Skocz do zawartości

PageRank, o co chodzi?


Rekomendowane odpowiedzi

Prośba trochę nietypowa i nie do końca związana z astronomią. Obstawiam, że jest tu jakiś ogarnięty informatyk, który zweryfikuje pewne stwierdzenie.

Jakieś dwa tygodnie temu założyłem sobie bloga, w sumie dla jaj, chociaż coraz bardziej się wciągam i jakieś pomysly przychodzą.

Linkuję tego bloga posługując się banerem w mojej stopce na kilku forach (w tym na tym).

Dziś dostałem miła korespondencję od jednego z fanów, którego druga część ma następującą treść:

a tak przy okazji tym podpisem Janusz_P. powtórzonym prawie 350x podbiłeś mi Pagerank w ciągu zaledwie tygodnia w grafikach Google o dobre kilkanaście procent, jednym słowem kawal dobrej roboty robisz

Nie bardzo orientuję się w tych kwestiach stąd moje pytanie. Czy rzeczywiście obrazek pod, którym kryje się wyłącznie link do bloga może podbić PageRank innego serwisu? Istniej w ogole Page Rank w grafikach Google ?

Jeśli zły dział to proszę o przesunięcie

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo orientuję się w tych kwestiach stąd moje pytanie. Czy rzeczywiście obrazek pod, którym kryje się wyłącznie link do bloga może podbić PageRank innego serwisu?

Może. Link to link. Jeśli kierujesz do bloga swojego -> następnie z tego bloga do kolejnej strony, to pośrednio wzmacniasz pozycje tej strony. I nie ma to znaczenia czy to link czy grafika będąca linkiem.

Inna sprawa, że sam PageRank sam Google już nie uważa za istotny czynnik (tak było kilka lat temu). Obecnie po prostu wzmacniasz pozycje, PageRank przy okazji, ale nie ma on aż takiego znaczenia.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się nad tym zastanawiam. Pojawiło się samo z siebie wczoraj i nie wiem o co chodzi :swear:

W żadne reklamy się nie bawię <_<

 

Edytka: To chyba stronka ze skryptami, z której wziąłem chata robi sobie reklame :read:

Muszę rozglądnąć się za nowym po pracy :g:

Edytowane przez paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.