Skocz do zawartości

Dalekie widoki w centralnej Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, vroobel napisał(a):

 

Jak wysokie są te wiatraki, skoro widoczny w środku kadru, a stojacy dużo bliżej maszt WN jest kątowo tylko niewiele wyższy?? 😲

 

Starsze 180 m (25 turbin), nowsze 195 m (14 turbin).

Edytowane przez łukaszw
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę bardziej szczegółowo plus jakiś latający pojazd i niezidentyfikowane jeszcze światła po prawej. Mam blisko w to miejsce i czekam na skoszenie zboża bo można chyba jeszcze ze dwa metry wyciągnąć ustawiając się na polu

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek pojechałem w okolice wsi Dąbrowa. Ciepło i spore zapylenie "żniwa" nieco utrudniały widoczność, ale jest 🙂 Dzień później warunki chyba były lepsze, ale to może później 🙂 Do VT 56,5, do komina EC Kawęczyn 46. Może ktoś się pokusi o rozszyfrowanie pozostałych elementów?

IMG_1134.jpg

IMG_1140.jpg

IMG_1141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, SQ5JP napisał(a):

Może ktoś się pokusi o rozszyfrowanie pozostałych elementów?

Skąd dokładnie są te zdjęcia? Próbowałem znaleźć punkt po odległościach, ale coś jest z nimi nie tak. Odległość od VT do komina to 9,8 km i tyle maksymalnie może wynosić różnica odległości do tych obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SQ5JP napisał(a):

Mniej więcej to jest z 52.384426, 21.787882

 

Pasuje, wyszło tak:

dabrowaopis.thumb.jpg.bd4d6d3bb9e07fe63b706270aaa4f5fd.jpg

 

Tutaj wieżowiec po lewej to Warsaw Trade Tower:

IMG_1141.jpg.88236d81489b44fd22f1a049b7b50769.thumb.jpg.f6c07a181060fd3ce985d718e60ba2a6.jpg

 

 

Najdalej jest Warsaw Hub (57,3 km). Światło po prawej stronie Skysawy może znajdować się na Mennica Legacy Tower lub którymś z sąsiednich budynków - do dokładnej identyfikacji potrzebna byłaby znajomość rozmieszczenia świateł na poszczególnych wieżowcach. Na lewo od Varso pod drzewem prawdopodobnie widać kawałek Marriotta. To chyba pierwsze zdjęcie z daleka, na którym widać powstający wieżowiec The Bridge.

Edytowane przez łukaszw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, łukaszw napisał(a):

 

Pasuje, wyszło tak:

dabrowaopis.thumb.jpg.bd4d6d3bb9e07fe63b706270aaa4f5fd.jpg

 

Tutaj wieżowiec po lewej to Warsaw Trade Tower:

IMG_1141.jpg.88236d81489b44fd22f1a049b7b50769.thumb.jpg.f6c07a181060fd3ce985d718e60ba2a6.jpg

 

 

Najdalej jest Warsaw Hub (57,3 km). Światło po prawej stronie Skysawy może znajdować się na Mennica Legacy Tower lub którymś z sąsiednich budynków - do dokładnej identyfikacji potrzebna byłaby znajomość rozmieszczenia świateł na poszczególnych wieżowcach. Na lewo od Varso pod drzewem prawdopodobnie widać kawałek Marriotta. To chyba pierwsze zdjęcie z daleka, na którym widać powstający wieżowiec The Bridge.

Łukasz jesteś Wielki! Dzięki za fajny opis 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu wybrałem się do Mlęcina. Tam też udało mi się strzelić kilka fotek. Do komina 38,7 km, do VT 47,9. Znalazłem jeszcze kilka miejscówek w okolicach Wiśniewa i Jakubowa, gdzie widać jakieś światła, ale ciężko to będzie nawet rozszyfrować co to jest. Chyba będzie trzeba pojechać przy bardziej sprzyjających warunkach

IMG_0736.jpg

IMG_0752.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.