optyka (kiepski seeing zrobił by z gwiazdek nieregularne placki).

Drobniutki pixel jednak stawia duże wymagania optyce :(

Czy ustawiałeś osobno ostrość dla poszczególnych kanałów, czy tylko dla luminacji?

 

P.S.

Pytanie z ciekawości: Jakich filtrów RGB używasz?

P.S. 2

Czy możesz załączyć pojedyńczą klatkę (może być oryginalny fits :) )?

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że te otoczki są sumą tego co napisał Jale o kolorze w bin2, plus ewentualna różnica w punkcie ostrości dla danego kanału, co może wynikać z nie najlepszej korekcji abberacji, lub braku parafokalności filtrów, albo po prostu wszystko razem.

Zrób sobie test, ustaw ostrość z maską na jeden kanał (lub luminacje - nie wiem co lepiej) i zmieniaj filtry nie zdejmując maski.

Jak punkt ostrości sie będzie zmieniał, to masz już odpowiedź :)

Jeśli się myle, to prosze mnie poprawić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nieźle, ale może powinieneś spróbowac obróbki bez gwiazd, według opisu który kiedys umieścił Sumas:

Ciągle nie mogłem sie doszukać wątku gdzie to było napisane, więc wklejam kopie tekstu zapisaną na dysku ;)

 

jeżeli masz Ps to np. robisz kopię warstwy, potem menu Select/ color range

pipetą w panelu zaznaczasz np. najjaśniejszą gwiazdkę na zdjęciu, suwakiem fuzziness dobierasz ustawienie tak aby tylko gwiazki były zaznaczone,

następnie menu Select/Modifi/Expand wybierasz najlepiej 2 pixele

kolejno Menu/Select/Modifi/Feather wybierasz promień też najlepiej 2 px

potem Menu Select/Inverse

potem Menu Layer/New/ Layer via copy

i masz już nową warstwę która nie zawiera gwiazd

i na tej warstwie wyciągasz detale mgławicy nie ruszając gwiazd

potem rezultat wystarczy połączyć oryginalną warstwą z gwiazdkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.