Skocz do zawartości

Wyprawa po zorzę polarną


LechMankiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon zorzowy czas zacząć!



Zapraszam do wzięcia udziału w wyprawie po zorzę polarną!

 

Aurora_button360.jpg

 

Bezpośrednie transmisje z lodowca na południu Grenlandii. Niestety, późno w nocy, ale jeśli tylko będzie ładna pogoda, obraz powinien wynagrodzić czuwanie.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale jeśli tylko będzie ładna pogoda, obraz powinien wynagrodzić czuwanie.

 

Oby, bo ostatnio słoneczko strasznie się rozleniwiło. Ale został jeszcze tydzień więc może się obudzi :)

 

W polskiej edycji informacji mamy następujący wpis:

 

"Codziennie, w okresie od 24 do 28 sierpnia 2012 pomiędzy 2:30 a 3:30 w nocy będziecie mogli obejrzeć bezpośrednią transmisję z okolic lodowca Qaleraliq (szerokość geograficzna=46.6791W; długość geograficzna=60.9896N), który znajduje się na południu Grenlandii."

 

W wersji angielskiej szerokość i długość wyświetlają się poprawnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby, bo ostatnio słoneczko strasznie się rozleniwiło. Ale został jeszcze tydzień więc może się obudzi :)

 

W polskiej edycji informacji mamy następujący wpis:

 

"Codziennie, w okresie od 24 do 28 sierpnia 2012 pomiędzy 2:30 a 3:30 w nocy będziecie mogli obejrzeć bezpośrednią transmisję z okolic lodowca Qaleraliq (szerokość geograficzna=46.6791W; długość geograficzna=60.9896N), który znajduje się na południu Grenlandii."

 

W wersji angielskiej szerokość i długość wyświetlają się poprawnie.

 

Dziękuję, już poprawiłem! Mój błąd, niedowidzę, muszę sprawić sobie lepsze okulary :)

 

A tak wygląda film poklatkowy z zeszłorocznej wyprawy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi film podoba mi się o wiele bardziej. Widać na nim jak powstają i zanikają kolejne struktury zorzy.

Natomiast na pierwszym (poklatkowym) dorysowywane są kolejne elementy zorzy (bez usuwania wcześniejszych). Ostatecznie daje to ładny efekt (zorza zapełnia niemal całe niebo), ale może wprowadzić w błąd niektórych oglądających, że taki był rzeczywisty* obraz na koniec obserwacji.

 

*pisząc rzeczywisty pomijam fakt, że gołym okiem zorzę widać słabiej niż na długoczasowych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza transmisja już dzisiejszej nocy! Zdjęcia nieba od godziny 2:30, a transmisja o 3 w nocy. Trzymajmy kciuki za pogodę i za zorzę!

 

Przy okazji, statystyki z odwiedzin strony Glorii i bezpośredniej transmisji przejścia

Wenus:

 

Odwiedziny na stronie Glorii:

 

gloria-website-ganalytics-1.png

 

 

Bezpośrednia transmisja:

Analytics_sky-live.tv_Tr=E1fico_de_referencia_20120604-20120606.pdf

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Piękny taniec świateł :)

Czy dobrze mi się wydaje, że klatki do tego filmu były zbierane w ciągu ok. trzech godzin? (kalkulacja na szybko po ruchu gwiazd).

 

Wiem tylko tyle, że zdjęcia były robione co 6 minut.

 

Serdeczne pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.