Skocz do zawartości

QHY6+obiektyw Canona


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym połączyć kamerkę QHY6 razem z obiektywem 135mm Canona. I tu rodzi się problem. Pokopałem trochę po różnych forach i wiem,że niektórzy używają pierścieni macro do tego celu.

Tylko,że nie mogę w żadnym sklepie znaleść przejściówki z pierścieni macro na gwint M42. Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba kupno przejściówki Geoptic,tylko czy będę potrzebował do niej coś jeszcze,czy bezproblemu ustawię ostrość?

Byłbym wdzięczny za odpowiedź,ewentualnie zdjęcia takiego zestawu,lub linki do jakiegoś sklepu gdzie dostanę takie złączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio pierścienie makro na allegro za około 13 złociszy bez żadnego problemu a przejściówkę na m42 miałem już wcześniej

 

http://allegro.pl/pierscienie-macro-do-canon-najtaniej-i2002619133.html - innych w tej chwili nie znalazłem ale mam kontakt do człowieka który miał bardzo tanio.

 

pierścienie wyglądają tak

Obraz00001.jpgObraz00002.jpgObraz00003.jpg

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie problem znaleźć przejściówkę EOS-M42 czy EOS-T2, problemem jest sytuacja odwrotna jaka jest nam potrzebna czyli przejście z M42-EOS albo T2-EOS bo wymaga to żeńskiego bagnetu EOS który można dostać jako gotowe drogie po kilkaset złotych adaptery specjalnie dla tego celu, bądź w tanich pierścieniach makro pod canona eos, tylko musisz dokładnie policzyć jaka przedłużka Ci będzie potrzebna i dorobic przejście z niestandardowego gwintu pierścienia makro który z jednej strony kończy się bagnetem żeńskim EOS a z drugiej jakimś właśnie niestandardowym gwintem, jakkolwiek musisz zachować bf 44mm dla szkieł Canon EOS z seri EF, EFS. Troszkę to zawiłe, ale looknij na aukcje np tą:- to zrozumiesz o co mi chodzi.

 

http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-canon-450d-500d-inne-w-wa-i1962302351.html

 

Generalnie wykorzystasz stąd prawdopodobnie tylko jeden pierścień (ten z żeńskim bagnetem eosa), a resztę trzeba jeszcze dorabiać pod bfa 44mm

 

Tak policzyłem jeśli QHY6 ma tez bf 20mm to dla tego jednego pierścienia z bagnetem eosa (9mm) żeby mieć 44mm bfa od matrycy do obiektywu musisz dorobić jeszcze niestandardową redukcję z t2 na gwint który jest przy tym pierścieniu z bagnetem eosa o długości 15mm c zyli sekwencja by wyglądała następująco Kamera QHY (BF 20mm) - T2/gwint niestandardowy(15mm) - gwint niestandardowy/bagnet eos żeński(9mm) - obiektyw Canon.

Edytowane przez Szymek_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedź. Trochę to zakręcone,więc może spytam inaczej. Czy jeżeli kupię adapter do obiektywów firmy Geoptic,to nic więcej nie będę potrzebował i będzie mi wszystko ostrzyło? Może i odpowiedź jest oczywista,ale z racji tego,iż QHY6 jest tylko tanią kamerką do guidingu,stąd moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.