Skocz do zawartości

Dyskusja o rynku - wydzielone


Rekomendowane odpowiedzi

Wprost przepadam za takimi mądralińskimi, niby kończy ale szpile wsadzi.

 

Pokaż mi gdzie "robimy wrażenie" biznesu pro publico bono?

 

Poczytaj sobie posty admina Astropolis, na dowolnie wybrane 10 z wątku w którym te posty były poprzednio znajdziesz co najmniej 3 sugerujące :)

 

Nawet mi nie przeszła konkurencja przez myśl - a czemu Tobie?

 

Nie pisałem, że akurat Tobie przeszła. Ale poczytaj posty sumasa :)

 

Pokaż mi "analizę zniżek"? Czy znów muszę Ci podać definicję (tym razem analizy) czy już sam wiesz gdzie szukać. To co zaprezentowałeś nie ma się nijak do analizy.

 

Jeśli nabrałeś przekonania, że w tej branży są marże na poziomie 50% to nie zastanawiaj się i otwieraj następny sklep.

 

Czyli jesteście tacy kochani że dopłacanie :) Tylko dlaczego Was to tak irytuję ? :)

 

Pozdrawiam tradycyjnie,

V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nadepnąłem na odcisk z tą analizą zniżek :) Niektórzy chyba wzięli mnie za konkurencję z Teleskopy.pl :)

No skąd :g: Wystarczy przypomnieć sobie pewną dyskusję z sąsiedniego forum i nietrudno się domyśleć w którym kierunku są skierowane Twoje sympatie :friends:

 

Z tymi krzesełkami to w ogóle dziwna sprawa, bo takie ceny za kawałek drewna to jakiś żart i tak jest jest we wszystkich sklepach gdzie krzesełka można znaleźć :blink:

Przecież te krzesełka to nie jest jakaś niesamowita technologia. Czy taki Astromarket nie mógłby znaleźć ogarniętego zakładu stolarskiego, podpisać umowę, dać wytyczne co do samej konstrukcji i sprzedawać pod własną marką?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!.

To i tak niczego nie załatwi,czepianie się cen i ofert w konkretnych sklepach niczego nie zmieni.Co w naszym kraju z małej literki jest tanie?,benzyna,olej napędowy,akcyza,podatek,żywność,opał lub czynsz?.Wszystko to ma wpływ na ceny a zapowiedzi następnej drożyzny już są.Nie sądzę że odpowiedzialni za to wszystko są sprzedawcy,owszem są droższe sklepy i tańsze i tu mamy wybór bo możemy sobie przecież wybrać,ale te sklepy także muszą opłacać czynsz i podatek,niektóre mają swój lokal i tam pewnie jest taniej.Po za tym sklep który startuje od zera na rynku ma ciężko,sprzedaż mała a opłaty lecą.

 

Jest wiele czynników wpływających na ostateczną cenę,ale im więcej Tych sklepów,tym dla Nas lepiej.

W sumie to ja nie bardzo wiem o co ten spór,kupujecie gdzie Chcecie.

 

Nie ma żadnego sporu, dyskusja na dobrą sprawę jest o niczym. Napisałem post, w którym nie zgodziłem się z Ignisdei, wykazałem drożyznę w stosunku do innych sprzedawców w przypadku kilku produktów i najwyraźniej zirytowałem tym ekipę prowadzącą sklep. Następnie zaczęły się typowe przepychanki, patrz posty Jazza. Dalszą "dyskusję" można sobie spokojnie darować.

 

Na zakończenie może jeszcze kilka słów o cenach. Szukam okularu 3.5mm, porównałem sobie ceny TMB Planetary w Teleskopy.pl i TS Planetary z AstroMarketu. TS Planetary często określa się mianem klonów TMB na różnych forach astro. Można więc byłoby się spodziewać, że jeśli nie będą tańsze to przynajmniej nie powinny być istotnie droższe. Niestety, tutaj też intuicja ostro zawodzi :)

 

Pozdrawiam,

V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te krzesełka to nie jest jakaś niesamowita technologia. Czy taki Astromarket nie mógłby znaleźć ogarniętego zakładu stolarskiego, podpisać umowę, dać wytyczne co do samej konstrukcji i sprzedawać pod własną marką?

Trudno się nie zgodzić. Nie da się jednak wszystkiego zrobić na raz. Stosunkowo niewielkim zespołem ogarniamy i tak za dużo rzeczy, więc wszystko musi mieć swój priorytet.

 

Może projektował znany designer? LOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteście tacy kochani że dopłacanie :) Tylko dlaczego Was to tak irytuję ? :)

 

Czasami ogłasza się promocję, dopłacając nawet do jakiegoś towaru, po to by zwrócić uwagę na ofertę sklepu, a przez to zwiększyć sprzedaż i co za tym idzie zyski. Różne są promocje, różne są sposoby pozyskania klientów i w zasadzie jeszcze wiele jest rzeczy "różnych" w poszczególnych sklepach.

 

Wiadomo, że Astromarket nie jest instytucją charytatywną i ostatecznie właściciele nastawieni są na zyski. Ale sklep to nie tylko ceny, ale także podejście do klienta. I po dotychczasowych działaniach mam wrażenie, że własnie tutaj bardzo dużą rolę przywiązuje się do profesjonalnej obsługi.

 

Dzięki temu, że mamy już kilka sklepów astro mamy większy wybór i jeżeli coś jest droższe "tutaj", możemy kupić "tam". A jeżeli z jakiegoś względu sklep nam podpadnie możemy go omijać szerokim łukiem.

 

To sprzedawca ustala ceny. Jeżeli uważamy, że cena jest zbyt wysoka szukamy gdzie indziej. Sklep, który będzie oferował drogie produkty nie wytrzyma konkurencji na rynku. Nawet za cenę dobrej obsługi.

 

Każdy sklep ma jakąś "politykę" sprzedaży. Coś może być droższe, coś tańsze, coś w promocji itd. W zasadzie piszę o samych "oczywistościach". Po co więc to robię? Bo mam wrażenie, że ktoś tu szuka dziury w całym. I taka postawa może być rzeczywiście irytująca.

 

Mnie cieszy, że obecnie jest tak duży wybór sprzętu astro. Cieszy mnie, że jest on dostępny dla przeciętnego człowieka. Ja pamiętam czasy, gdy zakup soczewki achromatycznej 64/800 oferowanej przez PTMA był dla mnie wielkim wydatkiem. Pamiętam, gdy musiałem odłożyć klika moich pierwszych pensji, aby zakupić żółty teleskop marki "U". Cieszę się, że teraz jest inaczej. A "tamte" czasy nie są wcale tak odległe.

 

I bardziej niż różnice cen w poszczególnych sklepach martwi mnie to, że wkrótce wszędzie te ceny mogą być wyższe jeżeli gospodarka europejska (amerykańska) nie zmieści się na zakręcie, który obecnie pokonuje.

 

Naprawdę mamy wybór i dużą dostępność produktów. Ale jeżeli ktoś będzie szukał wspomnianej dziury w całym to na pewno ją znajdzie. I dotyczy to wszystkich sklepów.

 

Aha i sprawa najważniejsza - to kto zrobi te tańsze krzesełka ;)

 

P.S. Kiedy w ofercie znajdą się zegary słoneczne o dokładności pomiaru 0,01 s? :szczerbaty:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.