Skocz do zawartości

USB LAN HUB - pytanie techniczne dotyczące setupu


Ura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie czy ktoś z was używa takiego ustrojstwa w celu zminimalizowania ilości kabli oraz bez problemowej obsługi sprzętu przez komputer w domu i poza domem.

Raczej chodzi o opcje sesji z domku wiejskiego gdzie mam sporą działkę zostawiam sprzęt z tym hubem i mogę 100m kablem lanowskim spiąć wszystkie szpeja podpięte do HUB --> router --> komputer tutaj już można przewodowo i bez.

 

Chodzi mi o to by nie trzeba było wszystkiego podpinać przy każdej sesji tylko tego lan kabla wpinać do huba.

Cały zestaw do aluminiowego kontenerka, kamera, silnik motofokusa, sterownik motofokusera, sterownik grzałek, kamerka guidująca, grzałki, kable usb, wspomniany lan hub, to wszystko razem z walizy i na montaż.

 

Mam mały komputerek do zbierania danych asus Eee - na intel atomie i boję sie że mróz go załatwi w styczniu.

 

http://www.sharkoon.com/?q=en/node/1249

takie coś - nie jest to reklama ale po prostu pytanie techniczne, czy np motofocus przez takie coś będzie działał poprawnie, i kamerki.

Montaż na dzień dzisiejszy bez GOTO, przed upgradem, raczej prędko sie nie odbędzie takowy, zajete by były 3 porty usb, motofocus, QHY8, QHY5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"many USB devices" działa na tym sprzęcie, ale nie wszystkie.

Nie działają kamery USB2.0, nie działają aparaty cyfroe/lustrzanki, problemy są ze sterownikami ASCOM do czegokolwiek itp itd

Sprzęt dobry, ale do Pendrive czy drukarki.

Tak więc zalecam ostrożność, lekturę manuala i opinii po forach :)

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"many USB devices" działa na tym sprzęcie, ale nie wszystkie.

Nie działają kamery USB2.0, nie działają aparaty cyfroe/lustrzanki, problemy są ze sterownikami ASCOM do czegokolwiek itp itd

Sprzęt dobry, ale do Pendrive czy drukarki.

Tak więc zalecam ostrożność, lekturę manuala i opinii po forach :)

 

Dziękuje za odpowiedz tak jak się obawiałem, co wydaje się ułatwieniem, często jest utrapieniem, najlepiej trzymać się sprawdzonych metod, zwykły rozdzielacz usb, laptopa na zewnątrz zostawić może nie zdechnie od temperatury ujemnej. Jak go szlak trafi to ratuje lampek typu panasonic toughbook, stary jakiś walizkowy.

Edytowane przez Ura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptopa na zewnątrz zostawić może nie zdechnie od temperatury ujemnej

a dlaczego laptopa?

większość fotografujących stosuje jakiegoś kadłubka ze zdalnym pulpitem. Sam skonfigurowałem u siebie podobny zestaw. Komputer stacjonarny połaczony jest skrętką z routerem i robi wszystko co trzeba, a ja po wifi kontroluję jego pracę przez laptopa

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptopa na zewnątrz zostawić może nie zdechnie od temperatury ujemnej.

 

Ja już nie raz zostawiałem mojego Samsunga N150 w różnych warunkach (potężna wilgotność, mróz też już się przytrafił) i jak dotąd działa bez problemu. Trzeba tylko pamiętać, żeby po całej akcji komputer po wyłączeniu na spokojnie wysechł. To, że ekran i obudowa będą zalane lub zamrożone to będzie norma, ale ze względu na ciepło nic nie powinno się dostać do środka na elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a dlaczego laptopa?

większość fotografujących stosuje jakiegoś kadłubka ze zdalnym pulpitem. Sam skonfigurowałem u siebie podobny zestaw. Komputer stacjonarny połaczony jest skrętką z routerem i robi wszystko co trzeba, a ja po wifi kontroluję jego pracę przez laptopa

 

pozdrawiam

 

Dostałem takiego mini laptopa od osoby która zmieniła komputer, wiec po prostu jest i nie trzeba nic nabywać - przechwycone, taki sposób recyklingu. Dzięki temu może dostać kolejne życie. Jest tez bardziej mobilny a jednak trzeba będzie to wszystko zmieścic w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy takiego laptopa wrzucić do walizeczki za parę złoty z castoramy, gdzie przez jego ciepło wytworzy się wewnętrzna atmosfera i wtedy na pewno możesz być spokojny o niego.

 

 

świetny pomysł, są takie walizeczki pseudo alu (okleina alupodobna na dykcie) akurat na wymiar laptopów dwa otwory na usb i zasilanie i można delikwenta zamknąć w środku po ustawieniu sesji. Dzieki za pomysł - jest najodpowiedniejszy = niski koszt, max funkcjonalności.

 

Pozdrawiam Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.