Skocz do zawartości

Połączenie USB - odległość ?


Borowy  Misiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Zbliża się zima i czas pomyśleć jak uprzyjemnić/ułatwić sobie astrofocenie.

Główny problem to połączenie kamera-lapek przy wykorzystaniu USB, montaż łączymy z kompem za pomocą przewodu sieciowego i odległość nie stanowi większego problemu.

USB jak wiadomo siada po ok. 5m , jak się użyje dobrego wzmacnianego kabelka to odległość rośnie do max 20m .

 

W moim przypadku odległość do pokonania to 50m. Teleskopu bliżej lokum nie postawię bo mam zalesioną działkę i najbliższa polanka to ok. 45m :(

 

W znanym portalu znalazłem rozwiązanie , ale rodzi się pytanie czy to tylko marketing , czy rzeczywiście prawdziwe rozwiązanie.

Zanim kupię ten gadżet chętnie wysłucham Waszych opinii, bo pewnie większość tak czy inaczej rozwiązał problem odległości i może coś mi doradzi, no i co myślicie o tym :

 

link: http://allegro.pl/przedluzacz-usb-2-0-over-ip-do-100m-aktywny-y-2506-i3519514103.html

 

Pozdrowienia

Borowy Misiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może WiFi w domu? Może warto na początku spróbować TeamViewer'a i po podłączeniu wszystkiego (montaż + kamerka) lokalnie do laptopa przejąć kontrolę nad zestawem przez wspomniany program z domowego komputera?

 

Potwierdzam. Wczoraj zainstalowałem ww. program i zrobiłem pierwszą próbę. Wszystko śmiga jak należy. Przejąłem całkowitą kontrolę nad laptopem z ogródu,którego obsługiwałem poprzez stacjonarny kompurer w ciepłym pokoju. Z tym,że u mnie odległość wynosi około 20m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym,że u mnie odległość wynosi około 20m.

 

Jak używałem tego programu to u mnie było około 30 metrów z dwoma ścianami pomiędzy nadajnikiem a laptopem na zewnątrz i działało dość dobrze.

Jeżeli sygnał jest słaby to lepiej zainwestować w lepszy rooter bądź wzmacniacz sygnału WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W znanym portalu znalazłem rozwiązanie , ale rodzi się pytanie czy to tylko marketing , czy rzeczywiście prawdziwe rozwiązanie.

Zanim kupię ten gadżet chętnie wysłucham Waszych opinii, bo pewnie większość tak czy inaczej rozwiązał problem odległości i może coś mi doradzi, no i co myślicie o tym :

 

link: http://allegro.pl/przedluzacz-usb-2-0-over-ip-do-100m-aktywny-y-2506-i3519514103.html

To urządzenie pewnie pociągnie te 100 m, ale ma bardzo istotną wadę - prędkość transmisji 12 Mbps (USB2.0 ma 480 Mb). Przy takiej prędkości zdjęcie z kamery będzie się bardzo wolno ściągać.

Aktywne przedłużacze USB mogą być dłuższe od 20 m. Używam takiego: http://www.lindy.rafko.pl/p.php?towar=5536,przedluzacz-usb-a-ze-wzmacniaczem-lindy-42782-12m, co prawda w domu, ale jest bezproblemowy. W opisie jest, że można połączyć takie 4, co daje 56 m. Podstawowa wada tego rozwiązania to za wysoka cena.

Rozwiązanie z WiFi proponowane wyżej jest moim zdaniem najlepsze. Też tego używam. U mnie przy teleskopie pracuje komputer typu mini PC (ok 500 zł), do którego łączę się przez WiFi laptopem. Odległość wynosi 60 m i działa stabilnie. Przy tej odległości warunkiem jest mocna karta sieciowa.

 

A z ciekawości, jaki masz ten montaż ze złączem sieciowym? Z tego co wiem, to tylko w drogich modelach jest takie złącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie pewnie pociągnie te 100 m, ale ma bardzo istotną wadę - prędkość transmisji 12 Mbps (USB2.0 ma 480 Mb). Przy takiej prędkości zdjęcie z kamery będzie się bardzo wolno ściągać.

Aktywne przedłużacze USB mogą być dłuższe od 20 m. Używam takiego: http://www.lindy.rafko.pl/p.php?towar=5536,przedluzacz-usb-a-ze-wzmacniaczem-lindy-42782-12m, co prawda w domu, ale jest bezproblemowy. W opisie jest, że można połączyć takie 4, co daje 56 m. Podstawowa wada tego rozwiązania to za wysoka cena.

Rozwiązanie z WiFi proponowane wyżej jest moim zdaniem najlepsze. Też tego używam. U mnie przy teleskopie pracuje komputer typu mini PC (ok 500 zł), do którego łączę się przez WiFi laptopem. Odległość wynosi 60 m i działa stabilnie. Przy tej odległości warunkiem jest mocna karta sieciowa.

 

A z ciekawości, jaki masz ten montaż ze złączem sieciowym? Z tego co wiem, to tylko w drogich modelach jest takie złącze.

 

Mont to HEQ5 :) , łączę przewodem sieciowym z lapkiem i popularną przejściówką RJ45/USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. O Team Viewer

 

Dzięki :) to jest fajne rozwiązanie , ale czy czy to działa po Wi-Fi , BT czy tylko sieć ?

Jeśli sieć to odpada bo mam bardzo słaby sygnał GSM na działce , więc net też :(

 

Edit : OK już wszystko mam

Dzięki :)

Edytowane przez Borowy Misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj kabla nie ma tutaj nic wspólnego z protokołem, którym tutaj jest RS232 i on wg specyfikacji może działać tylko do 15 m.

 

Możliwe że masz rację , nie wgłębiałem się w temat, po prostu podłączyłem przewód sieciowy 25m i działa , kiedyś używałem też z "pilotem" SynScan podłączonym na przedłużaczu 25m i też mi działało. Na planowanych 50m nie testowałem.

 

Przy najbliższej okazji skorzystam podpowiedzianego TeamViwer-a, w domu ładnie działa :)

Mam zapasowy ruter więc no-problem.

 

Pozdrawiam

Borowy Misiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.