Skocz do zawartości

Kamera 'nie działa' w Maxim DL - potrzebna pomoc


Prorok78

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie - właśnie przyjechała do mnie moja pierwsza 'poważna' kamera astro - Starlight Express MX-716. Jest to kamera mono, na chipie Sony. Kiedys była sterowana poprzez LPT, później dodali do niej pudełko ze sprzętowym driverem USB2, a później wypuścili M7, która miała juz USB wbudowane tak jak współczesne kamery. Ja mam ta wersję pośrednią - Kamera w wyciągu, od niej grubaśny kabel z płaską wtyczką z kilkunastoma pinami do pudełka, a z tego pudełka kabel USB do kompa i power do zasilacza. Kamera jest chłodzona peltierem ale bez regulacji temperatury...

 

Problem jest taki - w orginalnym oprogramowaniu - po podłączeniu kamery mogę robić zdjęcia i jest ok - przy czasach powyżej pół sekundy mam kompletnie białą klatkę (testuje w dzień), przy czasach około 0,1 sekundy i niższych klatka zaczyna sie robić szaro ciemniejsza... po zasłonięciu ręką - jest czarno (no prawie:). Wg mnie tu wszystko działa...

 

W Maximie - każda klatka jest CZARNA - ale tak kompletnie - bez hot/bad pixeli, bez szumu bez... niczego... ciemność... Nie ma znaczenia jaki czas (nawet 2 minuty próbowałem), nie ma znaczenia czy z darkiem czy bez, zasłonięta, odsłonięta... Zawsze czarno...

 

Maxim kamerkę widzi, wykrywa i łączy się z nią... tyle że zdjęć nie robi :(

 

Czy ktoś może mi pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam HX916 i w liknu ponizej ,

http://astropolis.pl/topic/42418-ngc-7822/

 

posrednio opisalem jak poleglem na polaczeniu jej z Maximem [tzn polaczyla sie, ale wyciaty obraz jakby kozystal z 1/3 czipa]. Nie pomogly konfiguracje pliku HEX itd. Instalowales kamere w maximie pod SX Universal czy "obsolete camera models drivers" ktory dodaje sporo starych kamer. Moze to pomoze. Generalnie sporo ludzi z kamerami Starlight Xpress wspolpracuje z programem AstroArt.

 

 

 

Edytowane przez ares96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) - tak - instalowalem ją jako SX Universal, wtedy znajduje mi model svx-m7... Zmiany pliku hex nie robią różnicy...Za to jak się bawię z ustawieniami kamery - to od czasu do czasu 'tracę' jeden z portów com (na proliftiku) - akurat ten na którym montaż jeżdzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - kamera jednak działa :):) - dzięki za podpowiedź odnośnie okienka z histogramem :) - PO JEGO ROZCIĄGNIĘCIU FAKTYCZNIE JEST OK :)

 

Natomiast mam inny problem :( - nie mogłem dojść czemu co chwilę kamera albo nie jest widziana w Maximie, albo wywala błąd podczas downloadu klatki...

Okazuje się, że jest bardzo istotne w jakiej kolejności podłączam urządzenia do komputera..

Najpierw musze podłączyć (fizycznie kabel usb) kamerę, odpalić Maxima i połączyć się z kamerą, i dopiero teraz moge podłączy kabelek usb/com od montażu i focuser (też na com'ie działający)... W takiej kolejności wszystko hula... Jeśli zaś po prostu włączę komputer z kablami wpiętymi, Maźim widzi kamerę ale wywala błąd przy ściąganiu klatki po czym przestaje ją widzieć, zaś porty com dla montażu i focusera po prostu znikają z systemu :(:( czy jest na to jakas rada ??:(

 

BTW - focuser to póki co prototyp, na silniczku krokowym 0.9 step i na arduino (nie dałem rady porządnie podłączyć orginalnego silnika RF, no i obliczeniowo wychodziło mi ponad 50000 kroków na cały wyciąg - za dużo) :) - jak dokończę temat z focuserem to się pochwalę w odpowiednim dziale (tu podziękowania dla Kolegów Jolo i AWE, bez których byłbym nadal w lesie...:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.