Skocz do zawartości

Przyroda i nie tylko z kamery cyfrowej


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu nagrałem ogrodowego jeża, to ten sam co w filmikach z zeszłego roku. już się obudził po zimowym śnie :).

Pierwsze 21 sekund filmu jest lepszej jakości, ponieważ nagrane w dzień, kiedy jeż spał pod płożącym iglakiem. Pozostała część filmu ma już gorszą jakość, gdyż nagrywane było pod wieczór i światła słonecznego było o wiele mniej. W słabych warunkach oświetlenia, świetnie spisuje się funkcja kamerki, tzw. tylne podświetlanie, gdyby nie ona, jasność obrazu byłaby jak w pomieszczeniu, gdzie świeci się tylko jedna świeczka.

 

Jeżeli Ktoś lubi jeże i śpiew ptaków, na pewno znajdzie, w tym 6,4 minutowym filmiku, coś dla siebie. W tle też słychać pojazdy jeżdżące i latające, co zrobić, to też część przyrody ;).

HD.
JVC GZ-V500BEU.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzięcioł średni na ogrodowym świerku. Jako ciekawostkę dodam, że dorosłe osobniki przyprowadzały swoje małe na dokarmianie, ponieważ mam przez cały rok wywieszoną słoninę oraz wysypuję suchą bułkę i pszenicę dla innych ptaszków. Dzięcioł duży też przyprowadzał swoje młode. Dokarmiały o takiej porze, że najczęściej mnie nie było albo nie miałem możliwości tego zarejestrować, tylko widziałem. Wczoraj również ogród odwiedził dzięcioł zielony ale, że był tylko przelotem, więc jak pobiegłem po kamerkę i wróciłem, to tylko mi przeleciał nad głową.

 

HD,
JVC GZ-V500BEU.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień z grzywaczami. Czemu tak entuzjastycznie podchodzę do tematu? Od kiedy pamiętam grzywacze zawsze były w moim ogrodzie, jednak nigdy tak się nie zachowywały. Czyli spacerują sobie po całym ogrodzie, przez wiele godzin, nie zwracają zbytnio na mnie uwagę, nawet gdy podchodzę dość blisko! Może to nowe pokolenie ;).

 

Dzisiejsze nagranie jest o tyle wyjątkowe, ponieważ udało mi się nagrać tą parkę z niecałych 3m. Jest to naprawdę niewiele. Na chwilę obecną, jest to moja najlepsza obserwacja tego ptaka :).

Jakość nagrania też jest bardzo dobra.

 

HD,
JVC GZ-V500BEU.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta parka grzywaczy już się przyzwyczaiła do Ciebie,niedługo będą oswojone jak zwykłe miejskie gołębie. Naprawdę dobre filmiki, świetnie buszują po trawniku :) Ten gatunek ogólnie zaczyna żyć coraz bliżej ludzi, kilkanaście lat temu w miastach spotykało się je dość rzadko, głównie w dużych parkach, a teraz na osiedlowych drzewach jest sporo gniazd. Widać że z każdym kolejnym pokoleniem lęk przed człowiekiem im mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.