Skocz do zawartości

fotolooka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Chcę zaprezentować zdjęcie obiektu obfotografowanego już pewnie milion razy. Tym razem jest to jednak moja fotka, z mojego sprzętu i wykonana w całości moim nakładem pracy. :icon_biggrin: Plejady, z katalogu Messier'a m45.

 

SW-N 150/750, HEQ5 Pro SynScan, Canon EOS7D, MPCC, SW-R 80/400, QHY5V-m

16x360 s

ISO 800

Klatki kalibracyjne: dark 17, flat 15, flat/dark 15, bias 17

Materiał zbierany: 30/31.12.2013 r. i 03/04.01.2014 r.

 

M45_16x360_800_10_01.jpg

 

Materiału trochę mało, bo cały czas wracam do ic443, ale mój canon jest ślepy na wodór, więc po kilkunastu klatkach i tak wracam do czegoś prostszego. Myślę, że jeszcze dopalę go nieco, bo bardzo mi się ten obiekt podoba. Czekam na nów.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Trochę mało widać jak na tyle materiału.

Nie wiem dlaczego tak ci szumi matryca .

Zobacz moje Plejady z 5 klatek x 5 min tym samym aparatem.

Fotka bez korektora comy. Zaliczam ją do nieudanych :-)

 

Pozdrawiam.Darek

 

 

Plejady_www.jpg

Edytowane przez Nowok76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo subtelne te mgławicowe włókienka!

 

A nie jest tak, że ta aberracja na gwiazdach pochodzi od korektora komy?

Może ona być mała, ale przy silniejszej saturacji na gwiazdach zaczyna wyłazić nieproszona kolorowość.

Może masz rację.

 

Cześć.

 

Trochę mało widać jak na tyle materiału.

Nie wiem dlaczego tak ci szumi matryca .

Zobacz moje Plejady z 5 klatek x 5 min tym samym aparatem.

Fotka bez korektora comy. Zaliczam ją do nieudanych :-)

 

Pozdrawiam.Darek

Materiału jest za mało i szum nie zosał zlikwidowany s procesie stackowania. A matryca mojego canona tak szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem krytykować twojego zdjęcia, tylko trochę twoje szumy wydają się dziwne jak na tą matrycę.

 

Pozdrawiam.Darek

 

Poszedł priv do Ciebie :-)

Spoko. Wiem, że szumy znikają powyżej 40 klatek - wygląda to wedy przyzwoicie. Zrobiłem tak kiedyś m33. Wygląda nieźle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Wiem, że szumy znikają powyżej 40 klatek - wygląda to wedy przyzwoicie. Zrobiłem tak kiedyś m33. Wygląda nieźle.

Pozdrawiam.

 

Ale właśnie o to mi chodzi że przy tylu klatkach szum powinien się uśrednić. Nie powinno go być tak dużo u Ciebie.

Dlatego dałem moją fotkę do porównania. Tam nie używałem darków, i jest tylko 5 klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o to mi chodzi że przy tylu klatkach szum powinien się uśrednić. Nie powinno go być tak dużo u Ciebie.

Dlatego dałem moją fotkę do porównania. Tam nie używałem darków, i jest tylko 5 klatek.

A powiedz mi jakie ISO i czasy. Dochodzi do tego poziom mocy wyciągania mgławic w procesie obróbki. Wyskakuje też wtedy szum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.