Skocz do zawartości

Lornetka Celestrona COMETRON 12x70


zbignieww

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym się nie napalał na (zauważalnie) lepszą jakość niż do tej pory. Doświadczenie uczy, że firmy szukając oszczędności nie dają lepszej jakości w tej samej cenie, tym bardziej jeśli produkt sprawia wrażenie bycia skierowanym do totalnych świeżaków, którzy właśnie usłyszeli lub przeczytali o czekającej nas jasnej komecie. Sytuacja przypomina mi nieco akcję z całymi seriami jubileuszowych teleskopów z okazji Międzynarodowego Roku Astronomii. Czy te teleskopy miały lepszą jakość? Pamiętacie je?

 

Wracając do lornetki - być może pryzmaty obsłużą pełną wiązkę światła, a może nie. Obstawiam, że do starego SkyMastera dali po prostu inne okulary. Bawiąc się w dalsze zgadywanie, w najgorszym razie otrzymujemy lornetkę 12x63, co samo w sobie jest całkiem fajną opcją. Szkoda tylko, że w takim wypadku źrenica będzie wynosiła 5,25 mm zamiast 5,8 mm. Specjalnie szerokich pól też nie uzyskamy - producent podaje 4,6° pola widzenia, co przekłada się na okulary o polu własnym 55°. Zaletą powinien być za to duży odstęp źrenicy (co też podaje producent na stronie).

 

Ale nie przeczę, może być ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja to nie wiem jak w ogóle można budować w około tej lornetki jakąś aureolę innej i lepszej jakości.... No przecież widać jak byk,że Cometron powstał na zasadzie "zarobić a niewiele się narobić" .. Widać wyraźnie,że do zwykłego skymastera 15x70 dodano troszkę dłuższą tuleje dystansową tuż przed mostkiem okularowym aby dłuższe okulary ogniskowały poprawnie..... Ot i cała modyfikacja: dłuższa tulejka i dłuższe okulary. No jak można podejrzewać producenta,że potrudził się o istotne modyfikacje jakościowe widząc taką łatwiźniane podejście..

hehhe :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zgoda ! Nikt rozsądny nie będzie oczekiwał za te pieniądze istotnej poprawy, ale... może mieć dylemat, czy kupić Sky Mastera 15x70, czy Cometrona 12x70. Pierwszy ma sprawdzone 63mm :) a drugi ile ? Poza tym podobno lepsza konstrukcja... W pierwszym poście nie budowałem jakiejś aureoli innej i lepszej jakości - poprostu zadałem pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego postu powieje pesymizmem - za tę cenę będzie to taki sam syf jak inne chińskie lornetki tej klasy. "prawie 12x" powiększenie "prawie 70mm" apertura czynna", "prawie" solidna obudowa, "prawie" dobra transmisja, "prawie" ostre obrazy...

Zmiana nazwy to najprostszy sposób na wprowadzenie na rynek "nowej" lornetki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku .....Cometron ma na 99,99% dokładnie taką samą aperturę czynną jak skymaster 15x70.... No przecież widać,że różnica między nimi to dłuższy dystans przed mostkiem okularowym co wymusiło zastosowanie okularów o dłuższej ogniskowej. Już fakt jej zastosowania wyklucza ingerencję w tubus(np. zastosowanie nieco krótszych obiektywów) a ewidentnie zmniejszenie powiększenia osiągnięto poprzez zastosowanie okularów o dłuższej ogniskowej, które wymagały nieco dalszego odsunięcia ich od obiektywów....... Nie ma tu ingerencji w tubus a więc i stożek światła nadal musi być bestrosko ścinany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nowinka, wygląda na to że nieco wzmocniona, ale lepsi w j.angielskim może to przybliżą... :icon_smile: Może efektywna apertura będzie lepsza niż w Sky-Master 15x70 ?

 

http://www.telescopes.com/binoculars/astronomy-binoculars/celestroncometron12x70binoculars.cfm

Caześć! Mając Synthe 130 i Maka 102, zobaczyłem na bazarze w skórzanym opakowaniu lornetkę, popular 8x30 ENURO OPTIK Weitwinket. Rewelacja mobilna, ostra i superjasna ! To jest to. 150 zeta, jestem zachwycony. I po co BPC, Svarowski, itp.

Szukajcie, znajdziecie:))) Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

Właśnie szukam coś niskobudżetowego do obserwacji przyrodniczo - lotniczo - astronomicznych (pewnie 10 x w roku). Z tym, że główne przyrządy astro to Japikulus 150/1450 i MAK 127. Więc lornetka raczej na komety.

 

Czy w końcu ma ktoś tego cometrona? Cena ta sama co za Sky Mastera 15x70, który ma już jakieś opinie. Co byście doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.