Skocz do zawartości

Kwiatki na niebie - IRYS potocznie zwany NGC7023..


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł świetnie wyszło, ale jak już pisał wessel odrobinę za dużo zielonego

ale jest taki plugin do photoshopa: http://www.deepskycolors.com/tools.html

powinien pomóc Ci uporać się z zielonym zafarbem na zdjęciach

w filtrach zapodasz HLVG dasz "medium" i wychodzi z Twojego zdjęcia bajka :)

pozdrowienia

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło, masa materiału :) Sprawdź na pojedynczej fotce czy też masz przepalony środek, jeśli tak to możesz kiedyś dopalić trochę materiału po 5 albo 3 minuty i wymienić przepalone centrum. Długość pojedynczej klatki to zawsze kompromis między wieloma rzeczami, m.in. przepalonymi fragmentami:

Group1.jpg

To powyżej to godzinka poskładana z subów 3 min przy f/4.5.

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł wygląda na to, że można więcej wyciągnąć z tego materiału, więc jeszcze musisz trochę poświęcić czasu ;). Oczywiście chodzi mi o kwestie detalu, siedzi tam tego jeszcze sporo w czeluściach tła :D

Właśnie spróbowałem - w zasadzie racja - można jeszcze podciągnąć bez specjalnego wydobycia szumu. Być może "zmęczenie materiałem" wzięło górę... swoją drogą samemu nie dowierzam, że mogę robić takie zdjęcia i "boję się" podciągać wyżej.

Usiądę jeszcze do tego zdjęcia

 

Szit - nie lubię tak, wolę wrzucić zdjęcie, z którego wg mnie więcej wyciągnąć się nie da... a tutaj ewidentnie siedzi jeszcze. Cóż - zobaczymy.

Dzęki za uwagi

 

Paweł świetnie wyszło, ale jak już pisał wessel odrobinę za dużo zielonego

ale jest taki plugin do photoshopa: http://www.deepskycolors.com/tools.html

powinien pomóc Ci uporać się z zielonym zafarbem na zdjęciach

w filtrach zapodasz HLVG dasz "medium" i wychodzi z Twojego zdjęcia bajka :)

pozdrowienia

Dzięki sumas, wrzuciłem ten plugin i faktycznie o niebo lepiej to wygląda - dopiero teraz zobaczyłem ten zafarb tak na prawdę. Posiedzę jeszcze i połączę Wasze uwagi w jeden - zobaczymy jaki będzie efekt :-)

 

Fajnie wyszło, masa materiału :) Sprawdź na pojedynczej fotce czy też masz przepalony środek, jeśli tak to możesz kiedyś dopalić trochę materiału po 5 albo 3 minuty i wymienić przepalone centrum. Długość pojedynczej klatki to zawsze kompromis między wieloma rzeczami, m.in. przepalonymi fragmentami:

Wiesz co - racja. Na fitsie nie jest przepalony środek (spory zakres mam jeszcze) - usiądę też nad środkiem.

 

Dzięki Panowie za uwagi - jednak co 4 nowe głowy to nie jedna :-D

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując... do poprawki:

1. Wydobyć więcej kłaków z tła

2. Popracować nad tymi kłakami co już widać

3. Popracować nad centrum Irysa - mniej przepalony i może uda się coś jeszcze wyciągnąć.

4. Usunąć zielony zafarb

 

:-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując... do poprawki:

1. Wydobyć więcej kłaków z tła

2. Popracować nad tymi kłakami co już widać

3. Popracować nad centrum Irysa - mniej przepalony i może uda się coś jeszcze wyciągnąć.

4. Usunąć zielony zafarb

 

:-)

 

P.

 

Rozważ proszę czy by nie przyciemnić odrobinę gwiazd (może ciutkę zmniejszyć rozmiar tych większych), a podbić poziomemn LDN'a?

przykładem mogą być Jodłowskie Irysy Jesiona...

 

porównanie.jpg

 

ale oczywiście to tylko sugestia..

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używać to grzech - bo jest rewelacyjne :-)

Jak wyciągałeś ten pyłek?

 

Chcę wyciągnąć tą mgławicę (ciemną) ale muszę porobić to kroczkami małymi, bo nie mam doświadczenia w takich kłaczkach.

 

P.

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że w moim wieku pamięta się, co robiłeś parę lat temu? Podejrzewam, że działałem standardowo, czyli wyciągałem je krzywymi po wcześniejszym pozbyciu się gwiazd - czyli dwie różne warstwy (gwiazdy / tło).

Adam,

 

zabrzmiało to jak odpowiedz dziadka na pytanie wnuczka :D

albo gdyby to była odpowiedz na pytanie CBA - to wtedy było by uzasadnione że się nie pamięta :)

 

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.