Skocz do zawartości

Hybrydowy koń


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Łaadna fotka ! Gratulacje !

Jezeli nie masz nic przeciwko to przy okazji wrzucę swoje pytanie :)

Również używam 600D, ale niemodyfikowanego. Mam wrażenie, że ten model aparatu daje "wyprane" kolory i w stosunku do dziadka 300D jest w tym zakresie kiepski. Na sam koniec zastanawiam się czy to nie jest kwestia ustawień, ktorych do końca nie zgłębiłem :) Jest jakieś na to rozwiązanie ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat po Maćku spodziewałem się lawiny krytyki. Jak widać nastrój świąteczny łagodzi obyczaje ;)

 

Co do 600D,to kupiłem go rok temu jako drugą puszkę,ale w tej chwili zostałem tylko z nią,więc ją zmodyfikowałem. Z tego co znalazłem w sieci,to tego akurat modelu nie poleca się do astrofoto ze względu na mały piksel,ale mnie się wydaje,że sprawuje się on całkiem nieźle. Nie wiem dlaczego piszesz o wypranych kolorach,bo porównując go do innych modeli,które używałem to akurat ten model ładnie oddaje kolory,a z filtrem CLS to po prostu bajka. Jedyne co zauważyłem,choć nie wiem czy to ma jakikolwiek sens co teraz napiszę,ale przy czasach rzędu 120sek faktycznie te kolory są jakieś dziwne. Dopiero jak się przypali tak 300sek lub więcej,wtedy to zaczyna wyglądać naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat po Maćku spodziewałem się lawiny krytyki. Jak widać nastrój świąteczny łagodzi obyczaje ;)

...

:D

Ja tylko do gwiazdek mogę się przyczepić a głównie do gwiazdy Alnitak. Na moje oko to ona jest "wyprana" przy obróbce.

Do mgławic się nie czepiam bo mi się podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że krytykuję dla samej krytyki ? :(

 

Ależ skąd. Po prostu sam widzę,że to zdjęcie ma wiele mankamentów,dlatego zdziwiła mnie trochę Twoja wypowiedź,której się nie spodziewałem w takim stylu ;) Tak jak napisał Mago,gwiazdy to największa bolączka tego zdjęcia,ale lepiej nie będzie,ponieważ nie potrafię sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne, Patrix ! Oglądnąłem też wersję Ha. Zbiega to się z pokazaniem na czesko-słowackim forum przez Pavla Pecha tegoż konika w Ha. Co zabawne, Pavel ma nick Konihlav :) Na forum wspomniał, że Księżyc był między pierwszą kwadrą a pełnią i świecił mu do tuby z ok.50 st.

 

Podaję tę fotkę:

 

1387747113.jpg

 

http://astrofotky.cz/gallery.php?show=Konihlav/1387747113.jpg

 

Nieco wcześniej, w listopadzie, inny czeski "macher" z Newtonem 16" na montażu SW EQ8, bez guidingu, więc tylko 20 sekundowe ekspozycje

 

1385835300.jpg

 

http://www.astrofotky.cz/gallery.php?limit=3

 

Który koń fajniejszy?

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość wrzucenia ctack-a na jakiś portal z plikami?

Z braku pogody chętnie bym się pobawił tak imponującym czasowo (w moim odczuciu) materiałem.

 

Jasne,że podrzucę stacka,ale chwilowo mój laptop nie daje oznak życia. Jak tylko go odbiorę z serwisu to wrzucę go na dropboxa.

 

 

 

Piękne, Patrix ! Oglądnąłem też wersję Ha. Zbiega to się z pokazaniem na czesko-słowackim forum przez Pavla Pecha tegoż konika w Ha. Co zabawne, Pavel ma nick Konihlav :) Na forum wspomniał, że Księżyc był między pierwszą kwadrą a pełnią i świecił mu do tuby z ok.50 st.

 

No tak,ASA 10" i wszystko jasne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.