Skocz do zawartości

C/2001 Q4 Neat w Katowicach jedziemy dzisiaj


mardudus

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja chyba dzisiaj nie pojade :( Wydaje mi się że ode mnie mam pod to miejsce spodkania w McDonalds dalej niz ten Rogożnik i potem kiepsko z powrotem będe miał, a pogoda w moich okolicach nie za ciekawa, pewnie pod Rogolem to samo, chętnie bym jechał ale dziś chyba nie da rady, oczywiście jak pogoda będzie nieco lepsza i nie bede tak ganiany to pojade, życze Wam udanych obserwacji! 3majcie się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodź na pewno jest dzisiaj lepiej niz wczoraj proponuje wstrzymać się do jutra (czwartku) i umówic się w tym samym miejscu i godzinie.

Prognozy zapowiadają się na jutro jeszcze lepiej i jutrzejszy dzien (13-ty) mam nadzieje nie okaże się pechowy. Dziś niestety nie mogę i nawet gdy będzie dziś wieczorem pogoda nic na to nie poradzę (sprawy słuzbowe) :(

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany niech się wpisuje w odpowiedziach z podaniem na siebie namiarów

 

[ Add: Sro 12 Maj, 2004 ]

Chodź na pewno jest dzisiaj lepiej niz wczoraj proponuje wstrzymać się do jutra (czwartku) i umówic się w tym samym miejscu i godzinie.

Prognozy zapowiadają się na jutro jeszcze lepiej i jutrzejszy dzien (13-ty) mam nadzieje nie okaże się pechowy. Dziś niestety nie mogę i nawet gdy będzie dziś wieczorem pogoda nic na to nie poradzę (sprawy słuzbowe) :(

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany niech się wpisuje w odpowiedziach z podaniem na siebie namiarów

 

http://pogoda.onet.pl/0,962,miasto.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta pogodą to juz są niezłe "jaja". O prognozach prezentowanych na łałach stron internetowych oraz w TV lepiej nie wspominać. Gdy się czeka na jeden wybrany dzień, a Ci wariaci mówią i piszą każdy co innego, to się nie chce tego już słuchac.

 

Rozwiązaniem będzie chyba tylko samemu gapienie się w zdjęcia satelitarne.

 

Nie wiem co z dzisiejszym dniem, bowiem sytuacja może się szybko zmienić. Aktualnie u mnie o godz. 8:40 pada i pada i pada...

Na zdjęciach satelitarnych nie widać nic, tylko chmury i chmury|

 

W internecie jeszcze lepiej. ICM ma pogodą jeszcze na 10-go !, http://prognoza.icm.edu.pl/polish/weathfrc...erforecast.html

 

Dosyć ciekawe zapowiada się prognoza Onetu z której wynika, że iż dziś będziemy mieć całkowite zachmurzenie do piątku godz. 6.00, następnie bechmurne niebo do piątkowewgo wieczora. Potem znów tylko chmury i chmury

 

.. a koemta już ucieka i słabie. Aktualnie już prawie 4 mag !

 

Jestem zdruzgotany *&%*&%^ :cenzor: *%*&%*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Z pogodą u nas jest tak że trzeba łapać co jest i nie czekać na Weekend bo każda zmarnowana noc mści się potem stukrotnie i jest nie do odrobienia szczególnie przy uciekających kometach czy rosnącym Księżycu :roll:

Jak widzę wieczorem dziurę w chmurach to wrzucam w autko walizkę obserwcyjną ze sprzętem i walę za miasto na lookanie, wiele razy tak się udało złapać zjawisko skazane przez prognozę pogody na 99% klęskę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Za to na pomorzu od paru godzin niebo całkowicie bezchmurnie. I tak ma być przez całą noc. To będzie moja pierwsza kometa, więc już nie mogę się doczekać zmierzchu.

 

A ICM po tej kilkudniowej awarii już chodzi poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj na wycieczce szkolenj. ICM podawał opady prez cały dzień-nie spadła ani jedna kropla deszczu, a w nocy Droga Mleczna jakiej na oczy jeszcze nie widziałem :shock: Luxus jednym słowem. (Przez niebo przelatywał chmurki i zakrywały wszystko ale co jakieś 20 minut robilo się bezchmurnie i Droga Mleczna waliła po oczach :lol:)

 

Nie traćcie nadziei. Od zlotu w Bieszcadach nie miałem w Tarnowie ani jednej pogodnej nocy, za to wczoraj było pięknie.

 

Pozdrawiam

Pitter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: Przygotowywać sprzęt

 

Janusz odprawił wczoraj pod Krakowem mszę polową i wymodlił dla nas nieco lepszą pogodę na dzisiejszy wieczór. Wg zapowiedzi z dużym prawdopodobieństwem wieczór dzisiejszy może być wyjątkowo pogodny, co nie oznacza jednak niestety bezchmurny. Jednak i tak warto coś zrobić w tym kierunku i przygotować zespół na dzisiejszy wieczór, bo kometa nieubłaganie ucieka i to z prędkością 125.000 km/h !!!

 

Dziś będzie łatwo rozpoznawalnym obiektem w Raku i o godz. 22-giej będzie znajdowac się 20' kątowych na południe od gwiazdu the (31) Cnc +5,34 mag., 2,8° a od Praesepe; = M44 niecałe 3°. Praktycznie będzie prawie najaśniejszym obiektem tego gwiazdozbioru, a wysokie położenie nad horyzontem (30° o 22-giej w Katowicach) ułatwi obserwacje.

Z tego co wyczytałem w necie z obserwacji na świeci z jasnością ok. 3,5 mag. Oczywiście tak wartość jak wynika z praktyka dla każdego obserwatora jest różna i zakres podawany to +3,0 do +4,0 mag.

Ogon - około 3°, głowa - około 20' (?) - tyle wiem, a dowiemy się jeszcze więcej jak sami zobaczymy.

 

Zachęcam każdego, kto chce zobaczyć kometę na spojrzenie na południowo-zachodni horyzont dziś ok. 22.00. 11,5° nad horyzontem świeci Procjon, a prawie dokładnie ponad nim na wysokości 30° "nasza" kometa

 

Mapka to jeszcze bardziej ułatwi (w załączniku)

 

Jeżeli ktoś jest chętny na dzisiejszy wyjazd (oczywiście wszystko zależy od pogody) proszę o informacje na GG lub e-mail, ew. SMS. Kwestie godziny i miejsca ustalimy później jak pogoda się zdecyduje na wersje "bez chmur" :D

 

Katowice i okolice - do dzieła. Kometa czeka

 

Na zachęte małe zdjęcie z 9 maja

 

Nikkor 50mm/f2.8, Starlight X.-Press SXV-H9, 4x50 sek. Filter Grün, Michael Jäger und Gerald Rhemann

 

vwxifcjh.jpg

Untitled-2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.