Skocz do zawartości

Sennik astroamatora


Rekomendowane odpowiedzi

A serio się pytam. Mieliście kiedyś sny związane z astronomią ?

Bo mi się dzisiaj rano śniło, że składałem z jakimiś dwoma gośćmi u mnie na podwórku mega dużego kratownicowgo dobsona. Nie wiem, jakieś 30, 40, może więcej cali. Słońce pięknie świeciło (jak dziś), a my składaliśmy. I jak złożyliśmy, postawiliśmy pionowo (w zenit), zauważyliśmy, że nie mam odpowiedniej wysokości stabilnej drabiny, żeby dosięgnąć do wyciągu. Wpadłem na pomysł, ażeby pierwsze obserwację przeprowadzić stojąc na garażu :szczerbaty: . Niestety do obserwacji nie doszło, bo się obudziłem.

 

Kiedyś miałem też ciekawy sen. Obserwacje przeprowadzałem również na moim podwórku. W miejscu w którym nigdy nie obserwuję bo drzewa nie zasłaniają pobliskiej lampy. Obserwowałem jakieś nieznane mi gromady gwiazd. Warunki były świetne, niebo przejrzyste, potem Jowisz i ...... tu normalnie zonk....... Ziemia. Znajdowała się na południowym wschodzie, wielkości mniej więcej 15 - 20 stopni !!! Pomyślałem sobie wtedy we śnie: "jednak nie ma piękniejszego obiektu od ziemi". Co widziałem ? Obserwacje przeprowadzałem bez instrumentów optycznych. Widziałem wyraźnie kontynenty, chmury itd.

 

Koniec zwierzeń. Nic nie zmyśliłem. Spotykając kogokolwiek z was, z ręką na sercu mógłbym przysiąc. Jak myślicie, co mogą oznaczać te sny ? Może od tego astro już mi się pomieszało w głowie.... :Boink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja senna wyobraźnia robi jeden krok dalej. Jeżeli śnią mi się tematy astronomiczne, to z rozmachem. Nie dawno obserwowałem na niebie mgławicę rozciągłą na jakieś 100 stopni, pełną jasnych gwiazd i w dodatku świeciła różnymi kolorami. A że to zupełnie bez sensu? Kto by się martwił takimi szczegółami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie też pochwale. Śniło mi sie że kolega kupił GSO 16 cali i i przez cały sen chciałem go pomacać popatrzeć i inne czyności które sie robi przy telepie.

Inny sen to że przed moim domem latało UFO małe 1-2m mocno swieciło i tyle. Razem z mamą staliśmy i patrzyliśmy, ja z wielkim przerażeniem. Sen chyba powaturzył sie jeszcze raz. To było przezycie.

Ale z tym gso to było dobre....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często mam sny związane z obserwacjami i nocnym niebem. Zawsze są przyjemne, niekiedy wspaniałe. Dzisiejszej nocy przyśnił mi się niewielki gwiazdozbiór złożony z jasnych gwiazd, nisko nad horyzontem. Potem okazało się, że to rysunek na nieboskłonie. Jakieś rysunki, wzory czy dziwne obiekty latające też mi się śnią. Jednak najlepsze są sny obserwacyjne. Niedawno obserwowałem Lagunę - M8 w Strzelcu. Bardzo miły sen, tylko co on oznacza? biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.