Skocz do zawartości

VdB152


maquu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ślepy w karty nie gra :) Złożyły się 2 niepotrzebne klatki...No ale może kiedyś będę w stanie takie błędy zawuważyć. Z przeprocesowania się nie wytłumaczę po 2 latach focenia:) Trudno, fotka poszła w eter, ale teraz wygląda to mam nadzieję lepiej.

VdB_ver2_1g_res.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, że to setup. Tu ta sama kamera i jak ktoś określił pewien pan zza gór "Co tam dělá ten koláč?"...

http://astroexpo.pl/index.php?module=Photo&func=fullview&id_photo=4155

 

Odnalazłem też zdjęcie pav1007 - identyczne czasy i kamera, inny teleskop i oczywiście obórbka :)

http://astropolis.pl/topic/40903-bieszczadzki-van-den-bergh-czyli-vdb152/

 

Narazie zostawiam, może wrócę kiedyś do tematu halo. Jestem zadowolony z tego co wyszło :) Nawet bardzo zadowolony, tym bardziej, że ładnie widać DeHt5 i smugę...nie wiem czy tej samej mgławicy czy ma ona inne oznaczenie.

Edytowane przez maquu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wciągnęło na tyle, że kolejna sesja też VdB.... To trochę inna zabawa niż ..."popularne" obiekty. A i tak wybrałem jasny i konkursowy też jest jasny z katalogu VdB...

Dzięki, że mi nie odpuszczałeś Maciej :) dzięki temu powstała (jako) taka wersja :)

Edytowane przez maquu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji takich zdjęć zastanawiam się zawsze ilu ludzi jest na forum - bo człowiek robi zdjęcie bardzo trudnego obiektu i tu tylko kilka plusów ? Powinno byc na dzień dobry kilkadziesiąt - no chyba że wszyscy w dzikiej głuszy na urlopach ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zasługuje na plus :) :) :) ? Przecież większosć kolegów robi tylko zdjęcia "testowo" :) to jak mają oceniać prawdziwy kunszt kolegi?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z plusami nie jest tak źle-w sumie za 4 wersje ponad 20 plusów B-) Widocznie pozostałym się nie podobają van den berghi,albo oglądali zdjęcia w smartfonie;-)A poważnie to dla mnie liczą najbardziej się konstruktywne opinie. Dzięki nim zobaczcie jak ewoluowała fotka. Można zauważyć pewne prawidłowości z tymi plusami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzieć kilka-kilkanaście godzin w nocy podczas fotografowania, a potem kilka-kilkanaście godzin podczas obróbki dla jakichś plusikow??to byłaby profanacja majestatu nocy, a nie hobby.Dają one pewną informację, są mile,ale dla nich nie spędzam ani minuty.Zaszczepiles-cały zlot w Zatomiu przeznaczę na VdB B-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, z qbanosem kilka razy się na zlocie widziałem i nie mówił, że aż takie fajne są ;) Może uznał, że nie jestem gotowy...zapytam go na najbliższym, najwyżej spróbuję zrobić zlotową M31 bo nie zrobiłem dobrej fotki tego obiektu ;) Tak, patrzenie na astrofotografię to osobna działka a patrzenie na własne zdjęcia to chyba sztuka dystansu.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.