Skocz do zawartości

problem z guidingiem


xinu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede dublowal,wiec napisze tutaj. Czwarta noc zakonczona niepowodzeniem,ale od poczatku. Mam HEQ5,80ED i szukacz 9x50 plus QHY5. Przeprowadzam kalibracje w PHD,wszystko dziala. Puszczam sesje i po okolo godzinie wyskakuje komunikat,ze jest brak ruchu w osi RA. Ponowna kalibracja nie przynosi zadnego rezultatu. Wyskakuje ciagle ten sam komunikat. Nastepna noc,problem sie powtarza,tym razem po dwu godzinnej sesji. Nigdy wczesniej taki problem nie wystepowal u mnie i nie wiem czy to wina softu czy np. kabla ST4. Macie moze jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie kabla. Kable z zasady działają zero-jedynkowo ( działa - nie działa) chyba że jakiś paskudny wtyk się trafi- brudny albo zamoczony. U mnie zdarza się np. że odpina się Temma i guider jedzie w krzaki.

Z reguły pomaga zainstalowanie wszystkich polecanych przez MS nowych aktualizacji do systemu. Jest bowiem tak że jesli w np. dzisiejszej aktualizacji coś schrzanią to w następnej poprawiają. A to oznacza błędy, odpięcie bibliotek itp. I oczywiście reinstalacja PHD.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dzieje się tak, jak pisze Bamus, to pewnie dlatego, że masz włączoną opcję "Mount Limits" lub "Enable Limits" i jednocześnie wyłączoną "Auto Meridian Flip". W takim wypadku pozostaje albo wyłączenie limitów, albo włączenie opcji automatycznej, albo zrobienie flipa ręcznie. Po flipie oczywiście musisz ponownie ustawić kadr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak. Probuje ustrzelic cos w labedziu,wiec dosc wysoko. Limity mam wylaczone,wiec to nie to. W nocy przeinstalowalem PHD i wgralem nowe sterowniki i nie pomoglo. Dodam tez,jako ze nie posiadam pilota i goto mam podlaczone do CdC,ze z poziomu tego softu,sterowanie montazem jest normalne,zarowno trafia mi w cel,jak rowniez moge recznie przestawic montaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu guid zaczął jako tako chodzić :). Moje pierwsze zdjęcie 5 minutowe, po zestackowaniu (6x300s) i malej zabawie w PS. Wiem, że obróbka u mnie leży i kwiczy ale w końcu będzie pora się czegoś nowego nauczyć. Wiem, że obiekt nie na mój setup ale to bardziej było sprawdzenie prowadzenia :). Nie wiem tez dlaczego połowe zdjęć musiałem wywalic bo mimo guidingu co drugie zdjęcie miało gwiazdki poruszone (małe kreseczki :/).

 

Przesyłam link do zdjęcia.

https://picasaweb.google.com/114731962013382617477/Stack#slideshow/5898588140090545442

 

Środek przepalony bo chciałem tło wyciągnąć. Jak ktoś miałby ochotę to mogę gdzieś umieścić sam stack. Ostrość cholercia też taka sobie ale niestety nie posiadam maski do ustawienia ostrości :(

Edytowane przez xinu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy guiding jest zbyt agresywny, to może się zdarzyć, że przestrzeli poprawkę. Jeśli nie masz włączonych korekt w osi DEC, to może być taki sam objaw.

Co do maski, to możesz sobie wygenerować i ręcznie wyciąć: http://astrojargon.net/MaskGenerator.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

Edytowane przez Iluvatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.