Skocz do zawartości

TS Apo 65 + QHY8L - NGC 4565


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W moje ręce wpadła kamera QHY8L. Dzisiaj wyskoczyłem poza miasto pod Otwock na szybki test co taka kamera potrafi i chciałem sprawdzić czego się spodziewać na placu boju.

 

Niebo dzisiaj było takie sobie. Miałem mało czasu bo tylko pomiędzy 21-23 do wschodu księżyca. Dodatkowo pod koniec sesji zaczęło smużyć. Wydaje mi się że na zdjęciu wyszło to jako zielonkawy szum. A muszę powiedzieć że ostatnio bardzo się pilnuję jeśli chodzi o usuwanie szumu. Tutaj praktycznie jest nie dotknięty. Ogólnie prawie nic przy tym zdjęciu nie robiłem.

Jakby było mało straciłem prawie godzinę na ustawianie setupu. Jest to zupełnie nowa konfiguracja z którą muszę się oswoić i wyrobić pewne odruchy.

Zatem materiału zebrałem bardzo mało bo tylko 31x30sek. Kiepski seeing i na guiderze słabo to wyglądało.

 

Wynik:

pełna klatka

CombineFilesExcAvg.jpg

i crop 100% NGC 4565

CombineFilesExcAvg_crop.jpg

 

A teraz porcja pytań :szczerbaty:

FIT`sy wrzuciłem do Images Plus bo ma opcję składania kolorowych zdjęć (poprzez wybór kamery). Z Maxima otrzymałem zdjęcie wynikowe znacznie lepsze ale za to BW. Jak to złożyć aby otrzymać kolor. Jak poprawnie skalibrować kolor? W IRIS przy EOS350D mod wiedziałem jakie wartości trzeba wprowadzić dla kanału RGB. Tutaj jest wszystko nowe. ???

Liczę na wskazówki bardziej doświadczonych z tą kamerą.

 

Podobnie jak kolega kkk dawno nie wróciłem z sesji taki ... :yahoo: Lustrzanka vs kamera to jak maluch vs mercedes.

 

Astropozdo i jak najciemniejszego nieba.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W IRIS przy EOS350D mod wiedziałem jakie wartości trzeba wprowadzić dla kanału RGB. Tutaj jest wszystko nowe. ???

 

 

 

R=1.38 G=1.0 B=1.23

lub

R=1.1 G=1.0 B=1.2

 

Zależy to od źródeł.

TO są parametry do przerobionego canona.

 

Pozdrawiam

Tomek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.