Skocz do zawartości

M45


bamus

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna fotka. Podoba mi się kolor mgławicy, ale musisz coś zrobić z tymi podłużnymi szumami i pojechanymi gwiazdami na rogach

 

nie wiem jak sobie do końca poradzić z tymi podłużnymi pasami. To pewnie wynik szumów canona. Może jak dopalę więcej klatek to to coś da, albo inna metoda stackowania (w DSS używałem avarage dla lightów i darków. na medianie kompletna kicha wychodziła - bez pasów, ale za to z dużym granulatem)

 

gwiazdki w rogach to wynik słabej płaskości pola. ten refraktor już tak ma niestety.

 

 

Jezeli pozwolisz, to przerobilem delikatnie zdjecie nie widac tak tych pasow :)

 

nie ma problemu :), ale jak dla mnie troszkę za bardzo tło zostało wycięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak sobie do końca poradzić z tymi podłużnymi pasami. To pewnie wynik szumów canona. Może jak dopalę więcej klatek to to coś da, albo inna metoda stackowania (w DSS używałem avarage dla lightów i darków. na medianie kompletna kicha wychodziła - bez pasów, ale za to z dużym granulatem)

 

gwiazdki w rogach to wynik słabej płaskości pola. ten refraktor już tak ma niestety.

 

 

 

nie ma problemu :), ale jak dla mnie troszkę za bardzo tło zostało wycięte.

 

Adam,dałbyś radę wrzucić TIFF wyplutego z DSS?Grzebną bym w Twoim materiale :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też fajnie. Tylko, że trochę z niebieskim za ostro pojechałeś, ale trzeba było się szumów pozbyć. A co to są te okrągłe plamy, jeśli wolno zapytać?

 

Pozdro.

Że tak napiszę -to są zabrudzenia matrycy, plamki, kurz itp.

Są do usunięcia przez wykonany prawidłowo flat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ja to widzę tak :Arrow:

m45-6.jpg

 

 

Spróbowałem i ja ze sztucznym flatem lecz z nie takim efektem jaki chciałem.

m45-6popr.jpg

 

panowie - nieźle. Trochę łagodniejsza obróbka chyba lepiej wygląda. Ale bez dobrego flata się nie obejdzie. Jak robiłem flaty na zakończenie sesji na białym ekranie laptopa, to musiałem coś nierówno ustawić bo co prawda ciemne placki ładnie zostały skasowane, ale ogromny gradient powstał idący z dolnego prawego rogu do górnego lewego.

 

Jeszcze wracając do zdjęcia, to byłem miło zaskoczony co można osiągnąć ze środka miasta bez filtrów anty LP. Bardzo mnie ciekawi jak duża różnica byłaby poza miastem. Pewnie spora i chyba muszę zainwestować w powertanka by się o tym na własne oczy przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podczas bardzo zimnego i wietrznego wypadu z astroznajomymi poza nasze miasto, udało mi się złapać 30 klatek M45 (5 minut, iso 800). 20 ujęć poszło do kosza przez wiatr, 9 było w miarę dobrych, ale do ideału dużo brakuje. Publikuję zdjęcie by pokazać, że te 9 klatek poza miastem da nieprównywalnie lepsze efekty niż 21 w miescie:

b_DxO.jpg

Edytowane przez bamus
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

czym obrabiasz? PS? jak tak to może użyj akcji do redukcji tego kolorowego (niebieskiego) zafarbu tła (color blotch reduction i color gradient removal). Odnoszę wrażenie, że trochę ostrość pojechała - ale to faktycznie może być rozplackowanie gwiazd przez wiatr.

 

Tak czy siak - fajnie popatrzeć na fajne zdjęcia... ostatnio posucha straszna :-(

 

Paweł

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej Paweł, rzeczywiście kaszana wyszła. Obrabiałem w Irysie i z balansem kolorów nie mogłem dać sobie rady. Dzisiaj zafundowałem sobie Nebulosity 3.1 i widzę kolosalną poprawę w pre i post processing. Efekty na tym samym materiale są chyba o klasę lepsze. Szum nadal widoczny z powodu tylko 9 klatek, ale zakup tego programu i efekty dały mi kopa do dalszej pracy (bo ostatnio nawet nie chciało mi się sprzętu rozstawiać):

M45.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.