Skocz do zawartości

Problem z wyborem lustra (Astrokrak lub QuasarPJ)


Mintal

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wyborem luster jednego z tych luster: QuasarPJ 170/1200 mm i analogiczne Astrokrak lub QuasarPJ 200/1200 mm (ew. 225/1500 mm ) i prawie takie samo Astrokraka. Chciałbym się dowiedzieć której firmie można najbardziej zaufać, a także czy jest duża różnica pomiędzy 170 i 230 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do różnicy między 170 a 230 to jest dużo dla porównania np. jaka jest różnica między 50 a 100mm! A co do wyboru to obie firmy wykonują te elementy solidnie chociaż w QuasarPJ wyjdzie tanie

Pozdrawiam Szymek[/fade]

 

[ Add: Sob 10 Kwi, 2004 ]

co do różnicy między 170 a 230 to jest dużo dla porównania np. jaka jest różnica między 50 a 100mm! A co do wyboru to obie firmy wykonują te elementy solidnie chociaż w QuasarPJ wyjdzie tanie

Pozdrawiam Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc dokładniej lustro 230 mm ma powierzchnię (230/170)^2 = ok. 1.8 razy większą niż lustro 170mm a zatem będzie kierować do okularu prawie dwa razy więcej światła. Porównanie luster 50 i 100mm nie jest tu dobrym przykładem bo w tym wypadku ilość światła trafiąjąca do okularu wzrasta w proporcji (100/50)^2 czyli 4 razy. Teleskop z lustrem 230mm w stosunku do 200mm nie poprawi zasadniczo swojego zasięgu ale będzie za to znacznie jaśniejszy.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie do Janusza

 

U niego lustro 270/1500 kosztuje 1200zł a u Pana Poruczki 1800zł.

Jak zawsze Janusz powiada za ceną idzie jakość, a więc jak ?

Czy lustro Pana Poruczki jest o 600zł droższe czy lustro Pana Janusza o 600 zł gorsze? Bo parametry mają takie same, hę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U niego lustro 270/1500 kosztuje 1200zł a u Pana Poruczki 1800zł.

 

No, rzeczywiście różnica w cenie jest dość spora i sam zastanawiam się czym jest to spowodowane :? . Oba lustra mają tą samą dokładność wykonania - 1/8 lambda, oraz oba utwardzone są kwarcem, więc nie różnią się parametrami. Pytanie do Jnusza: czy lustra Twojej produkcji to pyrex ?

 

PS.Jeżeli parametry obu teleskopów są identyczne i nie ma różnicy w jakości, więc warto wziąć tańsze (ale zaznaczam, jeżeli są tej samej jakości). Może Janusz wypowiesz się coś na temat tego lustra :?: :lol:

 

Pozdrowienia:

-Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakieś nieporozumienie koledzy :shock:

 

Bo Ja widzę :shock: w cennikach tych producentów inne ceny :!: :idea:

 

ASTROKRAK:

lustro Arktur 270/1500 cena: 1200 zł

 

Quasar PJ:

lustro 270/1500 pyrex cena: 1250 zł

 

Janusz ma chyba wszystkie lustra pyrex'owe, a p. Poruczko małe średnice także z float'a i tańsze.

 

Różnica cen jak widać to 50 zł, a nie 600 zł :!: :!: :!: :salu:

Sprawdzałem to przed minutką.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakieś nieporozumienie koledzy :shock:  

 

Bo Ja widzę  :shock:  w cennikach tych producentów inne ceny  :!:  :idea:  

 

ASTROKRAK:

lustro Arktur 270/1500 cena: 1200 zł  

 

Quasar PJ:

lustro 270/1500 pyrex cena: 1250 zł

 

Janusz ma chyba wszystkie lustra pyrex'owe, a p. Poruczko małe średnice także z float'a i tańsze.

 

Różnica cen jak widać to 50 zł, a nie 600 zł  :!:  :!:  :!:   :salu:  

Sprawdzałem to przed minutką.

 

:wink:

 

1 Zadzwoń sobie do Pana Poruczki i sie zapytaj, a dowiesz się że ceny na stronie juz dawno są nieaktualne.

 

2 Ani tu ,ani tu lustra nie są z pyrexu tylko jego polskiego odpowiednika pomimo że tak jest napisane na stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U niego lustro 270/1500 kosztuje 1200zł a u Pana Poruczki 1800zł.

 

No, rzeczywiście różnica w cenie jest dość spora i sam zastanawiam się czym jest to spowodowane :? . Oba lustra mają tą samą dokładność wykonania - 1/8 lambda, oraz oba utwardzone są kwarcem, więc nie różnią się parametrami. Pytanie do Jnusza: czy lustra Twojej produkcji to pyrex ?

 

PS.Jeżeli parametry obu teleskopów są identyczne i nie ma różnicy w jakości, więc warto wziąć tańsze (ale zaznaczam, jeżeli są tej samej jakości). Może Janusz wypowiesz się coś na temat tego lustra :?: :lol:

 

Pozdrowienia:

-Paweł

 

Nasze Lustra robione są z polskiego odpowiednika Pyrexu z firmy Vipera Glass, skład szkła jest identyczny jak Pyrexu i rozszerzalność liniowa taka sama jak oryginalnego Pyrexu 8)

Stronę Internetową dla naszych klientów uzupełniamy conajmniej raz w tygodniu bo ostatnio sporo się u nas w firmie dzieje i rozszerza się szybko nasza oferta 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że do pana Jerzego trzeba dzwonić osobiście bo jego cennik na stronie daleko mija się z realną konćową ceną teleskopu - sam dzwoniłem do niego ostatnio i prosiłem o wycenę. Ja chyba wybrał bym lustro z Astrokraka cieszy się dobrą opinią i jest znany (nieco bardziej niż QuasarPJ) w środowisku astronomicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.