Skocz do zawartości

Starwave 80 ED


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnimi czasy mój newton doprowadzal mnie do szału. Ani za bardzo do wizuala się nie nadaje,do focenia też nie tak do konca(pewnie zostane za to stwierdzenie skarcony),więc

zacząłem rozglądać się za jakimś małym ED,tak żeby EQ5 pociągnał ten reftraktor bez problemu. Miał to być mały,lekki teleskop o aperturze max. 80mm.

Znalazłem ofertę,która wydała mi sie interesująca,więc bez wachania użyłem mojej karty kredytowej ;) Teleskop Astrowave ED 80mm kupiłem razem z dedykowanym flatenerem.

Jeżeli chodzi o dane tego EDka to odsyłam na strone sklepu w którym kupiłem http://www.altairastro.com/product.php?productid=16489&cat=270&page=1. Nawiasem mówiąc,szybka,bezproblemowa wysyłka(w niedziele zamówiony,wtorek 8 rano kurier puka do drzwi z przesyłką).

 

Kilka słów wstępu:

Niewiele znalazlem o nim w sieci,stad też moja recenzja.

Teleskop zapakowany w kufer wyłożony gąbką,który wydaje sie dobrze zabezpieczyć go podczas transportu.Posiada wysuwany odrośnik blokowany śrubką. Wyciąg 2 calowy z redukcją na 1,25 chodzi bardzo płynnie,

ale z lekkim oporem. Waga-2,7 kg,choć jak trzymam go w ręku wydaje sie dużo cięższy.W porównaniu z ED80 SkyWatchera,którego użytkowalem rok czy dwa,mogę śmialo powidzieć,że "konstrukcja" jest bardziej solidna

na korzysc Astrowave.

 

Niestety jak to bywa gdy się zakupi nowy sprzęt,czystego nieba jak na lekarstwo. Dzisiaj byłem przekonany,że chociaż na księżyc rzucę okiem,ale chmury przeszkadzaly bardziej niż się tego spodziewałem.

W prześwitach obejrzalem ksiezyc,marsa i tak ogólnie "przelecialem" niebo ;) Nie ma co się czarować;jak wizual to tylko ED. Wiem,że apertura robi swoje i nie ma co porównywac go np.z Synta 8 calową,

ale ja wolę obraz ostry jak żyleta,co daje wlasnie np.takie maleństwo jak ten teleskop. Użylem Baader Hyperion 21mm i William Optics UWAN 7mm.

 

Tyle tytułem wstepu. Kupiłem go z myślą o astrofotografii,więc jak pogoda dopisze,mam zamiar sprawdzic go. Na razie zamieszczam kilka zdjec z ogrodowej sesji

 

dpp3454.jpg

 

dpp3453.jpg

 

dpp3456.jpg

 

dpp3457.jpg

 

dpp3458.jpg

 

dpp3459.jpg

 

dpp3460.jpg

 

dpp3452.jpg

 

dpp3461.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miało być tego więcej,a na paru testowych klatkach się skończyło. Chiałem zobaczyć jak sobie poradzi owy EDek z flattenerem i matrycą APS-C. Po otrzymaniu wszystkich potrzebnych złączek,mogłem przystąpić do testów. Dla przypomnienia podam,iż ten teleskop posiada gwint M48 i konieczne jest zaopatrzenie się w "niestandartowe" adaptery łączące aparat z teleskopem.

 

No to jazda. Pełna klatka pomniejszona,z lekko zbalansowanym tłem. ED80 x0,8-czyli wychodzi ~450mm ogniskowej przy świetle f5,6,jako detektor został użyty Canon 30D.

 

m13nc.jpg

 

I wycinki narożników w 100%:

 

1. prawie środek

 

srodeka.jpg

 

2. lewa górna

 

lewagora.jpg

 

3.lewy dół

 

lewydol.jpg

 

4.prawa góra

 

prawagora.jpg

 

5.prawy dół

 

prawydol.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.