Skocz do zawartości

Bresser GALAXIA - 900/114


fazi

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem totalnie zielony i planuję kupić sobie coś odpowiedniego na czym nie stracę zbyt wiele. Jaka jest realna wartość używanego teleskopu Bresser GALAXIA - 900/114 - mam propozycje kupna takiego teleskopu za 750 PLN, ma on delikatne wgniecienie w tubusie (ponoć zbyt głębokie wkręcenie jakiejś śruby w obejmę) - czy ma to jakiś wpływ na jakość obrazu?. Czy mogę prosić o radę i ew wskazanie czegoś na dobry początek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ziomka z Poznania. Jak już teleskop tej klasy na początek, to lepszym pomysłem wydaje się nowy w pełni sprawny w komplecie z okularami, montażem EQ za podobną cenę 799 zł: Celestron Firstscope 114EQ akurat teraz będący w promocji. Zobacz szczegóły na stronie:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...fb2cf6dd24301e1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem totalnie zielony i planuję kupić sobie coś odpowiedniego na czym nie stracę zbyt wiele. Jaka jest realna wartość używanego teleskopu Bresser GALAXIA - 900/114 - mam propozycje kupna takiego teleskopu za 750 PLN, ma on delikatne wgniecienie w tubusie (ponoć zbyt głębokie wkręcenie jakiejś śruby w obejmę) - czy ma to jakiś wpływ na jakość obrazu?. Czy mogę prosić o radę i ew wskazanie czegoś na dobry początek..

 

Góra 500 zł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki, zgoda, o estetykę na pewno tu nie chodzi o ile optyka nie została naruszona, tylko jak taki Bresser GALAXIA - 900/114 po wypadku ma kosztować 750zł a odpowiadająca sprawna nówka Celestron Firstscope 114EQ kompletna z okularami 799zł, to raczej lepiej kupic tę nówkę... jak myslisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamalu nie widziałeś tego tego teleskopu więc nie możesz stwierdzić jaki on jest.Teleskop jest w idealnym stanie poza tym minimetrowym wgnieceniem. Jest świeżo po kolominacji.

Daje naprawdę ostre obrazy.Dodaje też rtoche dodatkowych akcesoriów z fotoclassica. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym polecał Celestrona - raz że nówka, dwa że producent ma mimo wszystko lepszą markę od supermarketowego Bresserów. Na początek powinno być OK - zresztą zerknij do równoległego tematu po fotki robione właśnie 114-stką: http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic...er=asc&start=30

 

A co do tego wgniecenia, to mi "udało się" zrobić takie same w moim telpie podczas pierwszego montażu :roll: i mogę potwierdzić, że nie wpływa ono w ogóle na obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten teleskop faktycznie wgniecenie jest - bardzo niewielkie nie mające wpływu na jakość obrazu, użytkowania itp. I to jest jedyny mankament tego sprzętu jaki zarejestrowałem. Poza tym daje dobre ostre obrazy i moim zdaniem Hamal te 500zł to trochę mało ja bym go wycenił na 700zł. Wydaje mi się żejest naprawdę ok. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - wszystko zależy jak się kupujący ze sprzedajacym dogadają co do ceny.

 

Mówimy tu w ogóle o niedrogich teleskopach dla poczatkujacego, jak w każdym razie sprzedając coś używanego nawet w 100% sprawnego obniżam cenę dla zasady przynajmniej o 30-50% w stosunku do tej za którą sam kupiłem nówkę, aby każdy z partnerów był zadowolony że zrobił dobry interes i ma dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optisany mają jeszcze gorsze opinie. A skąd wiemy że nie ma wpływu bo mamy oczy i widzimy czu obrazy są gorsze czy lepsze.

 

Potrzebował byś przyrządów pomiarowych aby to stwierdzić, widoczna oczami roznica nastąpiła by po złamaniu tuby. Oczywiście nawet 5mm wgniecenie nic by nie zmieniło ale takie zapewnienia jak Twoje świadczą tylko o nieznajomości tematu. Teleskopy klasy Optisan i Bresser już po zakupie są warte polowę ceny i tego nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy samochód i wyjedź nim za bramę fabryki to możesz sobie potupać nóżką że protestujesz a i tak jego realna wartość już będzie dużo mniejsza. Prawa rynku.

 

Zreszta jak można za cenę używanego mieć nowy to nie ma co sie zastanawiać. Marka lepsza i na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy samochód i wyjedź nim za bramę fabryki to możesz sobie potupać nóżką że protestujesz a i tak jego realna wartość już będzie dużo mniejsza. Prawa rynku.

 

Kiedyś na Skodzie favoritce tak sie zarabiało 3-5tyś zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.