Skocz do zawartości

Jak przeprowadzić dobrze test telekopu ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Klikasz na post kolegi cytuję i potem kasujesz zbędne linijki bez kodu poczatku i końca oczywiscie a potem piszesz po lini odstepu swój tekst i po problemie~!!!

 

 

Jesne nareszcie naumiałem się. Dzięki mój hrabio:-) jak się czują moje złaczki?

 

Prawie dobrze ale jeszcze nie odebrałem tej do SCT/ M42x1, to już na dniach zapewne ;D

 

Janusz P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesne nareszcie naumiałem się. Dzięki mój hrabio:-) jak się czują moje złaczki?

 

Prawie dobrze ale jeszcze nie odebrałem tej do SCT/ M42x1, to już na dniach zapewne ;D

 

W ten sposób oszczędzam miejsce na forum bo nie tworzę nowego postu i ani Tobie ani sobie nie nabijam licznika a jako opiekun forum mogę zrobić to poprzez Modify, sam możesz edytować swoje posty w celu np poprawy ortoli lub je usuwać jak widzisz ze strzeliłeś np tęgą gafę

 

Janusz P.

 

 

A tę sztuczkę to jak zrobiłeś? Nie chodzi mi o kolor tylko o odpowiedź w moim osobistym poście. No i mam nadzieję że mi takim numerem nie nabijasz licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja chyba do końca czegoś nie rozumiem z tymi testami. Mianowicie Marek ma teleskop, który chce przetestować, wydać jakąś opinię po tym teście i później handlować tymi teleskopami? Widzę, że wiosna idzie na dobre i chumory wszystkim dopisują :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mianowicie Marek ma teleskop, który chce przetestować, wydać jakąś opinię po tym teście i później handlować tymi teleskopami?

 

Ty się Tomku  Marka nie czepiaj on jest porządny zawodnik i chce sprawdzić czy dostawca przypadkiem nie oferuje mu do handlu szajsu jakiegoś. On ma smutne doświadczenia w tej dziedzinie. Jak po testach się okaże (np. nie rozdzieli Mizara i Alkora) że to szajs to nie będzie tego sprzedawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dyskutantów..

osobiście ja w ten test nie wierzę i dla mnie to lipa.

1.przypuszczam że jest podszykowany

2.w Media Mark w Opolu stoi Optisan z "krzywym" lustrem sam patrzyłem

3.może lustro ma lambda 4?

4. kto z aurorytetów Wielkiej Trójki mierzył i napisał; to lustro jest lambda 10 lub 8 ?

5.lustro boczne też pyta o lambdę.

6.albo daje się teleskop w wiarygodne ręce do badania i oceny , albo woda do ust.

7. zostało powiedziane   A.

ANDRZEJ Z OPOLA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze J. co to za fajna budka z kwiatami na zdjęciu jest?

To jest moje obserwatoriuuuuum z kopula 180 cm i oddzielnym fundamentem na obserwatorium i oddzielnym na teleskop! Juz kilka miesiecy zbieram sie do obfotografowania tego dziela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym oblukaniu fotki widzę już że:

Cięgła nie są giętkie i w dodatku dość krótkie ???

Wyciąg 2" podobny do nowego wyciągu Soligora chyba jest Cool i dziwnie wygląda mi oprawa szukacza, czy to plastik jak i jego podstawka ???

Szukacz do 203mm stanowczo za mały 30mm :'(

Z oceną optyki poczekam na realne testy pod gwiazdami, Marku, czy wybierasz się może w Bieszczady na 1-3 maja ??? potestowalibyśmy sprzęciora pod ciemnym Niebem  ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)jakie są potrzebne elementy do wykonania tekiego obserwatorium .Bardziej mi chodzi o kopułe.

Pozdrawiam Piotrek:)

 

Witam

 

- sklejka 4 mm

- sklejka 6 mm

- zszywacz tapicerski

- klej

- sylikon

 

no i troche gwozdzi, srob, nakretek, pradu, wiertake, wyrzynarke i Tomka do pomocy :)

 

Z kolega mozna zrobic wszystko w w jeden weekend!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezu - a kto przemalowal mojego Soligora MT800???  ;D

 

A tak powaznie - wyglada bardzo, bardzo podobnie! Widze, ze i montaz taki sam. Tylko szukacz jakby inaczej zamontowany - nowoczesniej. Chyba, ze nowe Soligory tez tak maja - wtedy bedzie potwierdzone, ze to jedna fabryka tlucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli Marek będzie odsiewał te lepsze egzemplarze i tylko takie sprzedawał, to czemu by nie?  Oczywiście jest jeszcze kwestia ceny, gdzie jak na Optisana to troche dużo.

 

Przy marce nastawionej na ilosc zapomnij o selekcji, chyba, ze sam pokryjesz koszty i wyselekcjonowane sprzedaz za tyle, zeby zaplacic za te w smietniku!!!

 

A generalnie juz widac komercje, bo autor postu powinien od razu opisac jakies wrazenia z ogledzin. JanuszP juz opisal kilka rzeczy, ktore widac golym okiem.

Rozumiem, ze po testach jak okaze sie, ze to G. to od razu nam odradzisz zakup i polecisz sprawdzonego Soligora u Janusza?

 

To co napisalem powyzej to drobna prowokacja, ale idealnie pokazuje smiesznosc sytuacji :) ))))

 

 

Do Janusza!!! - wiesz, jakby ci tu powiedziec - chcialbym ci zaplacic! Czekam na wycene!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oserwatorium wygląda zachwucająco .Ta kopuła mnie trochę martwi .Chyba to nie jest idealne koło?I mam pytanie czy zna ktoś stronke z amatorskimi obserwatoriami i wytłumaczeniami (krok po kroku).Te dwa rusunki wiele mi nie mówią ,ale poczekam aż umieścisz więcej na jakijś stronie .

 

 

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.