Skocz do zawartości

LBN 437 Abyss Creature


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

To jeden z niewielu obiektow mglawicowych w Jaszczurce ( Lacerta).

LBN 437 Abyss Creature ( Istota Przestrzeni) ma miejscami czerowne zabarwienie od emisyjnej mgławicy Sh2-126 której dwa lata temu posiwięciłem osobna pracę i sporo czasu :).

Ot taki kłak, tyle że ciemny i nieprzyjemny w obrobce :)

 

Setup: Veloce RH200, STL 11000, EM-200

LRGB 120:60:60:60. Brok nad Bugiem, listopad 2013.

 

LBN 437.jpg

 


Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia:

"Jestem ostatnio (wtorek 26.11) u Maćka w Broku, sprzęt się rozstawia... wróć - ja rozstawiam sprzęt, Maćka Veloce już łapie fotony, krótka rozmowa skąd będzie widać Oriona, kilka krótkich opowiastek z zakresu astrofotografii, kilka rzuconych komentarzy o nowych zdjęciach na forum - sielanka, zimno tylko, ale os nie ma i to plus. Ja kontynuuję rozkładanie sprzętu, Maciek dorzuca do kominka. Mija godzinka, sprzęt rozstawiony, skalibrowany, ustawiony na biegun... jednym słowem - gotowy do focenia. Oriona nie widać - za wcześnie. Maciek do mnie - rób LBN777, ja na to "co to?", Maciek - zrób to zobaczysz, przy plejadach. Robię zgodnie z przykazem, choć nie wiem co to - pierwsza klatka - ooooooooo.... faaajne, ale cholerstwo ciemne, Maciek mówi - rób, potrafisz to obrobić... to robię, kimże jestem by kwestionować :-)"

 

Wniosek taki - ja już przestałem pytać Maćka skąd on bierze te LBN, LDN i inne dziwadła :-) Opłaca się za to robić co mówi, żeby robić :-)

 

Paweł

 

PS

a LBN777 mam 12 klatek - będę dopalał :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie masz symetryczny fragment okręgu ( ala kolorowa tęcza). To jakiś odblask od gwiazdki w światłosilnym instrumencie czy to Paweł Ci świecił latarką ? :)

Sam obiekt jest godny odnotowania na ToDo liście.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest odblask który przeoczyłem. Dzięki Marcin ! Poprawię po południu. A propos- działania w okolicach jasnych gwiazd dla f3 Veloce to masakra. Paweł widział w Broku - Alnitak dawał piękne efekty nawet jak był daleko poza kadrem. :)

 

EDIT: poprawiłem fotkę

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie... Jak zwykle okazuje się że obiekt " pyknięty" w oczekiwaniu na główny powód wyjazdu ( ot tak, że rozgrzać setup :))poza Warszawę okazuje się ciekawy :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.