Skocz do zawartości

Plejady z Kalifornii


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie - nawet nie przypuszczałem, że z materiału wyjściowego da się tyle wyciągnąć - a mistrzem obróbki nie jestem. Jeszcze planuje dorobić trochę materiału - jeśli oczywiście pogoda i czas na to pozwolą! Może wtedy udałoby się wyciągnąć coś więcej z tła.

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie - nawet nie przypuszczałem, że z materiału wyjściowego da się tyle wyciągnąć - a mistrzem obróbki nie jestem. Jeszcze planuje dorobić trochę materiału - jeśli oczywiście pogoda i czas na to pozwolą! Może wtedy udałoby się wyciągnąć coś więcej z tła.

 

Świetny kadr...

 

Poświęć mu jeszcze trochę czasu na obróbkę, bo mam wrażenie, że z takiej ilości materiału da się wyciągnąć na pewno sporo - chociażby bardziej uwidocznić te ciemne mgławice pomiędzy Plejadami a Kalifornią. Taki kolorowy szum można próbować redukować przez "replace color" - trzeba to robić ostrożnie i z wyczuciem, ale przynosi poprawę... ja po prostu starałem się go desaturować i lekko przyciemniać w granicach zdrowego rozsądku.

 

ech - szerokie kadry rządzą

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Obiecałem sobie, że jeszcze dopale materiału - ale niestety ciągły brak czasu na razie na to nie pozwala. Więc za radą Irka pogrzebałem jeszcze w zdjęciu.

Obróbka "ostra" nastawiona na wyciągnięcie na maxa brudów z tła . I rzeczywiście coś tam siedzi w tle.

Jednak przydałoby się dopalić materiału.

 

M45 NGC1499.jpg

 

Fajnie... pozostała Ci kwestia balansu bieli... te pyły powinny chyba i iść bardziej w brąz i w niebieski... co do Kalifornii - pamiętaj, że on jest jedną z mgławic emisyjnych o dużej emisji w Hbeta stąd naturalnie jest nie tyle czerwona co czerwona z domieszką niebieskiego/fioletu. Co do Plejad - przy"HDRowałbym" je trochę... szkoda tracić tego niebieskiego uroczego koloru.

 

Niesamowite ile można wyszarpać z takiego szerokiego kadru... a ile się człowiek sam uczy przy obrabianiu takiego zdjęcia ;)

 

Pozdrawiam

 

Iro

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczy. Super zdjęcie. Po tych wszystkich uwagach kolegów. Świetne. Pełen jestem podziwu. Gratulacje. A na jakim montażu to strzeliła bo się jakoś nie doczytalem. notworthy.gif

Acha ... Już się doczytalem. Astro Walker. Muszę poczytać co to takiego. Pozdro.

Edytowane przez Pytajnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.