Skocz do zawartości

Przyroda i nie tylko z kamery cyfrowej


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj, z kuchni, nagrałem wrony siwe. Kupuję odpady mięsne i rozrzucam je w ogrodzie. Na pobliskim drzewie siedzi zawsze jedna wrona, zwiadowca. Kiedy tylko zobaczy, że już jest posiłek, od razu nawołuje swoją rodzinę. Pod koniec filmiku widać, że nie tylko ja obserwowałem ptaki :).

 

 

 

 

 

HD,

Panasonic HC-V550.

Wrony siwe (1).jpg

Wrony siwe (6).jpg

Wrony siwe (7).jpg

Wrony siwe (10).jpg

Wrony siwe (11).jpg

Wrony siwe (12).jpg

Wrony siwe (15).jpg

Wrony siwe (20).jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdjęcia to tylko pojedyncze klatki, z wczorajszych nagrań. Nagrania będą później. Są całkiem fajne i chcę je w całości załadować do YouTube ale to trochę potrwa, to ponad 1 GB.

 

Ptaszki dzióbią słoninę. Zauważyłem, że w tym zimowym sezonie nie było dzwońców. Dopiero przyleciały wczoraj. Ale wcale nie są zainteresowane pokarmem. Może za słaba zima? Rok temu przylatywały na jedzenie.

 

Zdjęcia to połowa oryginalnej klatki.

 

HD,

Panasonic HC-V550

Ptaki (8).jpg

Ptaki (7).jpg

Ptaki (6).jpg

Ptaki (5).jpg

Ptaki (4).jpg

Ptaki (3).jpg

Ptaki (2).jpg

Ptaki (1).jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy filmik, z trzech, z wczorajszego nagrania. Nie ma dźwięku ponieważ nagrywane z domu, przez szybę okienną. Jak Ktoś lubi takie klimaty, to jest co oglądać :).

Proponuję kliknąć maksymalną jakość HD, wtedy obraz jest bardzo ostry.

 

HD,

Panasonic HC-V550.

 

 

 

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku jak strasznie wali tym dziobem. Dobrze, że się w nogę nie dziobnie ;)

Ale komentuję też dlatego, że spore to powiększenie/przybliżenie momentami a i ostre. WOW.

 

Pozdrawiam

p.s.

Nieraz jak jest mróz lub śnieg coś tam rzucę ptactwu.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dałem te filmiki. Sam jestem pod wrażeniem ich jakości. Maksymalne powiększenie to aż 62x. Jak na taką kamerkę to dużo a straty w jakości obrazu nie widać. Nagrywane to było wszystko z ręki i tylko z podstawową stabilizacją obrazu. Tylko z optyczną stabilizacją nagrywam, ponieważ te hybrydowe już wprowadzają zmiany w nagraniach - lekko je spowalniają itp.

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik powstał pod wpływem wątku TabciogarajR3, w którym pokazał ładne zdjęcia sierpówki z Teneryfy (http://astropolis.pl/topic/48173-ptak-na-teneryfie-pomoze-ktos/?do=findComment&comment=567401). W moim filmiku jest parka sierpówek z Polski. Dokładniej, moja ogrodowa parka :).

 

HD,

Panasonic HC-V550.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

I ostatnie, dzisiejsze nagranie. Młody szpak w budce i fotka młodych, świerkowych szyszek.

 

Dodam, że ten sezon jest udany, jeżeli chodzi o lęgi. W ogrodzie mam trzy budki dla szpaka i wszystkie były lub są zasiedlone, nawet ta, która przez wiele lat była pomijana. Jeżeli chodzi o wróble i mazurki to jest wręcz wysyp. Tyle się ich wykluło. W ogrodzie to mam dosłownie jeden wielki świergot. Sikorki też się wykluły. Kosy i słowiki również i jeszcze klika mniejszych, które robią gniazdka w krzakach. Natomiast sroki to mnie zaskoczyły swoją techniką kamuflażu. Zrobiły gniazdo na samym czubku sosny czarnej. Ale tak je dopasowały do drzewa, że praktycznie jest niewidoczne a przez lornetkę to ledwo co. Zobaczyłem, że one tam są, w momencie kiedy już wyprowadzały młode. A było ich na pewno trzy sztuki. W trakcie karmienia to nic nie widziałem, żeby latały koło tej sosny, takie to spryciule.

 

 

d5e3d087-b44d-4a46-8721-830dc799acc2.gif

05-24-2015_szyszki.jpg

05-24-2015_Szpak (1).jpg

05-24-2015_Szpak (2).jpg

05-24-2015_Szpak (3).jpg

05-24-2015_Szpak (4).jpg

05-24-2015_Szpak (5).jpg

05-24-2015_Szpak (6).jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tym razem mam dla Was "ciekawostkę" przyrodniczą. Jakiś czas temu powiesiłem na słupie wysokiego napięcia budkę letnią dla nietoperza. Ale nie był nią zainteresowany, to postanowiłem coś z nią zrobić. Zaadaptowałem ją dla sikorek. Wywierciłem otwór o odpowiedniej średnicy i powiesiłem, na początku tego sezonu, na świerku, niecałe dwa metry nad ziemią. Taką wysokość lubią sikorki. Widziałem, że sikorki szybko się nią zainteresowały ale po paru tygodniach ją porzuciły. Zastanawiałem się czemu. Otworzyłem budkę. W środku było gniazdko i jedno jajko. Okazało się, że ta budka jest za szeroka dla sikorek. Więc wsadziłem do środka kwadratowy kołek i tym samym zmniejszyłem wnętrze do odpowiednich rozmiarów. I tak zostawiłem. Dzisiaj przechodząc obok tej budki usłyszałem pisk piskląt. Otworzyłem budkę a tam trzy malusieńkie dziobki :). Skorzystałem z okazji, że już otwarta, więc nagrałem te pisklaczki. Akurat przyleciała matka z robakami, to szybko się wyniosłem. Raz tylko otworzyłem tą budkę. normalnie tego nie robię ale chciałem mieć pewność, czy mój zabieg zdał egzamin. Wniosek tylko taki, że zakładając budki, trzeba trzymać się określanych wymiarów dla konkretnych ptaków. Poniżej fotki i krótki filmik.

 

 

Sikora 06-18-2015 1.jpg

Sikora 06-18-2015 2.jpg

Sikora 06-18-2015 3.jpg

Sikora 06-18-2015 4.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.