Skocz do zawartości

EQ6 modyfikowany+log z sesji.


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

Peak to peak 10" kątowych to jakiś nadzwyczaj dobry wynik (poziom lepszy niż wiele takahashi). Podejrzewam, że masz jakiś błąd systematyczny związany z rejestracją PE. Gdyby to była prawda to pewnie byłby to najlepszy egzemplarz w PL ;)

 

Poza tym, nie nagrywaj PE na balkonie, bo to mocno zafałszowuje krzywą (może powodować takie peaki).

 

Nagrałem kilka cykli,ale jak na razie występuje problem z powtarzalnością trackingu by wgrać PEC'a.

Odpuść PEC dla EQ6. To strata czasu. Chyba, że masz chęć się pobawić? EQ6 nie ma dedykowanego enkodera do PEC (tak, jak ma np. iOptron, AP, czy inne montaże głównie premium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peak to peak 10" kątowych to jakiś nadzwyczaj dobry wynik (poziom lepszy niż wiele takahashi). Podejrzewam, że masz jakiś błąd systematyczny związany z rejestracją PE. Gdyby to była prawda to pewnie byłby to najlepszy egzemplarz w PL ;)

 

Poza tym, nie nagrywaj PE na balkonie, bo to mocno zafałszowuje krzywą (może powodować takie peaki).

 

 

Odpuść PEC dla EQ6. To strata czasu. Chyba, że masz chęć się pobawić? EQ6 nie ma dedykowanego enkodera do PEC (tak, jak ma np. iOptron, AP, czy inne montaże głównie premium).

 

Adam możliwe,wyszedł przecież z waszego warsztatu :)

Jak tylko pogoda dopiszę,to zrobię dokładniejszy test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek - Ty nie testuj, tylko rób zdjęcia. Testować będziesz jak zdjęcia Ci nie będą wychodzić! :-)

 

Paweł

Święte słowa. Bardzo łatwo wkręcić się w takie testy, a wtedy "wszystko" boli ;) Jak robi zdjęcie, gwiazdy punktowe, nie ma problemów, to olać testy. Szkoda nocy.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,ja się nie napalam.Wiem jakiej klasy nadal jest EQ6 i że za wiele nie ma co sobie obiecywać.

Specjalnie zamówiłem modyfikowany montaż i racją rzeczy chciałem zobaczyć,jak sprawuje się on podczas testowej sesji.

Udało mi się nagrać logi z sesji,dla tego postanowiłem je tu zaprezentować.

Jak wspomniałem,czekam na pogodę bym mógł spokojnie pofocić,testując montaż na długich czasach ekspozycji.

Na bieżąco będę informował zainteresowanych jak sprawuje się modyfikowana wersja EQ6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testując montaż na długich czasach ekspozycji.

Tutaj jest słowo klucz :-)

Sorka, że tak się czepiam ale wiem to z autopsji - zmarnowałem ponad połowę 2012 roku na "testy" i sam sobie tłumaczyłem, że muszę testować. O dziwo któregoś razu wściekłem się obserwacjami wykresu guidingu i przeliczeniami z px na arcsek, ustawiłem przysłowiowo "na czuja", włączyłem sesję i poszedłem spać klnąc przy tym pod nosem.

O dziwo - jak zobaczyłem efekty to byłem w głębokim szoku. Tak powstało moje zdjęcie M33 - nie jest to zdjęcia na miarę Adama, Szymka, JaLe czy wessela ale moje oczekiwania spełniło w 110%.

 

Dlatego też uważam podobnie jak Adam - szkoda nocy, których i tak mamy nie za wiele. Jak zdjęcie wychodzi po palić ile wlezie... jak coś faktycznie idzie nie tak, to wtedy trzeba zabrać się za analizy logów, przeliczenia itp.

 

Trzeba pamiętać, że naszym hobby jest astrofotografia a nie ustawianie na biegun, czytanie logów czy obserwacja wykresów :-)

 

Paweł

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest słowo klucz :-)

Sorka, że tak się czepiam ale wiem to z autopsji - zmarnowałem ponad połowę 2012 roku na "testy" i sam sobie tłumaczyłem, że muszę testować. O dziwo któregoś razu wściekłem się obserwacjami wykresu guidingu i przeliczeniami z px na arcsek, ustawiłem przysłowiowo "na czuja", włączyłem sesję i poszedłem spać klnąc przy tym pod nosem.

O dziwo - jak zobaczyłem efekty to byłem w głębokim szoku. Tak powstało moje zdjęcie M33 - nie jest to zdjęcia na miarę Adama, Szymka, JaLe czy wessela ale moje oczekiwania spełniło w 110%.

 

Dlatego też uważam podobnie jak Adam - szkoda nocy, których i tak mamy nie za wiele. Jak zdjęcie wychodzi po palić ile wlezie... jak coś faktycznie idzie nie tak, to wtedy trzeba zabrać się za analizy logów, przeliczenia itp.

 

Trzeba pamiętać, że naszym hobby jest astrofotografia a nie ustawianie na biegun, czytanie logów czy obserwacja wykresów :-)

 

Paweł

Właśnie takie podejście jest najzdrowsze, to czy montaż troszkę lepiej czy gorzej nam prowadzi naprawdę nie ma znaczenia. Ma prowadzić przyzwoicie ! Jak przyzwoicie ? Ano tak, żeby gwiazdki nie były poprzesuwane. I tyle. Dobry guid potrafi wiele zdiałać ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.