Skocz do zawartości

AstroTAbak - Astronomiczny Teleskopowy Abakus (kalkulator)


Puhacz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Pod niezmiennym linkiem jest ostatnia wersja AstroTAbak v3.3 do zabrania:

 

http://www.sowson.ksknet.pl/download/ftp/AstroTAbak.zip

 

Co się zmieniło:

- poprawiono wygląd symualacji niektórych obiektów (przegląd wszystkich zdjęć + korekta ich jasności)

- możliwość definiowania wielkości okna symulacji kadru/widoku

- poprawiono dzialanie filtru ALP (mniejsza intesywność)

- parę nowych okularów w bazie

- kontrola powiekszenia minimalnego

- zmiana pola widzenia okularu zmienia srednice okregu symulacji

Słowo komentarza do ostatniej:

Teraz zmiana pola widzenia nie zmienia "powiększenia" - bezwzględny rozmiar jest bez zmian, zmienia się okrąg ograniczający. Typowo okrąg będący stycznie do okna jest ustawiony na 70 stopni (można to zmienić w "ustawieniach"). Sugeruję ustawić pole okręgu stycznego takie jak podstawowego okularu (np. 66 st. czy co tam kto ma), wówczas pole innych okularów będzie się do niego odnosić.

Jak zwykle zapraszam do testowania - krytyka mnie mobilizuje.

Również jak zwykle proszę darczyńców o zdjęcia obiektów nie ujętych w bazie - KAŻDE zdjęcie, nawet baardzo kiepskie jest lepsze od jego braku.

 

Pozdrawiam!

 

PS: pracuję nad OpecCV....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Świąteczno-Nowo Rocznie!

 

Pod stałym linkiem jest ostatnia wersja AstroTAbak 3.31.

http://www.sowson.ks.../AstroTAbak.zip

Dodałem stopkę okna głównego w której wyświetla się czas, data, akutalna faza Księżyca, oraz njabliższa

godzina wschodu/zachodu tegoż Księżyca oznaczana odpowiednio literką W/Z.

Filozofia jest następująca:

Włączam program i widzę np. dziś: faza 98% (czyli prawie pełnia), zachód godzina 8:19. Oznacza to że Księżyc już jest nad horyzontem i polowanie na DSy mogę sobie odpuścić dziś (niemal pełnia a zajdzie dopiero rankiem....).

A jak widzę np. faza 5% i wschód np. 23:55 to spokojnie mogę wychodzić gdyż ledwo sierpik nisko nad horyzontem krzywdy nie zrobi....

 

Hej!

 

APEL:

1. macie fotki - każda lepsza nisz żadna - dajcie znać - warunki do uzgodnienia.

2. macie sprzęt nie ujęty w bazie? mailujcie - na pewno zostanie dodany!

Edytowane przez Puhacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.