Skocz do zawartości

Przyroda i nie tylko z kamery cyfrowej


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięcioł średni na ogrodowym świerku. Jako ciekawostkę dodam, że dorosłe osobniki przyprowadzały swoje małe na dokarmianie, ponieważ mam przez cały rok wywieszoną słoninę oraz wysypuję suchą bułkę i pszenicę dla innych ptaszków. Dzięcioł duży też przyprowadzał swoje młode. Dokarmiały o takiej porze, że najczęściej mnie nie było albo nie miałem możliwości tego zarejestrować, tylko widziałem. Wczoraj również ogród odwiedził dzięcioł zielony ale, że był tylko przelotem, więc jak pobiegłem po kamerkę i wróciłem, to tylko mi przeleciał nad głową.

 

HD,
JVC GZ-V500BEU.

 

 

Fajnie Wojtek ze masz tyle zainteresowan bardzo lubie jak ludzie wiedza sie wykazuja i ciekawoscia swiata, a coz innego jak przyroda daje odpowiedzi na wiele pytan, a raczej jej wnikliwa obserwacja - co do ptakow to w okresie legowym powinny jesc badziej bialkowa pasze a nie tylko maczne i tluszcze, jakies robale im wysyp z sklepu dla wedkarzy :) tak czy inaczej w ogrodzie pewnie i tak sporo owadow zjadaja. Z dzieciolami jest ciekawe to ze to samiec wychowuje mlode i je karmi, wrecz napycha jedzeniem. Ja swoim dzieciolom dalem ostatnio orzechy wloskie, ale wola zywe jesc, a wloskie orzeszki to w zimie jedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli swoj rozum maja i tak :) nie ida na latwizne i szukaja smacznych robali na drzewach tak jak byc powinno, i dobrze bo to sporo bialka dla malych a i zmniejsza populacje owadow w okolicy, u mnie super sie sprawiaja kuropatwy mam dwie parki , maja okolo 14 sztuk malych na pare i zjadaja cala mase gzow z trawnika, a te owady to koszmar w czerwcu i lipcu, ale mam bana na koszenie trawnika juz prawie 2 tygodnie, bo byly malutenkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przyroda" jest mądra, tylko człowiek wybił się przed szereg, uważając siebie za mądrzejszego. Ja nie znoszę koszenia trawy! Dla mnie urok ma jej naturalny wygląd oraz to że wiele ciekawych owadów w niej siedzi. Jednak co zrobić, nikt więcej w domu nie podziela mojego stanowiska i trzeba kosić.

Czy mógłbyś nagrać filmik z tymi kuropatwami?

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kamerki, chyba ze w telefonie, mozna zrobic eksperyment, musze im zrobic troche zdjec.

koszenie jest upierdliwe i marnuje sporo energii paliwa itp, wg mnie tez jest to bez sesu, powinny byc tylko sciezki komunikacyjne, maly teren rekreacyjny na lezaki, a tak to mozna prowadzic laki kwiatowe zupelnie dzikie - jak bys chcial to mam sporo nasion roslin chronionych, z lak kserotermicznych, mam u siebie kilka arow uprawy eksperymentalnej z pozwoleniem od ministra srodowiska, znajomy botanik wydzierzawil odemnie. teraz ma nasiona zawilec wielkokwiatowy, cala masa jest tych nasion, czesc idzie dla botanikow a reszta zostaje u mnie.

Jak cos to napisz na priv to wysle ci nasionka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięcioł wcina pięknie, ale otłuścisz go okropnie, w lecie nie powinny jeść słoniny, ptaki w lecie spokojnie sobie proadzą bez dokarmiania, a słonina może im tylko zaszkodzić, za dużo tłuszczu, nie maja jak go spalić i otłuszczaja sie biedaki, zupełnie jak u ludzi serce i organy wewnętrzne też się otłuszczaja i ptak zdycha. Lepiej niech jedzą owady u mnie dzięcioł tłucze w drzewo jak przysłało na niego. a sikorki biegaja po drzewie i jedzą gąsiennice.

 

Jeden dzięcioł niestety przydzwonił w szybę i skręcił kark, ale kolejny ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym uderzaniem w szybę to jest pewien ból. W tym sezonie , u mnie tak zginęły dwa młode kowaliki :(. Co do otyłości ptaków, o tym to nie pomyślałem.

 

 

 

 

Musze przykleic cos na szybe, wydrukowac jakies cos z folii listki czy cus takiego zielonego, i poprzyklejac bo szkoda gadziny, zwlaszcza jak sie widzi jak umiera na twoich rekach przez ostatnie 1,5 min swojego zycia po takim dzwonie, z nosem w krwi.

 

A co do sloniny to lepiej daj im robaki w pudełku takie z wedkarskiego na jakis płaski karmnik - zdrowiej, zreszta słoniny czesto są solone dodatkowo co nie jest dobre. słonine (nie soloną) lepiej zostawić na cieżką zimę gdzie kalorie i tłuszcz spokojnie się spalą. A taki dzięcioł jeden z drugim dość ze sie napcha to potem wypluje to do pyska swojej latorosli w formie papki - a na tłuszczu to widać jak sie dzieci chowa, jak sie zobaczy zdjecia z USA albo z Chin.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.