Skocz do zawartości

Słup stalowy Sky-Watcher do montaży HEQ5


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie operuję na małym balkonie z daszkiem ;(. Budowa piera raczej nie wchodzi w grę. Znalazłem coś takiego:

 

pillarmount.gif

 

wydaje się że konstrukcja taka pozwoliła by mi uzyskać kilka stopni nieba poprzez zbliżenie zestawu do barierki - w odróżnieniu do tripoda.

 

Chciałem zapytać użytkowników czy warto wydać 999 na tą zabawkę, jakie wymiary ma podstawa oraz jak sprawdza się w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie operuję na małym balkonie z daszkiem ;(. Budowa piera raczej nie wchodzi w grę. Znalazłem coś takiego:

 

pillarmount.gif

 

wydaje się że konstrukcja taka pozwoliła by mi uzyskać kilka stopni nieba poprzez zbliżenie zestawu do barierki - w odróżnieniu do tripoda.

 

Chciałem zapytać użytkowników czy warto wydać 999 na tą zabawkę, jakie wymiary ma podstawa oraz jak sprawdza się w terenie.

Takie coś to bym sam pospawał albo poprosił kogoś znajomego koszt kolo 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wydaje się że konstrukcja taka pozwoliła by mi uzyskać kilka stopni nieba poprzez zbliżenie zestawu do barierki - w odróżnieniu do tripoda.

 

nie bardzo, bo rozstaw nóg tego piera to ok. 80 cm

a rozstaw nóg tripoda (od eq6) to jakieś 85 cm

 

Pomyśl więc raczej o jakiejś rurze zamocowanej do balustrady balkonu (o ile ta balustrada jest solidna i stabilna). Może zrób jakiś zdjęcie swojego balkonu, to coś się wykombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mi się trafił wynalazek - moje okno na świat ;)

 

IMG_20131227_180212.jpgIMG_20131227_180237.jpgIMG_20131227_180714.jpg

 

Tak się wczoraj zastanawiałem i wychodzi mi że jak zbliżę głowicę do balustrady to będę ją musiał podnieść i w efekcie może wyjść na jedno - może lepiej będzie zestaw obniżyć:

 

k.jpg

 

I tu by się taki pier sprawdził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że taką rurę będzie można zamocować w narożu balustrady, ale teraz widać, że przeszkadzają podpory tego daszku. Mocowanie na środku balkonu chyba też się nie sprawdzi, bo rurki balustrady wyglądają dość mizernie i całość by po prostu drgała.

Znalazłem kiedyś rysunek tego piera:


pillar base.pdf

może uda Ci się coś z tym pokombinować.

Ale jak jesteś bardzo zdeterminowany, to może wytnij w diabły całe to zadaszenie, bo ten balkon jest chyba na najwyższej kondygnacji? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że taką rurę będzie można zamocować w narożu balustrady, ale teraz widać, że przeszkadzają podpory tego daszku. Mocowanie na środku balkonu chyba też się nie sprawdzi, bo rurki balustrady wyglądają dość mizernie i całość by po prostu drgała.

Znalazłem kiedyś rysunek tego piera:

 

attachicon.gifpillar base.pdf

może uda Ci się coś z tym pokombinować.

Ale jak jesteś bardzo zdeterminowany, to może wytnij w diabły całe to zadaszenie, bo ten balkon jest chyba na najwyższej kondygnacji? :]

 

Dzięki za schemat - właśnie tego szukałem. Z modyfikacjami balkonu może być ciężko - administracja może się rzucać i sąsiedzi że im z mojego balkonu woda spływa na balkony - kanalizacja z tym tworem.

 

Jeżeli bym sam chciał taki pier zrobić to problem widzę tylko z siodełkiem - gdzie można coś takiego kupić lub tanio wykonać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś sobie radziłem w inny nietypowy sposób. Dwie nogi montażu wysuwasz krótsze a jedna dłuższą, tymi krótszymi stawiasz montaż do balustrady, tą dłuższą do siebie, głowica montażu opiera się wtedy swoim korpusem o balustradę (kto powiedział że trójnóg musi mieć równe nogi). Jeśli to ma być tylko do wizuala to może już tak pozostać, jeśli do foto to musisz ustawiając na głowicy szerokość geograficzną zrekompensować przechył montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze jest. Te nogi przy balustradzie wysuwasz ok 10-20 cm, a tą z prawej strony dużo więcej do momentu aż głowica montażu oprze się odpowiednim miejscem o balustradę. (można coś podłożyć twardego ale zabezpieczającego przed porysowaniem) Sam wyczujesz jak najlepiej się tam pasować. Jeśli ma być do foto to musisz ustawiając na głowicy szerokość geograficzną zrekompensować przechył montażu.

 

 

A do Dobsona aby pooglądać niżej obiekty miałem specjalną szafkę na którą stawiałem całe ponad 50kg ustrojstwo :) ale schodziłem do -20 Dec

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.