Skocz do zawartości

M33 z RODOS


piotr_a

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawiłbym trochę środek, by chyba się przejarał (albo dodanie spajków go rozwaliło) i te czerwone farfocle koło jądro jednak są zbyt wyciągnięte i nienaturalnie wyglądają.

 

Ilu,

Środek jest ok. Tak mi wychodzi z materiału.

 

Spajki maskują wady optyczne teleskopu - przecinki zamiast gwiazdek.Sztuczka się udała, bo nie zwróciłeś uwagi na małe kreseczki obok mniejszych gwiazd.

 

Czerwone farfocle, zgodzę się, że mocno ciągnąłem. Ale tak słabo mi się zarejestrowały że musiałem wyciągać :D

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu,

Środek jest ok. Tak mi wychodzi z materiału.

 

Spajki maskują wady optyczne teleskopu - przecinki zamiast gwiazdek.Sztuczka się udała, bo nie zwróciłeś uwagi na małe kreseczki obok mniejszych gwiazd.

 

Czerwone farfocle, zgodzę się, że mocno ciągnąłem. Ale tak słabo mi się zarejestrowały że musiałem wyciągać :D

 

Pzdr.

 

To dziwne, że tak mało czerwonego się udało złapać. O małych gwiazdkach nie pisałem, bo widziałem, co się tam dzieje, jak paliłeś materiał na RODOS. A co do spajków, to usunąłbym te z jądra, bo jakoś to dziwnie wygląda :P

Edytowane przez Iluvatar
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem trochę nad tym materiałem,

 

Dziekuję za sugestie, starałem się je uwzględnić i przy okazji zmodyfikowałem sposób obróbki na mniej agresywny :D

 

Nadal nie znalazłem idealnego sposobu korygowania kształtu gwiazd, może ktoś mi podpowie jak sobie poradzić z tym problemem (wymiana teleskopu nie wchodzi w rachubę :))

 

M33-F7.jpg

 

Czekam na Wasze uwagi

 

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś potraktować gwiazdy Smart Sharpen z opcją Motion Blur? Wybierasz sobie wtedy w jakim kierunku gwiazdy są pojechane i może coś się uda poprawić? A jak masz Photoshopa CC, to możesz też spróbować, czy filtr Sharpen -> Shake Reduction przypadkiem czegoś pozytywnego nie zdziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ilu,

 

Próbowałem różnych opcji, ale moim problemem jest problem trójkątnych gwiazd....

CC nie mam, a Motion Blur może poprawić np. jajowate gwiazdy

 

Idealnie by było gdyby w jakiś magiczny sposób udało się zaznaczyć gwiazdy, potem poprawić/zaokrąglić zaznaczenie, a potem delikatnie rozmyć gwiazdy do idealnego koła.

 

Teraz poprawiłem delikatnie gwiazdki za pomocą pixinsighta,

ma do tego dedykowane narzędzia, ale robi to w inny sposób.

Morphological Transformation pozwala ustawić kształt wygaszania i wzmacniania pixeli gwiazd.

.

 

 

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, może spróbuj akcję Noela Carboni - Select Brighter Stars, potem expand na 2 i feather na 1 i daj filtr -> blur -> blur more - zobacz, czy przyniesie efekt

 

P.

 

 

Dzięki Pawle,

 

Odrobinę pomogło, ale nie do końca... Mam zbyt duże nierówności aby PS sobie z nimi poradził.

Z tego co zauważyłem to najlepszy efekt mam w Pixie.

Kształt poprawiam na najjaśniejszych gwiazdach przed DDP - maska potem morphology.

 

Załączam moją ostatnią produkcję.

chyba jest lepiej.

 

M33-F12.jpg

 

 

L i RGB Składane w Pixie (Dzięki Maciek za przetarcie ścieżki!) - pix na prawdę składa rewelacyjnie!

 

Proszę o sugestie....

Zdaje się że w materiale jest potencjał.... choć kolory nieostre, i inne wady....

 

Jeszcze walczę z kolorem gwiazd - jak do niego podejść?

Coś dziwnego z nimi się dzieje,

jak zbalansuję kolor na głęboki niebieski to inne są seledynowe a jeszcze mają zabarwienie łososiowe...

 

Pzdr. P.

ps. zapomniałem obciąć kadr :D

 

edit #2

Skadrowałem zdjęcie i podniosłem jasność.

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i świątecznie się zrobiło.

 

Odświeżam temat, bo chciałbym pokazać Wam nowa wersję starego konkursowego materiału M33

 

Tak więc oto ona:

M33-2.jpg

 

Oczywiście, nadal pozostaje kwestia kiepskiej jakości materiału (np. nie ostre R i 1 klatka B )

 

Staram się pracować z materiałem delikatnie ...

 

A skoro już piszę, to z okazji świat Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku

najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności dla Was wszystkich!

 

 

Pozdrawiam

Piotr.

Edytowane przez piotr_a
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Piotr.. wg mnie idziesz we właściwym kierunku :-)

Najbardziej mi się ta ostatnia wersja podoba.

 

Im bardziej delikatnie się z materiałem obchodzisz to lepsze wyniki wychodzą. Do wielu elementów trzeba selektywnie podejść.

 

Paweł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.