Skocz do zawartości

Przetwornica samochodowa


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Cześć, czy ktoś z Was używał kiedykolwiek przetwornicy samochodowej do podłączenia laptopa w polu??

Za kilka dni (6 czerwca) w Lidlu, będzie dostępne takie urządzenie za 119 zł.

 

Zastanawiam się nad kupnem, bo chciałbym podłączyć od czasu do czasu aparat do laptopa i pofotografować poprzez program APT.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Cześć, czy ktoś z Was używał kiedykolwiek przetwornicy samochodowej do podłączenia laptopa w polu??

Za kilka dni (6 czerwca) w Lidlu, będzie dostępne takie urządzenie za 119 zł.

 

Zastanawiam się nad kupnem, bo chciałbym podłączyć od czasu do czasu aparat do laptopa i pofotografować poprzez program APT.

 

Pozdrawiam

 

 

Bez sensu zamieniać napięcie z 12V na 220V a potem spowtotem na 15V.. Kup przetwornicę z 12 na 15:)

 

http://www.ebaterie.pl/zasilacz-samochodowy-laptopa-toshiba-tecra-8200-p-232180.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mitek!

 

Ale, czy to urządzenie będzie bezpieczne dla laptopa i czy zużycie prądu z akumulatora nie będzie zbyt duże?? To będą już dwa urzadzenia ciągnące energię z aku (Astrotrac i laptop).

 

 

Bezpieczne a prądu idzie napewno mniej jak za pośrednictwem potężnej przetwornicy z 12/220V gdzie potrzeba ogromnego prełożenia a straty na cewkach robią swoje i rozładowywują aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne a prądu idzie napewno mniej jak za pośrednictwem potężnej przetwornicy z 12/220V gdzie potrzeba ogromnego prełożenia a straty na cewkach robią swoje i rozładowywują aku.

 

Dokładnie. Taka przetwornica z akku 45Ah i do niej podpiety zasilacz do laptopa + kamera bezpośrednio 12V wyładowują go w 4 godziny.(z praktyki na meteorach - fakt że procek pracuje wtedy na maxa).

Duże straty , żeby podpinać tylko lapka, lepsze coś mniejsze, lub jak powyżej radzą - 12 @ 15/18 V

 

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz ładować laptopa + zasilać montaż z samochodu polecam jeszcze zakupić jakiś mały miernik napięcia (http://allegro.pl/monitor-napiecia-woltomierz-samochodowy-miernik-i2392017174.html - pierwsza lepsza aukcja, na ebayu znajdziesz dużo taniej) - będziesz mógł monitorować stan akumulatora i nie będzie później niespodzianki nad ranem gdy będziesz chciał odpalić samochód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ta przetwornicę. Sprawdza się rewelacyjnie jako uniwersalne źródło prądu 220V . Nie potrzebujesz w tym momencie kilku zasilaczy samochodowych. W warunkach pokojowych laptop na akku 7Ah pracował przez godzinę. Sprawność urządzenia producent podaje jeśli dobrze pamiętam na 80-90%. Ta przetwornica ma jakieś zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora ale nie sprawdzałem tego więc nie wiem jak się sprawdza w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz ładować laptopa + zasilać montaż z samochodu polecam jeszcze zakupić jakiś mały miernik napięcia (http://allegro.pl/monitor-napiecia-woltomierz-samochodowy-miernik-i2392017174.html - pierwsza lepsza aukcja, na ebayu znajdziesz dużo taniej) - będziesz mógł monitorować stan akumulatora i nie będzie później niespodzianki nad ranem gdy będziesz chciał odpalić samochód ;)

Do jakiej wartości musi spaść napięcie na akumulatorze by jeszcze sprawnie odpalić auto np. "diselka" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie lepiej zakupić używanego netbook'a do celów ściśle astronomicznych, bo po pierwsze one mają baterie co trzymają nawet 6h i więcej (i są małe), a po drugie ja bym laptopa używanego na codzień nie targał po nocach gdzie jest wilgotno, zimno i generalnie można łatwo coś uszkodzić.

Wtedy nie ma problemu z zasilaniem bo AT pójdzie nawet z "paluszków".

Poza tym netbook Ci się przyda jak się przesiądzesz na kamerkę :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki netbook to fajna sprawa, ale ja posiadam dwa laptopy, jeden mocniejszy, który używam na co dzień (Lenovo Y550) i drugi starszy (HP NX6110), który moim zdaniem znakomicie nadaje się do astro (solidna konstrukcja, mocna trwała obudowa, wygodny i dobrej jakości lcd 4:3). Dlatego chciałbym go wykorzystać, bo się kurzy :)

 

 

 

A co do kamerki, to oczywiście się zastanawiam, tzn. mam dylemat, ponieważ AT to takie fajne urządzenie pod lustrzankę, więc w grę wchodzi jeszcze modding aparatu. Wyszłoby taniej, lecz to jeszcze sprawa do rozważenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak skoro leży i się kurzy to trzeba zutylizować ;)

 

Też mam dylemat bo dokładnie takie miałem podejście - rozłożyć w 5 minut, zapiąć lustrzankę z małym teleskopem, ustawić ekspozycję na programowalnym pilocie i jazda. Chodziło przede wszystkim o to żeby uniknąć laptopa, guidingu itp.

 

Problem w tym, że na wyświetlaczu prawie nic nie widać, po podłączeniu do lapka, którego przecież nie chciałem używać, widać ale znowu transfer wolny, kable, przejściówka serial itp. Ostrzenie też mało wygodne, szumy, darki inne atrakcje :/

 

Jeżeli masz przynajmniej Canona z LV to już lepiej zdecydowanie, ale niestety kamerka to chyba "the way to go" tak czy inaczej bo trzeba naprawdę dobrego nieba żeby uzyskać sensowne wyniki z lustrzanką.

 

Poza tym ja bym np. chętnie czasem z balkonu coś zrobił, ale do tego muszę mieć kamerkę, która mi wykres narysuje, żeby móc dryftem montaż ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.